Senat przegłosował nowelizację specustawy ws. koronawirusa – senatorowie PiS byli przeciw

Senatorowie PiS wolą wydać kasę na swoje media niż pomóc chorym dzieciom

Senat znowelizował specustawę ws. szczególnych rozwiązań związanych z przeciwdziałaniem szerzenia się koronawirusa. Za jej przyjęciem głosowało 47 senatorów, przeciwnych było 34 senatorów PiS, jeden senator PiS wstrzymał się od głosu.

Przyjęte poprawki zakładają rozszerzenie grupy uprawnionych do dodatkowego zasiłku opiekuńczego o rodziców dzieci do 15 roku życia i wydłużenie okresu przysługiwania zasiłku na cały czas zamknięcia szkoły. W dotychczasowej ustawie zapisano, że dodatkowy zasiłek opiekuńczy w związku z zamknięciem szkół i przedszkoli przysługuje przez okres 14 dni dla rodziców dzieci do 8 roku życia.

Nowelizacja doprecyzowuje także zasady pracy zdalnej w firmach, przewiduje rekompensaty dla firm za szkody poniesione w związku z np. kwarantanną dużej liczby pracowników i pożyczki dla firm, które popadną w kłopoty finansowe na skutek utraty zleceń. Ustala też minimalne zasady przy zamówieniach publicznych, aby mimo sytuacji wyjątkowej, były one transparentne.

Teraz znowelizowana ustawa trafi do Sejmu.

bt

Źródło: wnp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rafał P
Rafał P
14 marca 2020 05:28

Problem w tym, że „Teraz znowelizowana ustawa trafi do Sejmu.” A tam PiSuary mają większość i tzw. Izba Niższa zrobi koło doopy Izbie Wyższej.

מְנֵא
מְנֵא
14 marca 2020 08:53
Reply to  Rafał P

Dlatego Senat powinien podjąć jeszcze jedną uchwałę o bezpośrednim skierowaniu tej znowelizowanej ustawy do podpisu przez prezydenta, z pominięciem Sejmu. Duda będzie miał niezły zgryz, gdyż nie podpisując tej nowelizacji narazi się sporej grupie swoich potencjalnych wyborców i wtedy na mur przerżnie te wybory a podpisując narazi sie pisiorom, którzy wyhamują jego kampanię, albo wystawia innego kandydata i wtedy Pani Marszałek Kidawa-Błońska może wygrać już w pierwszej turze.