Sejm zbuduje sobie bramę. Wielką bramę

Sejm zbuduje sobie bramę. Wielką bramę

Przejawów „miłości” aktualnej władzy do suwerena można wymieniać bez liku. Jeden z najnowszych jest także jednym z najbardziej spektakularnych. Otóż Kancelaria Sejmu rozpisała przetarg na…budowę  bramy, „która ma stanąć na wjeździe na teren parlamentu od strony ul. Górnośląskiej” – czytamy na gazeta.pl.

 

Wszystko również wskazuje, że to będzie brama na miarę czasów. „Rzeczpospolita” donosi, iż wspomniana brama będzie miała: „trzy metry wysokości i ponad osiem szerokości. Do tego dwie furtki i 20 m dodatkowej infrastruktury. Brama będzie sterowana automatycznie”.

Rządzący Polską wybrańcy narodu mają zdecydowani dość kłopotów, które sprawiają im organizatorzy najróżniejszych manifestacji i chyba co najważniejsze dość tych manifestacji ma Prezes, który nie może czasami wjechać albo wyjechać z parlamentu kiedy przyjdzie mu na to ochota.

Centrum Informacyjne Sejmu przekazało, że: „inwestycja zredukuje konieczność stosowania przez Kancelarię Sejmu, straż marszałkowską i inne służby, w tym policję, droższych i mniej efektywnych rozwiązań doraźnych, co jest szczególnie istotne w kontekście prób wtargnięcia na teren Sejmu osób nieuprawnionych oraz aktów dewastacji budynków sejmowych”.

 

Ten wjazd ma już zabezpieczenia w postaci zapór, które znajdują się poza szlabanami. Zostały zainstalowane „w związku ze sprawą Brunona Kwietnia, który planował wjechać na teren parlamentu samochodem z materiałami wybuchowymi i wysadzić go w powietrze”. Tak więc ewidentnie chodzi o to aby ogrodzić władzę od ewentualnych demonstrantów.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Pierwotnie, o czym przypomina „Rzeczpospolita” „kompleks parlamentu był projektowany jako otwarta forma i jeszcze do końca rządów PO-PSL można było wchodzić na jego teren. Od początku rządów PiS dostęp jest ograniczany i wchodzić mogą tylko osoby uprawnione”.

Tak się zastanawiam: zdążą czy nie zdążą wybudować tę bramę???

/as/

Źródło: „Rz”, gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
20 listopada 2020 12:54

Powinni zbudować sobie specjalne tunele prowadzące z Żoliborza ( z przystankiem Nowogrodzka) do twierdzy A potem sejm sarkofagiem zalać, jak reaktor w Czarnobylu. Wszelkie wjazdy naziemne i tak staną się ulubionym terenem do obywatelskich spacerów.
A tak na serio, to dotarło do sqrwysynów, jak bardzo lud ich kocha…

HerodAntypis
HerodAntypis
20 listopada 2020 13:25

Taka brama rozwiązałaby również problem utraconej większości. Po prostu nie wpuści się totalsów na teren sejmu jak niegdyś na salę kolumnową i każda ustawa przejdzie. Próbka była całkiem niedawno jak milicyjna pała nie uznała poselstwa Czarzastego. Teraz ciemniak ze Sraży Marszałkowskiej nie podniesie szlabanu i co zrobisz szatniarzowi?

Zwinka
Zwinka
20 listopada 2020 16:01
Reply to  HerodAntypis

W domach wariatów aż się roi od Napoleonów i Panów Bogów. Ale tylko w tym przy Wiejskiej stwierdzono pojedynczy przypadek Piłsudskiego.

Kundzia
Kundzia
20 listopada 2020 13:47

Jeszcze powinni pod prąd podłączyć ale i to im nie pomoże,suweren jak zechce to i z bramą da radę a już napewno z kaczorem

Predator
Predator
20 listopada 2020 15:37
Reply to  Kundzia

Proponuje zasieki z drutu kolczastego, okopy, i miny przeciwpiechotne. K Widać że kurdupel sra w gacie aż miło.

Jantar
Jantar
20 listopada 2020 21:24
Reply to  Predator

Eh, a miałam to samo napisać! Uprzedziłeś mnie 🙂

Chermes
Chermes
20 listopada 2020 16:15

A po obu stronach bramy powinny stanąć betonowe bunkry z gniazdami karabinów maszynowych.
Takie jakie stawiali Niemcy w Alei Szucha, w czasie okupacji.

Włodzimierz
Włodzimierz
20 listopada 2020 16:26

Fosa Narodowa! Koniecznie z krokodylami i rekinami kaczojadami!!!

Bogdan
Bogdan
20 listopada 2020 17:59

Im bardziej Umiłowany Przywódca tym lepszą musi mieć ochronę. To standard na tej planecie.

smętek
smętek
20 listopada 2020 18:48

Kaczafi i jego zgraja nie potrafią budować. Kiedy ogłoszą przetarg polscy biznesmeni powinni uznać, że pieniądze za taką inwestycję śmierdzą i olać przetarg

Jantar
Jantar
20 listopada 2020 21:25
Reply to  smętek

Ale ci powiązani z PiS złożą dokumenty i wybudują, co należy. W końcu oni też popierają władzę i nie chcą, żeby PiS ją stracił, bo wtedy i oni stracą…