Sędzia Żurek: „Gdybym był obywatelem, to obawiałbym się, gdyby taki sędzia wyszedł na salę rozpraw”

Czy Maciej Nawacki odpowie za zniszczenie uchwały olsztyńskich sędziów? Decyzja w rękach rzecznika dyscyplinarnego…

– „To są sceny, które trudno mi racjonalnie ocenić. One są pokazem buty i arogancji, i mam wrażenie, jakimś problemem emocjonalnym tych osób. Przekraczane są kolejne granice. Pan Nawacki albo traci grunt pod nogami, ma jakieś emocjonalne problemy, albo chce wyrosnąć na jakąś pseudogwiazdę mediów” – tymi słowami na antenie TVN24 Waldemar Żurek, sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie skomentował podarcie przez prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie uchwały popierającej sędziego Juszczyszyna.

 

– „Jak przyjrzymy się na zachowanie, mimikę pana sędziego Nawackiego, to przyznam szczerze, że gdybym był obywatelem, to obawiałbym się, gdyby taki sędzia wyszedł na salę rozpraw i miałby sądzić moją sprawę” – dodał.

Żurek podkreślił, że Zgromadzenia sędziów nie są spotkaniami towarzyskimi, a podejmowane na nich uchwały mają moc prawną.

 

Były rzecznik KRS odniósł się także do upolitycznienia wymiaru sprawiedliwości. – „Myśmy często spierali się na zgromadzeniach w różny sposób i prawnie, i emocjonalnie, ale nie przekraczaliśmy tych granic, które zostały przekroczone. To świadczy chyba o tym, że ci, którzy przykleili się do polityków, znaleźli się pod pewną ścianą i teraz zachowują się tak, a nie inaczej”. W jego opinii flirtowanie przez sędziów nowej KRS z politykami prowadzi do niebezpiecznego przekraczania kolejnych granic.

– „W momencie, kiedy taki projekt uchwały zostaje złożony do protokołu, staje się dokumentem urzędowym. W momencie, kiedy jakakolwiek osoba w taki ostentacyjny sposób niszczy ten dokument, to na to są odpowiednie paragrafy – czy w kodeksie wykroczeń, czy w kodeksie karnym” – mówił sędzia Żurek.

Wb

Źródło: TVN24

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ziim
Ziim
9 lutego 2020 20:47

Pis-kasta

Waldemar
Waldemar
9 lutego 2020 23:07

Zdjęcie z Nowackim powinno się rozplakatować w całej Polsce. Reforma sądownictwa w całej krasie. A może i całego prawa, kto zna głębię myśli PiS? !

Zwinka
Zwinka
10 lutego 2020 00:11
Reply to  Waldemar

O tym samym pomyślałam.

Bart
Bart
10 lutego 2020 11:19

Że też te wszystkie Nawackie, Schaby Radziki czy inne Ziobry nie pomyślą, że ta dykatura nie będzie trwała wiecznie. Albo i są tego świadomi, dlatego doją te tłuste pensje i transferują na zagraniczne konta, a gdy grunt się zacznie palić pod nogami, czmychną za granice. Tam sobie porobią operacje plastyczne i będą żyć w dostatku.