Sędzia bohater afery hejterskiej rozpatrzy sprawę niewygodnej dla PiS prokurator!?

Trzeba załatwić Tuleję, więc wrzuca się do ataku Wydział Spraw Wewnętrznych PK

„Gazeta Wyborcza”, nieoficjalnie, podaje, że sędzia Jakub Iwaniec został wylosowany do rozpatrzenia sprawy prokurator Justyny Brzozowskiej.

 

Prokurator zasłynęła z tego, że odmówiła wszczęcia śledztwa ws. reprywatyzacji w Warszawie. Teraz grozi jej za to kara wydalenia z zawodu oraz do 3 lat więzienia. Immunitet prokuratorski uchyliła jej Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego.

Informatorzy „GW” twierdzą, że sprawa odmowy wszczęcia śledztwa stanowi tylko pretekst do uciszenia niewygodnej dla rządu Prawa i Sprawiedliwości śledczej.

Nasi rozmówcy z prokuratury mówią, że sprawa reprywatyzacji to pretekst do nękania śledczej. Brzozowska podpadła przynależnością do Lex Super Omnia oraz tym, że w przeszłości odmówiła m.in. wszczęcia śledztwa z zawiadomienia ‘Solidarnych 2010’ w sprawie rzekomej zdrady dyplomatycznej byłego premiera Donalda Tuska. Naraziła się ‘dobrej zmianie’ także tym, że w grudniu 2015 r. wszczęła śledztwo w sprawie zaniechania niezwłocznego ogłoszenia wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 3 grudnia 2015 r. (sygn. K 34/15). Orzeczenie dotyczyło zmian w ustawie o TK, którą przegłosowała w Sejmie koalicja PO-PSL. Uznano w nim, że Sejm mógł wybrać tylko trzech nowych sędziów, a dwóch kolejnych wybieranych na zapas – nie. Po decyzji prokuratorki wyrok został opublikowany, więc śledztwo umorzono” – pisze Ewa Ivanowa z „GW”.

 

Sam sędzia Iwaniec to znany bohater tzw. afery hejterskiej. Media podejrzewają, że to właśnie on miał koordynować akcje przeciwko Krystianowi Markiewiczowi. Ponadto, jak twierdzi Onet, miał przekazywać wrażliwe materiały na temat sędziów w ręce prorządowej hejterki internetowej  Emilii Szmydt – „Emi”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Dlaczego akurat to Iwaniec został wylosowany do sprawy Brzozowskiej…?

Krytycy rządu twierdzą, że losowaniami sędziów można manipulować, czego niestety nie da się udowodnić ze względu na nieujawnienie algorytmu programu losującego.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments