Sekretarz Andrzeja Dudy przekazał stanowisko prezydenta w sprawie Greniucha

Sekretarz Andrzeja Dudy przekazał stanowisko prezydenta w sprawie Greniucha

Oburzenie o nominacji Tomasza Greniucha, który przez lata nie ukrywał swoich ciągot nacjonalistycznych, na szefa wrocławskiego oddziału IPN nie maleje.

Choć IPN broni swego swej decyzji, to jednak z wielu stron płyną głosy potępienia i żądające wycofania się z tego wyboru. Co ciekawe, jednym głosem w tej sprawie mówi zarówno opozycja, jak i część polityków PiS.

Teraz dołączył do nich również Andrzej Duda. Jakoś trzy lata temu, nie dostrzegł on niczego niestosownego w sympatiach i poglądach Greniucha, a za „zasługi w działalności społecznej oraz za propagowanie wiedzy o »żołnierzach wyklętych” nagrodził go Brązowym Krzyżem Zasługi.

Przyjmując odznaczenie od prezydenta, Greniuch miał wpięty w klapę marynarki mieczyk Chrobrego, przedwojenny symbol faszyzującego Obozu Wielkiej Polski, co panu Dudzie wyraźnie nie przeszkadzało.

Dzisiaj Wojciech Kolarski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, poinformował na Twitterze, że rozmawiał z prezesem IPN i „członkami kolegium Instytutu. Przekazałem jednoznaczne stanowisko Prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie nominacji we wrocławskim oddziale. Dyrektorem w IPN może być wyłącznie osoba o nieposzlakowanej opinii”.

Choć z jednej strony należy się cieszyć, że pan Duda się obudził, z drugiej jednak zastanawia, dlaczego sam nie zajął stanowiska w tej sprawie tylko posłużył się swoim sekretarzem?

Nie trzeba być specjalnie złośliwym, by uznać, że nie ma on po prostu czasu, bo wreszcie otworzyli mu stok i może zająć się tym, w czym czuje się najlepiej, czyli szaleństwem na nartach. Tak więc może nie czepiajmy się człowieka…

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelnik
Czytelnik
21 lutego 2021 14:06

Traktują społeczeństwo jak idiotów udając oburzenie a po plecach się poklepują. Oni są bardziej oburzeni tym,że ta sprawa dzięki niezależnym mediom ujrzała światło dzienne.

Stanisław
Stanisław
21 lutego 2021 17:30

Spokojnie, ambasada Izraela już się odezwała, więc szybko zostanie odwołany. Pisory prędzej się ze…..ą niż odmówią Izraelowi.

Stanisław
Stanisław
22 lutego 2021 13:28
Reply to  Stanisław

No i co? Słowo (moje) stało się ciałem.