Sejm przyjął ustawę ws. walki z koronawirusem!  Medycy nie będą karani za błędy

Wstyd! PiS PRZECIWKO dodatkom pieniężnym dla lekarzy

Sejm przyjął w końcu projekt ustawy w sprawie walki z koronawirusem (COVID-19). Poparło go 423 posłów, przeciw było 11, natomiast 9 wstrzymało się od głosu. Dokument zakłada m.in. zwolnienie medyków z odpowiedzialności karnej za błędy popełnione w trakcie działań związanych ze zwalczaniem skutków koronawirusa. Ułatwi też zatrudnianie w Polsce lekarzy spoza Unii Europejskiej oraz podwyższy wynagrodzenia dla osób kierowanych do pracy przez wojewodów.

 

Teraz projekt ustawy trafi do zdominowanego przez opozycję (KO) Senatu. Najprawdopodobniej również i tam zostanie przegłosowany.

Wcześniej sejmowa Komisja Zdrowia pracowała nad czterema projektami partii dot. walki z COVID-19. Swoje propozycje zgłosiły PiS, KO, Lewica oraz PSL-KP. Ustawa autorstwa PiS została jednak uznana za wiodący projekt i poddana pod głosowanie.

Chcę podkreślić dobrą pracę wykonaną podczas komisji, bo nawet podczas sporów udało się sprawnie i merytorycznie przeprowadzić ustawę. Czekają na nią obywatele i liczę, że Senat zajmie się niezwłocznie procedowaniem” – ogłosił po zakończeniu prac Komisji Zdrowia poseł Tomasz Latos z PiS.

 

W podobnym tonie wypowiedział się również minister zdrowia Adam Niedzielski, który podziękował politykom stronnictw opozycyjnych za poparcie projektu rządu. „Mam nadzieję, że to preludium do szybkiego przejścia ustawy przez Senat” – dodał.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Głosowanie ws. projektu poprzedziła burzliwa debata w Sejmie. I choć opozycja poparła propozycje PiS, to w dyskusji zmasakrowała dotychczasowe działania rządu. „Zamiast epidemią, zajmowaliście się walką o stołki, z opozycją, z LGBT a nie zrobiliście tego, co robiły cywilizowane kraje takie jak Norwegia czy Korea Południowa? Trzeba było wprowadzić obowiązkowe i bezpłatne testy dla ludzi (…). Czasem warto posłuchać WHO, a nie Trumpa” – grzmiała Klaudia Jachira (KO).

Równie ostre słowa padły z ust innych polityków liberalnej opozycji.

/nt/

Źródła: wp.pl, interia.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nihil
Nihil
22 października 2020 20:52

Kolejny raz widać że PO nie jest opozycja. Rząd wyrsywi się sam.
Ja już dziękuję takiej polsce.
Panie jestem z Wami. Iran przejmie metody pisu

Rafapon
Rafapon
23 października 2020 00:15

Zwolnienie z odpowiedzialności wygląda mi na zachętę do roboty na odpieprz.