Sędzia TK z nadania PiS chce, żeby Przyłębska… podała się do dymisji!

30 stycznia 1987 r. Rada Państwa powołała Przyłębską na stanowisko sędzi Sądu Rejonowego w Poznaniu

Jarosław Wyrembak, sędzia wybrany do Trybunału Konstytucyjnego głosami posłów PiS, domaga się od Julii Przyłębskiej dymisji– informuje onet.pl. Portal twierdzi, że jest w posiadaniu dokumentów, które Wyrembak do niej skierował.

 

Co Wyrembak zarzuca „odkryciu towarzyskiemu” Jarosława Kaczyńskiego? W swoim oświadczeniu napisał, że Przyłębska „podejmuje działania, dla których nie znajduje żadnej legitymacji prawnej, które rażąco naruszają elementarne reguły praworządności”. Według niego Przyłębska próbuje ograniczać swobodę wypowiedzi sędziów. Ma też unikać dyskusji o sytuacji, w jakiej znajduje się Trybunał Konstytucyjny. – „Wyrażam swoją dezaprobatę wobec sposobu sprawowania przez Panią Julię Przyłębską funkcji Prezesa Trybunału Konstytucyjnego i zwracam się z apelem o pilne zrzeczenie się tejże funkcji” – napisał Wyrembak.

Wyrembak to dawny członek PiS, mocno związany ze stołecznym strukturami partii. W TK zasiada od stycznia minionego roku. Został wybrany w miejsce sędziego – dublera. Tak są określani sędziowie TK, którzy zostali wybrani przez PiS na miejsca sędziów pochodzących z wyboru Platformy, od których prezydent Andrzej Duda celowo nie odebrał przysięgi.

 

– „Mam wrażenie, że to element szerszego konfliktu i w TK, i w obozie władzy. Wyrembak jest mocno związany z PiS. Ale przecież nawet część polityków tej partii czuje, że Przyłębska jest złym prezesem, a TK ma pod jej prezesurą fatalne opinie” – powiedział Onetowi jeden z sędziów. A sam Wyrembak nie odpowiedział na prośby portalu o kontakt.

Sprawę za to komentowali internauci: – „Kropla drąży skałę. Sami się wykruszą”; – „Przyłębska jest tak beznadziejnym funkcjonariuszem, że nawet inni funkcjonariusze jej nie akceptują”; – „Czuję, że koniec dobrej zmiany jest bliżej niż dalej”; – „Tam już się zaczyna gotować, a przecież wszystko było takie cacy. Z poprzednich rządów wyciągnęli jakieś wnioski, ale udało im się tylko cztery lata nie toczyć wojny. Ale dla PiSu to o cztery lata za długo. No i się zaczyna polowanie. No i dobrze!”; – „Ale się wzięli za siebie, aż miło patrzeć!”.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek Doliński
Jacek Doliński
16 października 2019 22:03

Jedynym PiSim nominatem w TK, który zachował honor sędziego, jest Piotr Pszczółkowski. Co zresztą wymagało tylko odrobiny zdrowego rozsądku mówiącego, że PiSim nominatem się bywa, a prawnikiem jest się przez całe zawodowe życie. Nagły zwrot p. Wyrembaka oznacza, że pierwsze szczury opuszczają tonący okręt. N.B. pan Wyrembak jest sędzią-dublerem, wybranym na miejsce zmarłego dublera Ciocha.

HerodAntypis
HerodAntypis
16 października 2019 22:14

Rysy na monolicie PiSu zmieniają się w pęknięcia. Niebawem rozleci się jak Jugosławia. Nasz Tito stracił moc i po wyborach jest jak zwietrzały cement.

Maciek123454321
Maciek123454321
17 października 2019 03:02

Proponuję dla Julci etat nadwornej kucharki prezia. Skoro tak smacznie gotuje…………. Lepiej się chyba sprawdzi, niż jako prezeska pożal się Boże – trybunału prostytucyjnego.

ech
ech
17 października 2019 07:40

„Odkrycie towarzyskie” Jarosława Kaczyńskiego – to najlepiej oddaje prawdę o pracy, niezawisłości i niezależności sędziego.

antyuzurpator
antyuzurpator
17 października 2019 11:13

Ciekawe… Akurat teraz, tuż po wyborach, po których pojawili się byli posłowie – prawnicy do „zagospodarowania”?
Może to tylko ustawka pod „wizerunek u suwerena”. Emerytowany zbawca narodu sam oficjalnie nie może zadziałać, więc „oddelegował” sędziego, za którego sprawą kucharka złoży dymisję „w związku z potrzebą zwiększenia sprawczości trybunału oraz skierowaniem do innych działań”. Na jej miejsce szybciutko wskoczy sałatkowa, albo prokurator stanu wojennego. A potem będzie przekaz: „Widzicie, jacy jesteśmy sprawni i skuteczni? – nawet swoich wymieniamy, jeżeli znajdzie się lepszy funkcjonariusz.”

Marek
Marek
17 października 2019 15:39
Reply to  antyuzurpator

Tak może zostać to rozegrane, ale myślę jednak, że wybory uświadomiły niektórym, że pis nie złamał jeszcze oporu. Co prawda wygrali, ale nie tak mocno jak by chcieli. W senacie mają niepiękną sytuację zaraz trybunał UE zacznie wydawać wyroki, więc sędzia zabezpiecza sobie tyły bo wyczuł, że wiatr zmienia kierunek.