Sędzia Żurek jest poza zasięgiem blokersa Jakiego

Trybunał Sprawiedliwości UE domaga się drakońskiej kary dla rządu PiS. W grę wchodzą nawet 2 mln zł dziennie

Nie obchodzi mnie, pod którym blokiem za młodu wystawał Patryk Jaki, bo to dzisiaj on jest blokersem w sferze publicznej. Do takich osóbek ma zastosowanie „potęga smaku” Zbigniewa Herberta, zarówno estetycznie, intelektualnie, jak i mentalnie.

Oto do prawnika pełną gębą Waldemara Żurka odzywa się ten, który nie odróżnia apelacji od kasacji, iż „gdyby nie weto prezydenta, już pan Żurek nie miałby tej satysfakcji”.

„Tej satysfakcji” – dotyczy tego, iż magister prawa Ziobro i „blokers” Jaki przesłali listę 256 kandydatów na asesorów, których Krajowa Rada Sądownictwa nie zaakceptowała z powodów formalnych. Zauważmy, iż Jaki nawet w języku polskim jest beznadziejny. Nie wyobrażam sobie, aby Żurek miał „satysfakcję”, a wręcz przeciwnie: to odbiera satysfakcję uprawiania zawodu, gdy naprzeciw masz osoby niemające pojęcia, co robią. Jaki dla fachowca Żurka jest „dyskomfortem”. Przepraszam za określenie nomen-omen: Jaki jest byle jaki.

To, że coś się niszczy, to nie jest pojęcie o budowaniu. Żurek buduje autorytet prawa, a blokers Jaki niszczy autorytet prawa swoją niewiedzą, nie tylko nie odróżniając apelacji od kasacji. Niszczy język polski – co mnie z kolei wkurza – bo język polski Jakiego nie jest językiem, nie jest komunikatorem semantycznym, jest pluciem (czyli substancją organoleptyczną, acz metaforyczną), jest niechlujstwem. Jak się nie potrafi nazywać, to należy się nie odzywać.

Janczarzy od Ziobry nie zostali powołani na asesorów, bo Ziobro z Jakim nie potrafili wypełnić kwestionariuszy, w których występują braki („Największa grupa braków to były kwestie niewykazania stanu zdrowia kandydata i co ważne przepisy dosyć ściśle regulują, to w jaki sposób stan zdrowia asesora, sędziego jest stwierdzany”).

Ale to tylko cząstka „prawdy” o tych „fachowcach” Ziobrze i Jakim. Gorsze, że dyspozycyjni janczarzy zniszczą nie tylko sferę prawną, ale te rejony aktywności publicznej, o których prawo będzie wydawało wyroki. Dyspozycyjność jest wielokroć kosztowniejsza niż pomyłki. Pomyłkę naprawisz, braki charakteru – nie.

Mając przed sobą takich wybrakowanych fachowców – i to w każdej dziedzinie – można się załamać. Oby nam Polska się nie załamała, bo tąpnięcie już mamy. Na powierzchnię wyleźli blokersi Jaki i Ziobro z „parcianą retoryką, łańcuchami tautologii i pojęciami, jak cepy”. A fe!

Waldemar Mystkowski
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
5 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
bartneutronJaninaTedJanek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lili
Lili

W latach 50-tych orzekali „sędziowie” po kursach wieczorowych, nierzadko bez matury. Coś mi się widzi, że to może wrócić!!!

shaq
shaq

Sędzie Waldemar Żurek to wielka klasa.
Dlatego Jaki go nienawidzi. Wie, że choćby nie wiem co, pozostanie wsiokiem z blokowiska.
W zasadzie zestawianie tych 2 osób nie ma sensu, zupełnie jakby porównywać pasztetową z kawiorem.
Jaki wkrótce spłynie kanalizacją, sędzia Żurek zostanie zapamiętany przez historię.

neutron
neutron

To już wróciło.

antyuzurpator
antyuzurpator

Jaki ma braki.
Jaki robi braki.
Jaki do paki.

Maciek123454321
Maciek123454321

Pozwolę sobie zauważyć, że byleJaki z zioberem popełnili właśnie największe głupstwo – napisali donos na 256 swoich przydupasów. Lista w swoim czasie zostanie w odpowiedni sposób wykorzystana.

Janek
Janek

„Blokers”- jako epitet trochę przeciwskuteczne, bo w Polsce paręnaście milionów ludzi tez wystawało przed blokami.

Ted
Ted

A pamiętacie jak Kaczyński porównywał się do Tuska ? Zarzucał mu właśnie trzepak pod blokiem.

bart
bart

No tak, ale między „zarzutami” tow. kaczyńskiego a dobrze udokumentowaną przeszłością jest jednak spora różnica, Na tym ten pislam właśnie polega, najpierw oszczerstwa, potem dresiarz (bo o to chodzi, a nie o to gdzie mieszkał) z dyplomem z niczego zostaje wiceministrem.

Janina
Janina

Blokers blokersowi nierówny. Jaki jeszcze chyba był dresiarzem i szalikowcem.

Janina
Janina

Na Jakiego wystarczy patrzeć, kiedy wpadnie w swoisty słowotok. Jego twarz z rozbieganymi oczami, gwałtowna mimika świadczą, że coś z nim jest nie tak. Takie zachowanie jest podejrzanie nerwowe, jakieś nadpobudliwe, dziwaczne.