Sędzia Juszczyszyn złożył skargę w sądzie na decyzję o odwołaniu go przez Ziobrę z delegacji

Sędzia Juszczyszyn złożył skargę w sądzie na decyzję o odwołaniu go przez Ziobrę z delegacji

Sędzia Paweł Juszczyszyn złożył skargę do wojewódzkiego sądu administracyjnego na decyzję o odwołaniu go przez Ziobrę z delegacji do olsztyńskiego sądu okręgowego – informuje portal RMF24.pl. Sędzia domaga się stwierdzenia, że minister sprawiedliwości rażąco wkroczył w sferę niezawisłości sędziowskiej.

 

W piśmie Juszczyszyn podkreślił, że odwołanie go z delegacji było wyłącznie reakcją na wydane przez niego orzeczenie. Przypomnijmy, że zażądał on od Kancelarii Sejmu ujawnienia list poparcia kandydatów do upolitycznionej neoKRS.

W skardze sędzia Juszczyszyn odniósł się też do braku odpowiedniej podstawy prawnej cofnięcia delegacji. – „Skoro resort powołał się na przepis, mówiący, że sędziego można oddelegować do pracy w innym sądzie mając na względzie racjonalne wykorzystanie kadr bądź potrzeby, wynikające z obciążenia sądów sprawami, to te same przesłanki powinna spełniać decyzja odwrotna – o cofnięciu z delegacji” – napisał Juszczyszyn.

 

Ziobro cofnął delegację Juszczyszynowi 25 listopada ubiegłego roku. Zdaniem sędziego musiałoby to znaczyć, że tego dnia – według „logiki” Ziobry – nagle olsztyński sąd „przestał odczuwać braki kadrowe i kłopoty z przeciążeniem ilością rozpatrywanych spraw”.


Dodajmy, że wczoraj „Sędzia Juszczyszyn wezwał szefową Kancelarii Sejmu do osobistego stawiennictwa w olsztyńskim sądzie”. Agnieszkę Kaczmarska ma wytłumaczyć, dlaczego nie wykonała polecenia sądu dotyczącego nadesłania list poparcia dla kandydatów do neoKRS.

bt

Źródło: RMF24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
JantarsmętekJanikWłodzimierz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Włodzimierz
Włodzimierz

Brawo – podziwiam Pana sędziego za odwagę i konsekwencję w działaniu. Po zmianie władzy będzie Pan idealnym kandydatem na Ministra Sprawiedliwości !!!

Janik
Janik

Panie Sędzio Juszczyn,
Brawo!! Podziwiam Pana determinację i odwagę.
Pan jest przykładem dla mnie i znakiem że zobowiązanie do przysięgi nie jest dla Pana tylko formułką.
Pozdrawiam
Janik

smętek
smętek

Panie Sędzio, wyrazy szacunku za Pana postawę i podejmowane działania.

Jantar
Jantar

Wszyscy sędziowie w Polsce powinni brać przykład z sędziego Juszczyszyna! Gdy obywatel trafi ze sprawą na takiego sędziego, może mieć absolutną pewność, że sprawa będzie ze wszystkich stron dokładnie przeanalizowana i wyrok sprawiedliwy. I o to właśnie chodzi w wymiarze sprawiedliwości: żeby każdy obywatel czuł się bezpiecznie, że nie zostanie skrzywdzony, bo sędzia ma legitymację partyjną i wyda wyrok zgodny z życzeniem przywódcy partii, albo na korzyść jakiegoś znajomego.