Sędzia Radzik: „Tego wam nigdy nie zapomnę. Nigdy. Jako człowiek i jako sędzia.”….?

Radzik będzie ścigał sędziów, którym nie podoba się sposób organizacji wyborów

Sędzia Przemysław Radzik robi z siebie ofiarę mediów i składa wniosek o zabezpieczenie, aby nie mogły one pisać o nim w kontekście „afery hejterskiej”.

 

Radzik – według informacji podawanych przez „Gazetę Wyborczą” – był członkiem nieformalnej grupy „Kasta”. Twór ten zajmował się hejtowaniem i pomawianiem sędziów, którym nie po drodze było z „dobrą zmianą” i jej lizusami. Sam Radzik zaprzecza, aby angażował się w działalność hejterów.

W zapewnienia Radzika nie wierzą jego koledzy i koleżanki po fachu. Orzekania w składzie z Radzikiem, odmówiła ostatnio Anna Bator-Ciesielska z Sądu Okręgowego w Warszawie. Kobieta złożyła również wniosek do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, w którym zapytała o to czy delegowanie sędziów przez ministra Ziobrę było zgodne z wewnętrznymi regulacjami Unii Europejskiej.

 

Radzik w rozmowie z TVN 24 zasugerował, że jest… ofiarą medialnej i środowiskowej nagonki. „Pani sędzia zrobiła coś takiego, że na podstawie doniesień medialnych – nieprawdziwych, fałszywych – odmówiła orzekania z innym sędzią. To jest niepojęte, w dziejach Europy to się nie zdarzyło. Ja tego nie rozumiem, ja tego nie akceptuję, bo to nie jest działanie nawet godzące we mnie osobiście, co w podstawy państwa prawnego” – stwierdził podczas telewizyjnego wywiadu.

Sędzia Radzik doniósł już na Bator-Ciesielską do ministra sprawiedliwości, Krajowej Rady Sądownictwa, ministra sprawiedliwości i prezesa Sądu Okręgowego w Warszawie.

W dalszej części rozmowy Radzik narzekał na stronniczość mediów. „Moja matka płacze i wy macie to gdzieś. Tego wam nigdy nie zapomnę. Nigdy. Jako człowiek i jako sędzia. Nigdy. Bo żeście państwo mnie opluli, tak samo jak sędzia Bator, bez żadnego dania racji, bez niczego. Ja wiem, że ten program zmanipulujecie, że potniecie go, że to się nie ukaże. Mam tego pełną świadomość. I się dziwię sam sobie, że z wami rozmawiam” – mówił w materiale, który został wczoraj wyemitowany „Faktach” TVN.

Mężczyzna skierował do sądu wniosek o zabezpieczenie. W ten sposób media nie będą mogły pisać o nim w kontekście afery, która toczy się wokół grupy „Kasta”.

/nt/

 Źródło: gazeta.pl, tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
6 września 2019 11:24

Widziałem fragmenty we wczorajszych faktach TVN i zaprawdę oburzenie mnie ogarnęło. Taki poziom buty, arogancji, chamstwa, kłamstwa i zwykłego łotrostwa rzadko się widzi, nawet ze strony funkcjonariuszy pisu wysokiego szczebla. A tu mamy do czynienia z podobno sędzią, podobno niezawisłym i jeśli czegoś nie pomyliłem to z rzecznikiem dyscyplinarnym sędziów.
Całość wręcz prosi się o przetłumaczenie i wysłanie do komisji UE i TSUE by było wiadomo jakich „sędziów”pis chce mieć. To są właśnie te przykłady dla Jakiego i prawdziwa kasta sędziowska. Chcieli ją pisowcy znaleźć, nie udało się, to sami stworzyli i teraz jest wśród ich ludzi, ich protegowanych.

A Polacy dalej wierzą w wybory. Wybory kontrolowane z każdej strony przez takich właśnie osobników. Począwszy od tych w komisjach wyborczych, przez tych z „bezstronnych mediów TVP”, sędziów komisarzy wyborczych z mianowania pis, po orzekających o ważności sędziów z izby SN mianowanej przez pis z ludzi pis. Na pewno będą uczciwe. Gwarantuję. Zaczęli już przed wyborami z użyciem milicji do zastraszania zbierających podpisy. Do czego posuną się jutro?

Zwinka
Zwinka
6 września 2019 12:31

Hej, pisiorski „egzekutorze”, jak się nająłeś za psa, to szczekaj i nie zawracaj porządnym ludziom głowy. Nikt nad takimi łajdakami płakać nie będzie.

Irena
Irena
6 września 2019 12:52

To nie wina Mamusi , ze placze tylko synka , który zawod sędziego ma za NIC !

HerodAntypis
HerodAntypis
6 września 2019 13:41

Po zacietrzewionym ryju widać,że nie zapomni, nie wybaczy i będzie ścigał jak ziobro lekarzy. Wali mnie, że nie zapomni jako człowiek, ale świnia jest sędzią!

daroo
daroo
6 września 2019 18:44
Reply to  HerodAntypis

Prosza nie obrażać świń ,bo to przyzwoitsze od niego zwierzaki są

Jacek Doliński
Jacek Doliński
6 września 2019 16:14

Takie oświadczenie o niezapominaniu dyskwalifikuje go jako sędziego i powinno spowodować usunięcie go z zawodu.

ewa
ewa
6 września 2019 16:18

otwarta gęba Radzika świadczy o jego poziomie intelektualnym, moja mama zawsze mi ówiła nigdy nie otwieraj buzi wśród ludzi bo cie źle ocenia

daroo
daroo
6 września 2019 18:41

Nie dość że sobie z gęby cholewę zrobił to jeszcze się odgraża. i to ma być sędzia ? chyba kalosz