Sędzia z Rybnika napadnięta przez podsądnego podczas rozprawy – „Ujawniają się skutki kampanii nienawiści wobec sędziów”

Głosił, że Duda jest „durniem”. Sąd uznał znikomą społecznie szkodliwość czynu

– „Dziś sędzia Sylwia Rehlis z Sądu Rejonowego w Rybniku została napadnięta przez podsądnego na posiedzeniu. Podsądny przeskoczył przez stół sędziowski uderzył ją w pięścią w okolice obojczyka, a następnie skopał. Protokolant obezwładnił napastnika” – poinformowało na swoim profilu na Facebooku Stowarzyszenie Sędziów „Iustitia”.

 

Jak nieoficjalnie dowiedział się Onet, przy napastniku znaleziono nóż. Informacje w wp.pl potwierdził rzecznik „Iustitii” sędzia Bartłomiej Przymusiński: – „Tak, to prawda. Podczas przeszukania, zanim wszedł na sale sądową, znaleziono u niego nóż”. 39-letni mężczyzna trafił do aresztu.

„Ujawniają się skutki kampanii nienawiści wobec sędziów. Nie ma sensu oznaczania pośrednio winnych podobnych zdarzeń. Wiadomo kto za nią odpowiada”; – „PiSowska „mowa miłości” i kościelne „miłosierdzie” przynosi efekty”;

 

– „Pierwsze efekty szczucia na sędziów”; – „Nie sposób nie dostrzegać związku tego typu zachowań ze zmasowanym atakiem na sędziów przeprowadzonym przez TVP i władze państwowe” – komentowali sprawę internauci.

– „J.Turczynowicz-Kieryłło ma teraz rzadką okazję potępić hejt, agresję i przemoc wobec – jak mówił A. Duda: sędziów, którym „wydaje się, że są bogami”, wobec „nadzwyczajnej kasty”, która „30 lat temu przefarbowała się jako elita nowego państwa” – podsumował na Twitterze wicenaczelny „Gazety Wyborczej” Jarosław Kurski.

bt

Źródło: Facebook, onet.pl, wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dociekliwy
Dociekliwy
20 lutego 2020 21:16

Emocje są dobre na imprezach sportowych. Trochę trzeźwego spojrzenia :
– maj 2012 dwaj bracia pobili sędziego SR w Prudniku
– czerwiec 2013 Zygmunt M. rzucił tortem w sędzię od sprawy Czesława Kiszczaka

Beata
Beata
23 lutego 2020 15:13
Reply to  Dociekliwy

sędzia w Prudniku nie byl pobity na sali sadowej, to po pierwsze, po drugie, czy hejt w zaden sposob się nie msci? nie odbija? nie ma wplywu? To mzoe hejtujmy się do woli…skoro taki bez znaczenia.

Nihil
Nihil
20 lutego 2020 21:17

Bezprawie już zawędrowalo na salę rozpraw. Mafia pisowska nie kontroluje swoich, nieszczęście wisi na włosku… Nawet komuchy kontrolował propagandę i kombinowali jak ochładzac nastroje społeczne. A PiS to faszyści, idą po trupach

Marek
Marek
20 lutego 2020 21:30

Po wydaniu tych 2 mld liczba takich zdarzeń wzrośnie jak liczba zachorowań w epidemii. Brawo pis.
A druga strona dalej zajmują się ważnymi kwestiami w stylu „czy tęczowa Maryja to zbyt mocne działanie, czy jeszcze nie”, albo „czy pokrzyczenie na ogórek, naklejenie KILKU ulotek i uniemożliwienie jej wyjazdu przez CHWILKĘ to rpzekroczenei pewnych granic”.

HerodAntypis
HerodAntypis
20 lutego 2020 22:33

Pierwsze owoce akcji „czarne owce”. Czas na kontrakcję:
„W maju zluzuj barana bo wyPADa!”

Dociekliwy
Dociekliwy
20 lutego 2020 22:49

Właśnie przeczytałem jak to Wójcik bagatelizuje z nutą ironii fakt posiadania noża przez napastnika. Powiedział, że był to nożyk do obierania ziemniaków. Nie chcem ale muszę powiedzieć, że to cymbał. Dawno temu widziałem co można zrobić nożykiem i to nie do obierania ziemniaków tylko takim w breloczku. Ostrze miało może 2,5 centymetra. Wystarczyło żeby przeciąć policzek tak, że jego dolna część wisiała i widać było wszystkie zęby.

KSiegowy
KSiegowy
21 lutego 2020 07:29

A gdyby ten typ przyniósł do sądu nóż ceramiczny? Wykrywacz metalu raczej nie pokaże takiego „scyzoryka”. Co wtedy?