Sędzia Żurek pozwał o mobbing nominatkę Ziobry

Sędzia Żurek pozwał o mobbing nominatkę Ziobry

Waldemar Żurek złożył w sądzie w Opolu pozew przeciw mianowanej przez Ziobrę prezes Sądu Okręgowego w Krakowie Dagmarze Pawełczyk-Woickiej. – „Żądam zaprzestania stosowania wobec mnie czynności mobbingowych, do których zaliczam także przeniesienie mnie do innego wydziału z naruszeniem obecnie obowiązujących przepisów” – powiedział sędzia Żurek.

Dodał, że ma świadomość, iż rozstrzygnięcie sądu w tej sprawie może być obserwowane przez wszystkich sędziów w Polsce. – „Przepisy obowiązujące obecnie są nieprecyzyjne, a z drugiej strony są tak budowane pod władzę polityczną, że w praktyce dają prezesom powołanym przez ministra – polityka bardzo duże możliwości wpływania na konkretnego sędziego. W przypadku mojej osoby to wpływanie idzie zdecydowanie za daleko, bo jest to ciąg czynności, które mają mi utrudnić życie lub mnie szykanować” – stwierdził Żurek.

Przypomnijmy, Pawełczyk-Woicka zdecydowała – bez uzyskania niezbędnej opinii kolegium Sądu Okręgowego – o przeniesieniu sędziego Żurka z II Wydziału Cywilnego-Odwoławczego do I Wydziału Cywilnego. W ubiegłym tygodniu skierowała do zastępcy rzecznika dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym wniosek o wszczęcie czynności wyjaśniających wobec sędziego Żurka.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o