Sejm na razie nie będzie się zajmował projektem ustawy w sprawach o wykroczenia

Sejm na razie nie będzie się zajmował projektem ustawy w sprawach o wykroczenia

Na początku roku grupa posłów PiS wniosła projekt nowelizacji ustawy w sprawach o wykroczenia.

Projekt zakładał m.in. prawo do odmowy przyjęcia mandatu z którym się nie zgadzamy i który można by jedynie zaskarżyć w sądzie.

W uzasadnieniu projektu napisano, że „nowelizacja ma na celu usprawnienie postępowania w sprawach o wykroczenia oraz odciążenie sędziów sądów powszechnych od obowiązków związanych z rozpoznawaniem spraw o wykroczenia”.

Jednak projekt nowelizacji ustawy o wykroczenia przygotowany przez posłów partii rządzącej spotkał się z ostrą krytyką wielu środowisk, począwszy od polityków opozycji przez Rzecznika Praw Obywatelskich, a na Sądzie Najwyższym skończywszy. Dość sceptycznie o projekcie wypowiedział się także Jarosław Gowin i politycy Porozumienia.

W efekcie, jak udało się ustalić dziennikarzom Onetu, planowanych prac nad projektem w Sejmie w najbliższym czasie nie będzie. Jedni posłowie twierdzą, że projekt przepadł, inni, wśród których jest Michał Woś z Solidarnej Polski, przekonują, że prace wciąż trwają.

Być może projekt wymagał doprecyzowania i uszczegółowienia i rozmowy trwają. Jaki będzie ich efekt, to z pewnością wszyscy się dowiedzą. Ale absolutnie rozumiem tych, którzy uznali, że ten projekt jest zbyt kontrowersyjny, dali się ponieść pewnym emocjom i nie pozwolili na przedstawienie jego pozytywnych aspektów, które były” – komentuje Woś.

Zostań patronem KODUJ24.PL

wb

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments