Sędzia Maciej Nawacki może dostać trzy lata odsiadki za zniszczenie dokumentu, którym nie miał prawa rozporządzać

"Nawacki wykonał wyrok Izby Dyscyplinarnej, która wg. SN nie jest sądem i tłumaczy, że nie mógł złamać uchwały SN"

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Patryk Jaki oznajmił w programie WP #Newsroom, że prezes Maciej Nawacki, który publicznie podarł uchwały Zgromadzenia Sędziów z Olsztyna jest dla niego bohaterem.

 

Sam sędzia tłumaczył natomiast, że podarł dokument, bo „wyraża się w ten sposób dezaprobatę”.  

W swoim środowisku zawodowym nie znalazł jednak zrozumienia. Nieoficjalnie wiadomo, że sędziowie z Olsztyna chcą ścigania prezesa Macieja Nawackiego – o czym informuje TOK FM.

 

Chodzi o głośną awanturę z piątku, kiedy to Nawacki podarł uchwały Zgromadzenia Sędziów, dotyczące m.in. obrony sędziego Pawła Juszczyszyna.

Zdaniem sędziów, Nawacki mógł przekroczyć swoje uprawienia, za co grozi do trzech lat więzienia. Mógł też naruszyć art. 276 KK – niszcząc dokument, którym nie miał prawa rozporządzać – zwracają uwagę sędziowie.

Za to grozi grzywna, a nawet dwa lata więzienia. Sędziowie podkreślają, że Nawacki podarł uchwały publicznie, na oczach kamer.

/jp/

Źródło: wp.pl/ TOK FM

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
HannaFeliksJolantaZwinkaAndrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
witek
witek

Głupi głupek. Niegodny miana sędziego. Z zachowania zwyczajny cham!

Andrzej
Andrzej

Z niecierpliwością czekam na złożenie zawiadomienia do prokuratury ,tylko czy ziobrowska prokuratura temu podoła?? Z wielkim prawdobodobieństwem–NIE

Zwinka
Zwinka

Jaki Jaki, taki bohater.

Jolanta
Jolanta

Cóż, a ja właśnie pomyślałam, że to ustawka/prowokacja. Jaki mówi, że Nawacki jest bohaterem, choć ten ewidentnie łamie prawo, co nawet dla Jakiego musi być oczywiste. Jaki tworzy więc atmosferę, a w razie skazania Nawackiego (całkiem przecież prawdopodobnego) za złamanie prawa okrzyknie się go ofiarą tych strasznych sędziów spiskujących przeciw reformie, przeciw Polsce. I znów woda na młyn tych kreatur, które chcą nas wyprowadzić z Unii, depcząc prawo, konstytucję i wszelkie zasady. Jednocześnie podburzając ludzi, którzy zmęczeni tą sytuacją, a przede wszystkim nierozumiejący tych prawniczych niuansów, dodatkowo zmanipulowani przekazem kur… skiej telewizji zwanej narodową (choć wiadomo, że jest wyłącznie partyjna),… Czytaj więcej »

Feliks
Feliks

Ten sędzia, jako element socjalnie bliski władzy PiSowieckiej, jest nietykalny!!!!

Hanna
Hanna

Nie sądzę jak tzw . zwykły obywatel,że Pa jest Sedzią,.Sędzie=a w moim pojęciu to ktos o morale ponad wszystkimi,a to co ten pan zrobił ,to skandaliczne wystąpienie by zaistnieć,,,,,,taka ma działać SĄD?