Sejm poparł Nawalnego. Tylko Konfederacja zachowała się w kuriozalny sposób

Sejm poparł Nawalnego. Tylko Konfederacja zachowała się w kuriozalny sposób

W czwartek większość posłów Sejmu RP zdecydowała o przyjęciu uchwały popierającej Aleksieja Nawalnego i potępiającej prześladujący go reżim.

Systemowe szykany wobec Aleksieja Nawalnego to jeden z wielu przykładów represji i prześladowań obywateli Federacji Rosyjskiej, którzy aktywnie angażują się w życie publiczne, ujawniają polityczną korupcję i nadużywanie władzy przez przedstawicieli autorytarnego reżimu. Działaniom wymierzonym w Aleksieja Nawalnego przyświecał jeden cel — uniemożliwienie mu kandydowania w wyborach i zmuszenie go do zaprzestania działalności opozycyjnej” – zapisano w uchwale.

Jednogłośni dla poparcia uchwały byli politycy PiS, PO, Lewicy oraz PSL.

Tylko Konfederacja zachowała się w dość dziwaczny sposób.

Prezydium Sejmu (PiS, PO, PSL i SLD) zaproponowało kuriozalny projekt uchwały ws. próby otrucia i zatrzymania Nawalnego. Tekst emocjonalny i wynoszący pod niebiosa Nawalnego, który – gdyby rządził w Rosji tak samo wspierałby Nord Stream jak Putin…” – napisał na Twitterze Robert Winnicki z Konfederacji.

W rezultacie większość posłów ze skrajnej prawicy nie wzięło udziału w głosowaniu. Janusz Korwin-Mikke zagłosował nawet przeciwko demokratycznej uchwale.

Tylko bardziej umiarkowani Jakub Kulesza i Artur Dziambor ją poparli.

Zostań patronem KODUJ24.PL

nt

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
22 stycznia 2021 08:16

PiS jest najprawdopodobniej ukrytą opcją rosyjską. MUSIELI poprzeć uchwałę, bo to, co zrobił Putin, było tak bezczelne, jakby całej opinii światowej napluł w twarz. Ale, o ile PiS jest ukrytą opcją rosyjską, to faszystowscy konfederaci są JAWNĄ opcją rosyjską. Wiadomo mniej więcej od stu lat, że faszyści wszystkich krajów, podobnie jak komuniści, nawzajem się wspierają. No i mamy tego dowód. O Korwinie nie mówię już nic, bo to czubek.

Realitat
Realitat
22 stycznia 2021 10:37

Te, „znawca” myśli politycznej…

Dron
Dron
22 stycznia 2021 10:00

Przeczytałem wczoraj artykuł o panu Arkadiuszu Szczurku, prześladowanym przez polskie organa ścigania i naszła mnie taka koncepcja:

Systemowe szykany wobec Arkadiusza Szczurka to jeden z wielu przykładów represji i prześladowań obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, którzy aktywnie angażują się w życie publiczne, ujawniają polityczną korupcję i nadużywanie władzy przez przedstawicieli autorytarnego reżimu. Działaniom wymierzonym w Arkadiusza Szczurka przyświecał jeden cel — zmuszenie go do zaprzestania działalności opozycyjnej

Marek
Marek
22 stycznia 2021 15:37
Reply to  Dron

Pan Arkadiusz Szczurek, nie jest pierwszy, nie jest jedyny i nie będzie ostatni. Tego typu systemowe represje trwały w wykonaniu pis już wcześniej. Jednym z pierwszych przypadków jakie ja znam to przypadek pani Elżbiety Podleśnej z jej słynnego napisania PZPR na biurze byłego członka PZPR, a wtedy posła pis, które „prokuratura” absurdalnie zakwalifikowała jako propagowanie ustroju totalitarnego. Absurdalna kwalifikacja byłą potrzebna aby jakoś wyglądało gdy wyślą po nią 7 „policjantów” ze specjalnej grupy poszukującej ukrywających się mafiozów. Żeby jakoś wyglądało jak rozbiorą ją na „posterunku” do naga, pewnie przy otwartych drzwiach, jak będą wpychać ręce w części intymne, i jak po wyjściu będą śledzić.
Od tego czasu tylko przyjęli nowe metody, przejęli nowe instytucje, które dzisiaj wykorzystują do jeszcze dotkliwszych represji (sanepid, skarbówka itd. )