Sędzia Tuleya: „Sprawiedliwość zatriumfowała w Sądzie Najwyższym, zabrakło jej na Wiejskiej”

Sędzia Tuleya: „Sprawiedliwość zatriumfowała w Sądzie Najwyższym, zabrakło jej na Wiejskiej”

– „Sprawiedliwość zatriumfowała w Sądzie Najwyższym, zabrakło jej na Wiejskiej. Pamiętajmy o tym, że bezprawne prawo nie jest prawem. Nie ugniemy się przed politykami i prędzej czy później zwyciężymy” – powiedział sędzia Igor Tuleya podczas manifestacji poparcia dla sędziów przed Sejmem.

 

W ten sposób odniósł się do uchwały, o której pisaliśmy w artykule „Sąd Najwyższy: Sędziowie wskazani przez neoKRS są nieuprawnieni do orzekania” oraz przegłosowanej w Sejmie przez PiS ustawy kagańcowej.

Przed budynkiem parlamentu odbyła się demonstracja pod hasłem „Kneblowanie sądów – rozwód z Europą”. Uczestnicy manifestacji pojawili się z transparentami „Wolne sądy”, „Podział i równowaga władz” oraz flagami polskimi i unijnymi.

 

– „Żadna ustawa ani żadne polecenie polityka nie może zamknąć ust sędziemu, który realizuje wymiar sprawiedliwości, broni własnej niezawisłości i niezawisłości sądów” – mówił do zgromadzonych sędzia Piotr Gąciarek.


Podobne demonstracje solidarności z sędziami odbyły się w kilkunastu miastach Polski, m.in. w Rzeszowie, Łodzi, Krakowie, Szczecinie, Bydgoszczy.

bt

Źródło: wyborcza.pl, Facebook

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Maciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Nie mam obecnie sprawy w sądzie, ale gdybym miał, to na samym początku zapytałbym o umocowanie prawne sędziego, kiedy został powołany i przez kogo był rekomendowany. Gdyby się okazało, że rekomendowała go neo-KRS, zażądałbym wyłączenia tego sędziego.