Sejm zajmie się dalej tylko projektem zaostrzającym aborcję

Sejm zajmie się dalej tylko projektem zaostrzającym aborcję

„Nie spodziewaliśmy się, że posłowie PiS-u zachowają się inaczej. Już raz pokazali, że obietnice wyborcze mają za nic, że nie będą przestrzegać tego, co obiecali” – powiedziała pełnomocniczka komitetu „Ratujmy Kobiety 2017” Barbara Nowacka.

Obywatelski projekt, który zakładał liberalizację obowiązujących przepisów w sprawie aborcji został odrzucony po pierwszym czytaniu. – „Co gorsze, będą procedować projekt, który zmusza kobiety do donoszenia ciąży i urodzenia istot bardzo często skazanych na śmierć w olbrzymich cierpieniach. Nie interesuje ich los i godność kobiet. Interesuje ich zimna kalkulacja wyborcza. Głosy dla biskupów kosztem praw kobiet” – dodała Nowacka.

Do dalszych prac w komisji został natomiast skierowany drugi obywatelski projekt ustawy komitetu „Zatrzymaj aborcję”. Zakłada ona wyeliminowanie możliwości legalnego przerwania ciąży ze względu na ciężkie wady płodu. – „Dzisiaj posłowie powiedzieli, że chcą rozmawiać, o tym, żeby ten zakaz zabijania dzieci nienarodzonych wprowadzić” – powiedziała pełnomocniczka komitetu Kaja Godek. Wyraziła także nadzieję, że dalsze prace przebiegać będą „bez zbędnej zwłoki”.

Z najnowszego sondażu SW Research dla rp.p wynika, że złagodzenia obecnych przepisów dotyczących aborcji chce aż 46,5 proc. badanych. 27,2 proc. uważa, że ustawa powinna obowiązywać w niezmienionym kształcie. Zaostrzenia przepisów chce tylko 11 proc. badanych.

bt

Źródło: rmf24.pl, rp.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

13 komentarzy do "Sejm zajmie się dalej tylko projektem zaostrzającym aborcję"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mędrkowski

Kiedyś straszono piekłem i diabłami. Zrobiliśmy olbrzymi krok naprzód i dzisiaj straszakiem jest gender , aborcja i islamscy uchodźcy. Suweren musi się bać. Jak się nie boi to staje się niesterowalny.

Staszek

Kobiety zawdzięczają to nie glosującym posłom PO i Nie/Nowoczesnej. Po PO nie spodziewałem się niczego dobrego, ale Nowoczesna? Na 26 posłów aż 10 nie głosowało? Hańba! Nie ma na kogo głosować.

Paweł

Czytałeś projekt tej ustawy?

Rozbawiony

Pani Nowackiej proponuję zerknięcie na wyniki głosowania – odrzucenie projektu „Ratujmy Kobiety” to rezultat opuszczenia sali przed głosowaniem przez posłów PO i N!
Nawet Kaczor i Pawłowicz byli „za” 🙂
Taki jest poziom opozycji – Kaczor może być spokojny o wynik następnych wyborów 🙂

Zgredzinka

No i nie ma w tym kraju na kogo głosować.
Przecież ta opozycja jest beznadziejna !!!
Żeby dopuścić do tak skandalicznej sytuacji, że w XXI będziemy mieli mentalne … średniowiecze.
I po co było przez tyle lat łożyć na oświatę, naukę i kulturę, skoro wystarczyłoby zagnać cały naród do salek katechetycznych.
No to teraz wiadomo, że pisdzielce nawet bez „cudów na urną” wygrają w cuglach wszystkie wybory i uzyskają większość konstytucyjną, by zrobić z nas państwo wyznaniowe.

Maciek123454321

Zgredzinko, jest jeszcze RAZEM…. Czysta karta, żadnych skandali, wspierają organizacyjnie WSZYSTKIE protesty, chociaż działają w tle, nie wypinają piersi i nie występują przed szereg. PiS-uary się nimi nie interesują, bo myślą, że to partia kanapowa. I tu mogą się nieźle nadziać. Tylko trzeba ich po cichu wspomagać. Bez rozgłosu.

Zgredzinka

Maćku, to tacy trochę utopiści.
Może dlatego nie mogą zdobyć szerszego społecznego poparcia.
Choć kto wie. Jeżeli zostaną jedyną opcją.

antyuzurpator
Niestety, do władzy dorwało się kółko różańcowe imienia świętych Cynika i Hipokryty. Sądzę, że większości konstytucyjnej nie będą mieli, a i zwykła nie jest taka pewna. Nie wszyscy wierzący są za pisiatymi, a i są jeszcze „niewierzący praktykujący”, myślę że będzie ich coraz więcej. Co do głosowań – to nie było „o przyjęcie”, więc karakan mógł spokojnie zaryzykować głosowanie wbrew linii dla celów wizerunkowych, może po raz pierwszy nie tylko dla ciemnego ludu, ale i dla zagranicy (tzn. Unii): „patrzcie, przecież dążymy do dyskusji nawet w sprawach niezgodnych z naszą linią”. Przy okazji utworzył całkiem sporą sztuczną mgłę (jakież teraz… Czytaj więcej »
Zgredzinka

I to jest właśnie nie do pomyślenia, że prawica chce rozmawiać na tematy o których nie chce słyszeć opozycja.
Ci ludzie tam, chyba się z końmi na łby pozamieniali.

Zgredzinka

Sądzę, że po trosze wszystkie podane przez Ciebie powody.
Bez wątpienia posunięcie było dekująco-wizerunkowe.

Zwinka

Kolejny walkower PO. To jest NIEWYBACZALNE, a gadanie o tym, że „i tak by przegłosowali” jest naiwne i zwyczajnie głupie. Chodzi o Obywateli i ich odbiór postawy posłów, a nie dobre samopoczucie Ordo Iuris, Rydzyka, biskupów i Kai Godek. Moja cierpliwość się wyczerpała i mam gdzieś kary, które nałoży Schetyna na „opozycyjnych” konformistów.

Zgredzinka

Nie pójdziesz głosować?

magdalena

Czekam na partię kobiet stworzoną przez osoby nowoczesne które będą bronić praw kobiet, a nie je upodlać, tylko na taką partię zagłosuję.