Senator Jan Dobrzyński został usunięty z partii rządzącej. Czym naraził się prezesowi Kaczyńskiemu?

Senator Jan Dobrzyński został usunięty z partii rządzącej. Czym naraził się prezesowi Kaczyńskiemu?

Podlaski polityk został wyrzucony z partii po tym, gdy zdecydował się startować do Senatu jako niezależny. Dobrzyński – jak gdyby tego było mało – założył komitet o nazwie Zjednoczona Prawica. Decyzja ta stanowiła bunt Dobrzyńskiego, któremu odmówiono miejsca na listach PiS.

 

Media sugerują, że za wyrzuceniem Dobrzyńskiego z PiS stać może Dariusz Piontkowski, minister edukacji i pełnomocnik prawicy w Podlaskiem. „Stało się tak głównie dlatego, że postanowił on wystartować przeciwko kandydatowi wystawionemu przez PiS. Pan Dobrzyński nie realizuje podstawowych kierunków działań naszego ugrupowania, a działa nawet wbrew jego interesowi. Żadna partia nie może pozwolić sobie, aby jej członkowie startowali w wyborach z konkurencyjnych wobec siebie komitetów wyborczych” – przyznał w rozmowie z „Wyborczą” polityk.

Dobrzyński już wcześniej został zawieszony w szeregach PiS. Doszło do tego po incydencie alkoholowym z jego udziałem. W kwietniu 2018 r. trafił do szpitala w stanie totalnego upojenia (blisko 3 promile) i z widocznymi obrażeniami twarzy. Polityk tłumaczył potem, że… przewrócił się na schodach.

 

Senator zamieszany był również w aferę wokół stadnin koni w Janowie Podlaskim i Michałowie. Dobrzyński – jak podaje NaTemat.pl – stał za odwołaniem prezesów wspomnianych obiektów.

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ZbyszekMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Niszczyciel koni? Dobre. Niech startuje. Niech się żrą na prawicy i nawzajem zeżrą.

Zbyszek
Zbyszek

Np to nie rozumiem tej decyzji o wyrzuceniu z partii. Przecież to kwintesencja pisowca.