Senat przegłosował „piątkę dla zwierząt”. PSL mówi o „antypolskiej ustawie”

Słów krytyki nie szczędził natomiast szef Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. Jego zdaniem "poparto ustawę antypolską i antyrolniczą, niekonstytucyjną i sprzeczną z prawem unijnym".https://t.co/UJOB4LCJ2q— TVN24 BiS (@TVN24BiS) October 14, 2020

Wczoraj senatorowie przegłosowali „piątkę dla zwierząt” z ich poprawkami. Obejmowały one przyzwolenie na ubój rytualny drobiu oraz wydłużały vacatio legis (w przypadku uboju do 2025, w przypadku hodowli zwierząt futerkowych do 2023).  Wśród poprawek senatorów nie zabrakło również tych dotyczących m.in.: rekompensat dla przedsiębiorców prowadzących taką działalność.

 

Politycy udzielili już pierwszych komentarzy na temat głosowania w Senacie. Szczególnie ostro wypowiedzieli się o nim przedstawiciele PSL-KP:

POPiS w Senacie przyklepał #PiątkaKaczyńskiego. Zabrakło dobrej woli i zdrowego rozsądku. Poparto ustawę antypolską i antyrolniczą, niekonstytucyjną i sprzeczną z prawem unijnym. Nie odpuścimy tego i zrobimy wszystko, żeby nigdy nie weszła w życie” – napisał lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

Zakończyła się pewna forma współpracy między naszym kołem a pozostałymi ugrupowaniami, z którymi współpracowaliśmy w Senacie” – ocenił z kolei senator Jan Filip Libicki.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Bardziej przychylniej o ustawie wypowiedzieli się przedstawiciele ugrupowań, tj. Zjednoczona Prawica, Koalicja Obywatelska oraz Lewica. Tylko nieliczni członkowie demokratycznej opozycji wypowiedzieli się krytycznie na temat projektu PiS-owców. Wśród nich znalazła się znana z bardzo proekologicznych poglądów Sylwia Spurek.

Wydłużenie vacatio legis w stosunku do zakazu hodowli zwierząt na futra to zgoda na cierpienie kolejnych zwierząt, dalszą degradację środowiska oraz dalsze naruszanie praw mieszkańców/nek okolic ferm. Nie tego oczekiwałam od demokratycznej opozycji w Senacie” – oceniła lewicowa europosłanka.

/nt/

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
janJacek DolińskiyyyyyyHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Polscy „rolnicy” od hodowli zwierząt na ubój rytualny to wynajęci przez żydów i muzułmanów płatni zabójcy od mokrej roboty. Tępią ich religie jak tylko mogą a jednocześnie walczą zajadle o wykonywanie dla nich parszywej usługi. Trzeba mieć umysł katola aby zrozumieć tę sprzeczność.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

A w ogóle, tolerowanie w XXI wieku przez sporą część świata okrucieństwa wobec zwierząt w celu spełnienia nakazów religijnych obowiązujących muzułmanów i żydów, które pochodzą sprzed ponad dwóch tysięcy lat, i wtedy, w gorącym pustynnym klimacie miały być może jakiś sens, to zwykła paranoja! Jak nie chcą jeść mięsa które nie jest halal/kosher, to niech przejdą na wegetarianizm!

yyyyyy
yyyyyy

a króliki można walić w łeb bez opamiętania brawo senat

jan
jan

pięknie pis rozegrało senat,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,hhhhhhaaaa