Sędzia odpowie za porównanie Kaczyńskiego do Hitlera

Sąd po raz kolejny nakazał prokuraturze ponowne wszczęcie śledztwa ws. spotu PiS

Jak informuje „Gazeta Polska Codziennie”, sędzia Cezary Skwara, autor internetowego wpisu, w którym porównał Jarosława Kaczyńskiego do Adolfa Hitlera, odpowie przed Sądem Najwyższym. Wszystko dlatego, że odwołanie od wcześniejszej decyzji Sądu Apelacyjnego złożył minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Sprawę sędziego, który umieścił wpis na internetowym profilu stowarzyszenia sędziów Iustitia, rozpatrywał Sąd Apelacyjny w Lublinie. Uznał on, że sędzia nie poniesie żadnych konsekwencji z tego powodu. W uzasadnieniu swojego orzeczenia sąd podkreślił, że „zachowanie Cezarego Skwary było naganne i zasługuje na dezaprobatę, jednak sam fakt nagłośnienia sprawy i prowadzenia postępowania dyscyplinarnego stanowił kolosalną dolegliwość”. Odwołanie od decyzji Sądu Apelacyjnego złożył minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Sprawą sędziego zajmie się Sąd Najwyższy.

Przypomnijmy – poseł Marek Suski z PiS w Radiu ZET wypowiadał się swego czasu na temat bezżenności lidera PiS, mówiąc: – „Stan cywilny prezesa PiS wynika wprost z jego systemu wartości. Jarosław Kaczyński poświęcił się całym życiem. Nie ożenił się, bo służył Polsce i nie chciał unieszczęśliwiać jakiejś kobiety, którą by pozostawiał służąc Polsce” – wyjaśnił. W odpowiedzi na to, na profilu warszawskiego oddziału stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia, pojawił się wpis o treści: – „Niczym Führer. Też wszystko poświęcił dla narodu. Ein Volk, ein Reich, ein Führer. To już nawet nie jest zabawne”.

Żywot wpisu był krótki, bo na koncie Iustitia Warsaw był dostępny przez około godzinę, a potem został usunięty. Jego autorem był oczywiście sędzia Cezary Skwara. Organizacja przeprosiła później za umieszczenie wpisu, a Skwara zrezygnował z funkcji członka zarządu. Sędzia również przeprosił, podkreślając, że został źle zrozumiany.
(Źródło: Wprost)

/p/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
6 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
HalinaBognaparagraf22TomaszTed Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Tak właściwie, to sędzia ma w 100% rację. Wystarczy zajrzeć do genialnego dzieła Allana Bullocka „Hitler. Studium tyranii”, aby bez wysiłku dostrzec paralele – chociażby wybory w Niemczech w 1932 roku i w Polsce w 2015. ta sama kampania oszczerstw, kłamstw, obietnic bez pokrycia, oszustw. I wynik podobny, chociaż NSDAP nie osiągnęła legalnie wyniku wyborczego pozwalającego jej samodzielnie rządzić, a Hitler został wepchnięty na stanowisko kanclerza „tylnymi drzwiami”. Całkowitym przeciwieństwem NSDAP i PiS-u jest jednak sprawność rządzenia. Hitler spacyfikował Niemców w ciągu pół roku, PiS nie umie tego zrobić do dzisiaj. Sprawność rządzenia w obu przypadkach – nieporównywalna. Ale wypowiedź… Czytaj więcej »

Bogdan
Bogdan

A gdybym ja porównał jakiegoś sędziego do Hitlera, to myślicie, że on sam też doszukałby się okoliczności łagodzących wobec mojego czynu? Albo doczekałbym się zasłużonej kary i dogłębnym uzasadnieniem? Sitwę sędziowską trzeba oczyścić z robactwa. Ale nikt tego nie ruszy poza Kaczyńskim. To smutne, ale prawdziwe.

Tomasz
Tomasz

Bogdan pomyśl chwilę. To nie sędzia porównał Kaczyńskiego do Hitlera, tylko Suski tłumacząc bezżenność Jarosława użył tego samego uzasadnienia, co propaganda faszystowska tłumacząc bezżenność Adolfa. Sędzia to tylko zauważył i zrobił wpis w internecie. Pisząc „sitwę sędziowską trzeba oczyścić z robactwa” stosujesz niestety retorykę faszystów, która opierała się na odczłowieczaniu przeciwników i przyrównywaniu ich do plugastwa. Czyniąc tak łatwiej było przekonać wątpiących, że morduje się insekty, a nie myślących ludzi o innych poglądach niż twoje. I jeszcze przypominam Ci, że oficjalna propaganda zrównywała sędziów Sądu Najwyższego, (ale nie tylko), ze stalinowskimi oprawcami i zarzucała im, że mają krew na rękach.… Czytaj więcej »

paragraf22
paragraf22

Spadaj robaku jeden. Czas oczyścić Polskę z robactwa.

Zgredzinka
Zgredzinka

No, przecież dobrze napisał !!! … z tym, że Führer mimo, że był mocno zaburzony, w tym zakrezie stosunków damsko-męskich również, to jednak przejawiał normalną orientację seksualną.
A to co napisał sędzia Skwara, trudno nawet nazwać porównaniem, to zaledwie odniesienie.

Zgredzinka
Zgredzinka

Powszechnie uważa się, że hetero.

Tomasz
Tomasz

Twój wpis chyba nie dotyczy mojego wątku. Coś zniknęło z forum 🙂

Zgredzinka
Zgredzinka

Tak, jakiś troll pytał, jaka to orientacja seksualna jest normalną.

Ted
Ted

Będą karać za mówienie/pisanie prawdy.
Kolejna próba zastraszania, tak jak śledzenie polityków opozycji czy oskarżanie protestujących na ulicach. Dlatego „zmiany” w sądach są dla nich takie istotne.

Tomasz
Tomasz

Za co przepraszać! Przecież wypowiedź Suskiego była kalką z tłumaczeń faszystowskiej propagandy na temat bezżenności Adolfa. Marek „Caryca” Suski błyszczy nie pierwszy raz swoją historyczną wiedzą. Mimo wszystkich skojarzeń, to jednak publiczne wystąpienia Jarosława nie wzbudzają powszechnej, wręcz erotycznej ekstazy u słuchaczek, jak to miało miejsce w przypadku wystąpień Adolfa. Twarzyczki „panienek” otaczających Jarosława podczas jego seansów wskazują bardziej na otępienie, niż na orgazm. a i żeńska część publiki raczej klepie paciorki niż pieje z podniety.

Bogna
Bogna

No nie wiem, na wiecach toruńskich „pieją” klepiąc paciorki.

Halina
Halina

Wpis sędziego odnosił się do wypowiedzi Suskiego, a nie do Kaczyńskiego. Sędzia tylko zauważył głupotę argumentacji Suskiego i jego słowa skojarzyły mu się z Hitlerem. Nie widzę tu porównania Kaczyńskiego do Hitlera. Swoją drogą oczekiwałabym od Kaczyńskiego, Dudy, Szydło i innych przedstawicieli partii rządzącej przeprosin za nazywanie mnie drugim sortem, potomkiem ubeków, mającą gen zdrady, złodziejką, komunistką, oderwaną od koryta i używanie innych podobnych inwektyw.