Sędzia, który prowadził spotkanie z Igorem Tuleyą, przesłuchany przez rzecznika dyscyplinarnego

Kolega oceniał kolegę?

Sędzia Sądu Apelacyjnego w Gdańsku Włodzimierz Brazewicz został przesłuchany przez zastępcę rzecznika sędziów sądów dyscyplinarnych Przemysława Radzika. Kilka tygodni temu w Europejskim Centrum Solidarności sędzia Brazewicz poprowadził otwarte dla publiczności spotkanie z sędzią Igorem Tuleyą z Sądu Okręgowego w Warszawie. Pisaliśmy o sprawie w artykule „Dyscyplinarka za prowadzenie spotkania z sędzią Tuleyą?”.

„Takie spotkania to pokazanie, że grozi się paluszkiem sędziom, żeby powiedzieć: „zobaczcie, możecie być wezwani i nigdy nie wiecie, kiedy, za co i dlaczego” – powiedział sędzia Brazewicz po wyjściu od rzecznika dyscyplinarnego. Stwierdził, że podczas przesłuchania atmosfera była niemiła i rzecznicy dyscyplinarni przerywali wypowiedź jego pełnomocnika. – „W trakcie prezentowania przez pełnomocnika swojego stanowiska grożono, że wezwie się ochronę. Jest to coś, z czym pierwszy raz się spotkałem. W mojej ocenie było to zachowanie naganne, karygodne jeżeli chodzi o traktowanie pełnomocnika na czynnościach procesowych” – podkreślił Brazewicz.

Sędzia poinformował, że pytania zadawane przez zastępcę rzecznika dyscyplinarnego dotyczyły uczestników, organizatorów i okoliczności spotkania z Igorem Tuleyą. Brazewicz dodał, że w sprawie ma na razie status świadka.

bt

Źródło: interia.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o