Sędzia z Rybnika napadnięta przez podsądnego podczas rozprawy – „Ujawniają się skutki kampanii nienawiści wobec sędziów”

Holandia nie przekaże Polsce mężczyzny podejrzanego o sprzedaż narkotyków. Dlaczego? Bo jej zdaniem Polska nie ma już niezależnych sądów…

– „Dziś sędzia Sylwia Rehlis z Sądu Rejonowego w Rybniku została napadnięta przez podsądnego na posiedzeniu. Podsądny przeskoczył przez stół sędziowski uderzył ją w pięścią w okolice obojczyka, a następnie skopał. Protokolant obezwładnił napastnika” – poinformowało na swoim profilu na Facebooku Stowarzyszenie Sędziów „Iustitia”.

 

Jak nieoficjalnie dowiedział się Onet, przy napastniku znaleziono nóż. Informacje w wp.pl potwierdził rzecznik „Iustitii” sędzia Bartłomiej Przymusiński: – „Tak, to prawda. Podczas przeszukania, zanim wszedł na sale sądową, znaleziono u niego nóż”. 39-letni mężczyzna trafił do aresztu.

„Ujawniają się skutki kampanii nienawiści wobec sędziów. Nie ma sensu oznaczania pośrednio winnych podobnych zdarzeń. Wiadomo kto za nią odpowiada”; – „PiSowska „mowa miłości” i kościelne „miłosierdzie” przynosi efekty”;

 

– „Pierwsze efekty szczucia na sędziów”; – „Nie sposób nie dostrzegać związku tego typu zachowań ze zmasowanym atakiem na sędziów przeprowadzonym przez TVP i władze państwowe” – komentowali sprawę internauci.

– „J.Turczynowicz-Kieryłło ma teraz rzadką okazję potępić hejt, agresję i przemoc wobec – jak mówił A. Duda: sędziów, którym „wydaje się, że są bogami”, wobec „nadzwyczajnej kasty”, która „30 lat temu przefarbowała się jako elita nowego państwa” – podsumował na Twitterze wicenaczelny „Gazety Wyborczej” Jarosław Kurski.

bt

Źródło: Facebook, onet.pl, wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
BeataKSiegowyHerodAntypisMarekNihil Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dociekliwy
Dociekliwy

Emocje są dobre na imprezach sportowych. Trochę trzeźwego spojrzenia :
– maj 2012 dwaj bracia pobili sędziego SR w Prudniku
– czerwiec 2013 Zygmunt M. rzucił tortem w sędzię od sprawy Czesława Kiszczaka

Beata
Beata

sędzia w Prudniku nie byl pobity na sali sadowej, to po pierwsze, po drugie, czy hejt w zaden sposob się nie msci? nie odbija? nie ma wplywu? To mzoe hejtujmy się do woli…skoro taki bez znaczenia.

Nihil
Nihil

Bezprawie już zawędrowalo na salę rozpraw. Mafia pisowska nie kontroluje swoich, nieszczęście wisi na włosku… Nawet komuchy kontrolował propagandę i kombinowali jak ochładzac nastroje społeczne. A PiS to faszyści, idą po trupach

Marek
Marek

Po wydaniu tych 2 mld liczba takich zdarzeń wzrośnie jak liczba zachorowań w epidemii. Brawo pis.
A druga strona dalej zajmują się ważnymi kwestiami w stylu „czy tęczowa Maryja to zbyt mocne działanie, czy jeszcze nie”, albo „czy pokrzyczenie na ogórek, naklejenie KILKU ulotek i uniemożliwienie jej wyjazdu przez CHWILKĘ to rpzekroczenei pewnych granic”.

HerodAntypis
HerodAntypis

Pierwsze owoce akcji „czarne owce”. Czas na kontrakcję:
„W maju zluzuj barana bo wyPADa!”

Dociekliwy
Dociekliwy

Właśnie przeczytałem jak to Wójcik bagatelizuje z nutą ironii fakt posiadania noża przez napastnika. Powiedział, że był to nożyk do obierania ziemniaków. Nie chcem ale muszę powiedzieć, że to cymbał. Dawno temu widziałem co można zrobić nożykiem i to nie do obierania ziemniaków tylko takim w breloczku. Ostrze miało może 2,5 centymetra. Wystarczyło żeby przeciąć policzek tak, że jego dolna część wisiała i widać było wszystkie zęby.

KSiegowy
KSiegowy

A gdyby ten typ przyniósł do sądu nóż ceramiczny? Wykrywacz metalu raczej nie pokaże takiego „scyzoryka”. Co wtedy?