Sędzia Juszczyszyn pojedzie do Sejmu, aby obejrzeć listy poparcia do KRS

„Iustitia”: „Wobec sędziów, którzy stosują w Polsce prawo europejskie, stosowane są represje”

Jak informuje Sąd Okręgowy w Olsztynie, sędzia Paweł Juszczyszyn pojedzie osobiście przejrzeć listy poparcia do nowej Krajowej Rady Sądownictwa.

 

Decyzja w tej sprawie zapadła w poniedziałek 13 stycznia. Oględziny tych dokumentów sąd wyznaczył na 21 stycznia 2020 r. w siedzibie Kancelarii Sejmu.

Równocześnie szefową Kancelarii Sejmu Agnieszką Kaczmarską zobowiązał do ułatwienia dostępu do dokumentów – pod rygorem skazania na grzywnę w przypadku niezastosowania się bez uzasadnionych przyczyn do owego zarządzenia.

 

Przypomnijmy: 29 listopada 2019 Kaczmarska zawnioskowała o uchylenie postanowienia (wydanego po listopadowym wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE), nakazującego jej przedstawienie zgłoszeń oraz list osób popierających kandydatów na członków KRS. SO w Olsztynie wniosek ten oddalił.

Ówczesna decyzja olsztyńskiego sądu o nakazie upublicznienia wspomnianej dokumentacji związana była z wątpliwościami względem niezależności i niezawisłości sędziego, który orzekał ws. z powództwa funduszy sekurytyzacyjnych o zapłatę.

Sędzia Juszczyszyn, który wydał to zarządzenie, został ze skutkiem natychmiastowym odwołany z delegacji do SO w Olsztynie, wszczęto wobec niego dyscyplinarkę, a prezes SR w Olsztynie zawiesił go na miesiąc w orzekaniu. Zawieszenie sędziego uchyliła w grudniu Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego.

mpm

Źródło: rp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
BartMarekJaninaTemidaAntoni Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Komunistyczni bankierzy ksztalcili swoich następców i wywarli na nich swoje piętno.

ewa
ewa

już widzę jak cały PiS zaprzegnęli do roboty,

Rafał P
Rafał P

Dali Sejmowi tydzień czasu na zagubienie papierów.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

No, ciekawa jestem, co to będzie. Wpuszczą? Pokażą? A może nie mają czego pokazywać i nie wpuszczą. Tak źle i tak niedobrze. Dla pisiatych, oczywiście. Oj, będzie się działo! 😉

Marek
Marek

OkoPress twierdzi, że zastawili pułapkę na sędziego i pokażą mu jedną listę (tą z poparciem czytelników pisowskiej gazety polskiej) i tylko tą. Dodać można tylko, że zapewne będzie tam TVP by nagrać materiał do manipulacji i w swoich wiadomościach pokażą materiał jak to „zły sędzia z kasty znowu domaga się nie wiadomo czego,, a dobry rząd przecież już listy pokazał i wszystko jest w porządku polacy”.

Antoni
Antoni

Pewnie będzie mały pożar w Kancelarii Sejmu i akurat te listy spłoną.

Temida
Temida

Dziwne by sędzia jeździł przesłuchiwać świadka! Ale dobre i to…
Mimo wszystko nie wierzę aby Mu pokazali wszystko (nawet to czego nie ma – co pewne), a już mataczą, że papier list poparcia lichy, że pokażą listy oparcia obywateli etc. Można więc przyjąć, że efekt będzie nikły, a wszystko pisuary robi ą „na pokaz”.

Janina
Janina

Czy Kaczyński zdaje sobie sprawę z tego, że to jego chore ambicje zostania „emerytowanym zbawcą narodu”, spowodowały taką niebywałą w historii Polski rozpierduchę systemu funkcjonowania Państwa ? I, paradoksalnie, w tym jego „dziele” pomogła mu ta okropna, tragiczna śmierć 96 Polaków w katastrofie samolotowej 10 lat temu.

Bart
Bart

Nie jestem pewien, czy ta akcja w tym momencie ma sens. Przecież ten dokument przypuszczalnie został podrobiony. Sędzia Juszczyszyn w zasadzie powinien dokonać tych oględzin wspomagany przez biegłego grafologa (żeby wykluczyć, czy wszystkie podpisy nie wyszły spod tej samej ręki) i eskperta od podrabiania dokumentów.