Sędzia Igor Tuleja alarmuje: posłowie  mogli składać fałszywe zeznania, ale śledztwa nie będzie

Sędzia Igor Tuleja alarmuje: posłowie  mogli składać fałszywe zeznania, ale śledztwa nie będzie

Rok temu, bo w styczniu 2018 roku sędzia Igor Tuleya  złożył w prokuraturze zawiadomienie dotyczące głosowania nad uchwałą budżetową w Sali kolumnowej z 16 grudnia 2016 r. Alarmował, że ponad 230 posłów mogło złożyć na jego temat fałszywe zeznania – informuje Gazeta Wyborcza. Dziennik pisze, że sędzia wymienił jednym tchem m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, Beata Szydło, minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński, jego zastępca Maciej Wąsik, Joachim Brudziński, Mariusz Błaszczak, Marek Kuchciński, Zbigniew Ziobro, Antoni Macierewicz, Jarosław Gowin, Stanisław Piotrowicz, Jacek Sasin i Jan Szyszko. Śledztwa w tej sprawie jednak nie będzie.

Śledztwo umorzyła Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Decyzja została zaskarżona i skierowana do wyższej instancji, jednak prokuratura ponownie odmówiła wszczęcia śledztwa. Pod decyzją podpisała się prokurator Marta Chromańska z Prokuratury Okręgowej w Warszawie, dowodząc, że choć posłowie podawali nieprawdę, robili to nieświadomie, czyli bez zamiaru – podaje gazeta.

Jak twierdzi sędzia Tuleya, zgromadzone przez niego materiały niezbicie dowodzą, że opozycji fizycznie ograniczono możliwość udziału w posiedzeniu Sejmu w Sali kolumnowej, a także swobodne poruszanie się po niej i składanie wniosków formalnych. Podkreśla, że jego wersję potwierdził wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, który zeznał, że Sala kolumnowa została zorganizowana w ten sposób, aby „nie dopuścić posłów opozycji do stołu prezydialnego”.

Przypomnijmy: przeniesienie obrad do Sali Kolumnowej nastąpiło po tym, jak opozycja rozpoczęła blokowanie sejmowej mównicy. Posłowie opozycji twierdzili, że głosowanie nad budżetem było nielegalne. W ramach sprzeciwu od 16 grudnia 2016 do 12 stycznia parlamentarzyści PO i Nowoczesnej prowadzili tzw. protest rotacyjny na sali obrad.

/j/

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
StefaniaMarekPolka gorszego sortuJoanna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Joanna
Joanna

Czy prokurator Marta Chromańska z Prokuratury Okręgowej w Warszawie świadomie mataczy i łamie prawo uzasadniając, w sposób najgłupszy jak to możliwe, decyzję prokuratury? Typowy PiSowski prawnik.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

„Nieświadome podawanie nieprawdy” dołącza niniejszym do „pomroczności jasnej”, „choroby filipińskiej” i innych podobnych słownych wygibasów mających na celu rozmycie wstydliwych faktów. Ale tym razem sprawa jest znacznie poważniejsza i mam nadzieję, że kiedyś wróci. Oby prędzej niż później.

Marek
Marek

Dziękuję panu sędziemu i wzorowemu obywatelowi Igorowi T. za walkę i udowadnianie, że w sali kolumnowej PiS dopuścił się zamachu stanu, myślę, że powinniśmy bardziej o tym pamiętać i odpowiednio zadziałać.

Stefania
Stefania

Przekręt i nieuczciwość tego typu jest niedopuszczalny PiS bezczelnie kłamie na oczach całego Narodu !! jesteśmy tym oburzeni !!! Opozycja nie wpuszczona na obrady . Totalnie zmarginalizowana cała opozycja !!!!