Sędziowie Sądu Najwyższego „którzy są zwykłymi złodziejami” wytoczyli proces Stanisławowi Piotrowiczowi

Sędziowie Sądu Najwyższego "którzy są zwykłymi złodziejami" wytoczyli proces Stanisławowi Piotrowiczowi

Dziś przed Sądem Okręgowym w Warszawie rusza proces o ochronę dóbr osobistych przeciwko Stanisławowi Piotrowiczowi, który wytoczyli mu I Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Sądu Najwyższego Krzysztof Rączka. Chodzi o haniebną wypowiedzią z sierpnia 2018 r.

 

Podczas gdy Krajowa Rada Sądownictwa rozpatrywała kandydatury do Izby Cywilnej Sądu Najwyższego, a przed budynkiem odbywał się protest Obywateli RP, Stanisław Piotrowicz w skandalicznych słowach skomentował wydarzenia. Powiedział m.in., że zmiany w wymiarze sprawiedliwości mają za zadanie „odsunąć od orzekania sędziów, którzy są zwykłymi złodziejami„.

Wtedy Małgorzata Gersdorf zapowiedziała, że będzie się sądzić z prokuratorem stanu wojennego ówczesnym posłem PiS. „Nazwał wszystkich sędziów Sądu Najwyższego złodziejami, w tym mnie” – powiedziała. Wcześniej wezwała Piotrowicza do przeprosin. Ten tłumaczył się, że „niczego obraźliwego pod adresem pani profesor nie powiedział”.

 

Jak podaje PAP pozew do Sądu Okręgowego w Warszawie złożył również sędzia Krzysztof Rączka. Uważa, że wypowiedź Piotrowicza była „haniebna”. „Nie można posługiwać się tego typu inwektywami. To przejście na bardzo niski poziom życia politycznego” – ocenił sędzia.

Oboje sędziowie domagają się od byłego posła PiS przekazania 50 tysięcy złotych na cele charytatywne.

/p/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lehoo
Lehoo
2 grudnia 2019 12:48

Jechać równo z komuszym łajdakiem, obrońcą kieckowych pedofili !

Grażyna
Grażyna
4 grudnia 2019 16:20
Reply to  Lehoo

walić tym łajdakom po oczach ile sie da, -obrońca kieleckich
pedofili – bo z tego maja profity żydowskie. a biedni Ludzie
głodują i końca nie widać.

Guszaw
Guszaw
2 grudnia 2019 14:00

Musi byc sposob na tego „wszedzie dopasowanego zloczynce” To jest chodzacy wstyd dla kazdego absolwenta prawa i kazdej wyzszej uczelni. Powinno sie tego lajdaka upokorzyc i to tak by schowal sie gdzies na reszte swego zycia. Emeryture wedlug ustawy dezubekizacyjnej powinno mu sie tez dozywotnio zabrac, bo Stanislaw Piotrowicz sluzyl kazdemu okupantowi naszego Kraju.

BGmble
BGmble
2 grudnia 2019 14:02

Prokurator Piotrowicz zameldowal, ze na sprawe sie nie stawi poniewaz od kilku dni waruje w namiocie przed budynkiem Parlamentu, oczekujac na zaprzysiezenie. Jego calkowite oddanie sie wladzy zasluguje na nastepny medal.

Anda
Anda
3 grudnia 2019 07:11
Reply to  BGmble

Dokładnie, medal od PiS czy medal od PZPR to dla niego równie cenne trofea.