Senator Bober z PSL zarażony koronawirusem! To już trzeci chory członek Senatu

Pełzający zamach stanu? PiS wyciąga ręce po Senat

Senator Ryszard Bober (PSL-KP), jak podaje Onet.pl, został zarażony COVID-19. Polityk miał mieć kontakt z Janem Filipem Libickim (również klub PSL-KP), który poinformował o swojej chorobie w ubiegły weekend.

 

Badanie mam powtórzyć w czwartek. Jestem typowym bezobjawowcem. Postanowiłem się zbadać po informacji o Libickim. I niestety wynik jest, jaki jest” – powiedział w rozmowie z dziennikarzami Onetu R. Bober.

Chory okazał się też senator Koalicji Obywatelskiej Artur Dunin, który też miał bezpośredni kontakt z chorującym od pewnego czasu J. F. Libickim.

 

Czuję się źle. Boli mnie wszystko. Nawet paznokcie i włosy” – wyznał polityk. „Najgorszy to jest ból głowy, jestem na proszkach przeciwbólowych, głowa dalej boli”. Dunin miał mieć styczność z J. F. Libickim podczas pracy na komisji senackiej.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Sam J. F. Libicki nie wie, gdzie mogło dojść do jego zarażenia koronawirusem. Wiadomo, że uczestniczył on w zjeździe z okazji powstania ruchu ludowego w Polsce – w wydarzeniu zapewne brały udział setki działaczy związanych z PSL.

Najbliższe posiedzenia Senatu i Sejmu, po ujawnieniu kolejnych zakażeń, zostały przesunięte o kilkanaście dni (Senatu z 4-7 na 11-13 sierpnia bieżącego roku). Choroba polityków PSL i KO nie wpłynęła przy tym na przesunięcie inauguracji drugiej kadencji Andrzeja Dudy – ta odbędzie się w dniu 6 sierpnia w Sejmie.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments