Senator KO zasili szeregi ruchu Szymona Hołowni

Hołownia nie wyklucza współpracy z Trzaskowskim

Wszystko wskazuje na to, że opozycja może stracić większość w Senacie.

Jak informuje portal Onet.pl, senator Koalicji Obywatelskiej Jacek Bury ma w poniedziałek ogłosić decyzję o swoim przejściu do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni.

Oznacza to, że większość opozycyjna w Senacie będzie zależała w tej chwili od ruchu Szymona Hołowni.

Senator Bury swoją karierę polityczną rozpoczynał w Nowoczesnej, by potem z listy KO zdobyć mandat senatora X kadencji.

Od dawna senator nie ukrywa, że ma wiele zastrzeżeń do opozycji parlamentarnej.

Jak mówi, „Czy można powstrzymać dyktat Kaczyńskiego i PiS? Można, ale potrzeba oporu obywatelskiego i przebudzenia klasy politycznej, która dziś jest w Sejmie. Kierownictwo partii opozycyjnych zajmuje się sobą, utrzymaniem swoich funkcji, rozdzielaniem subwencji, komentatorstwem i lansem w mediach, polityką przyjaźni do PiS. Po roku w Senacie mam przekonanie, że żaden z nich nie chce dziś przejąć władzy. Czasem mam wrażenie, że są jak Jarosław Kaczyński w stanie wojennym – lepiej to przespać pod kołdrą. Po co się narażać?„.

Po opuszczeniu szeregów Koalicji Obywatelskiej Bury zostanie posłem niezrzeszonym.

Zostań patronem KODUJ24.PL

wb

Źródło: rmf24.pl/polskatimes.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
17 stycznia 2021 16:53

Słusznie. Czas na zmiany.

Stanisław
Stanisław
19 stycznia 2021 09:25
Reply to  Zbyszek

Racja. Czas się z tej łajby ewakuować. Ci co zrobią to przed innymi, zyskają więcej.

Zwinka
Zwinka
17 stycznia 2021 17:32

Hołownia to kret PiSu.

greg
greg
18 stycznia 2021 11:36
Reply to  Zwinka

Jeśli nawet nie kret, to pożyteczny idiota. A kretem to chyba raczej może być dla KK. Pamietam jego wypowiedź w której obwiniał opozycje, że nic nie robi bo m.in. nie próbuje podkupywać pisowatych posłów. No faktycznie on jest na tym polu wyjątkowo aktywny.

Zwinka
Zwinka
18 stycznia 2021 16:12
Reply to  greg

Zauważ, że pisiorstwo go nie krytykuje, choć to niby też opozycja. Ani słóweczka przeciwko Hołowni nie znajdziesz. Znaczy jego mącenie jest dla PiSu korzystne,

greg
greg
18 stycznia 2021 17:23
Reply to  Zwinka

Pełna zgoda i to samo dotyczy KK

antyuzurpator
antyuzurpator
18 stycznia 2021 11:37

Od kiedy się dowiedziałem, że Hołownia to katolicki ortodoks, uważam jego i jego ruch za pisowską piątą kolumnę, specjalnie utworzoną dla wychwytywania pisowskich wyborców, którzy nieco zwątpili w jedynie słuszną linię partii oraz przeciąganie wyborców opozycji, którzy szukają czegoś nowego lub którym nie podobają się zapowiedzi przywrócenia świeckości państwa po odsunięciu pis.
Krótko przed wyborami można spodziewać się desantu mniej lub bardziej znanych funkcjonariuszy z totalnej prawicy, przysłanych dla wzmocnienia i kontroli ruchu Hołowni, których Hołownia wystawi do wyborów, a którzy po wyborach będą głosować łapka w łapkę z pisiatymi.

PS. Jeśli zajrzycie do tekstów propagandowych z czasów PRL (w oryginałach, a nie zniekształconych cytatów), to przekonacie się, że prawidłowo jest „jedynie słuszna”, a nie „jedyna słuszna”. Niby drobiazg, ale jednak jest różnica w znaczeniu – nie „jedna i więcej nie ma”, tylko „z definicji słuszna, jakiekolwiek wątpliwości są wykluczone”.

irena
irena
18 stycznia 2021 13:37

Szkodnik ….bez dwoch zdan !!!

Marek
Marek
18 stycznia 2021 17:09

„…Czy można powstrzymać dyktat Kaczyńskiego i PiS? Można, ale potrzeba oporu obywatelskiego i przebudzenia klasy politycznej, która dziś jest w Sejmie. Kierownictwo partii opozycyjnych zajmuje się sobą, utrzymaniem swoich funkcji, rozdzielaniem subwencji, komentatorstwem i lansem w mediach, polityką przyjaźni do PiS. Po roku w Senacie mam przekonanie, że żaden z nich nie chce dziś przejąć władzy. …” Ciekawe czy w partii pana Hołowni znajdzie coś innego. Na razie nie widzę, choć ostatnio ktoś z jego partii zaczął odwracać słowa założyciela o wspólnych listach i zaczął mówić tak jak Hołownia powinien od początku. Miejmy nadzieję, że ludzie zapomną o poprzednich i nie skojarzą, że teraz sam sobie będzie przeczył. Nawet jednak jak zapomną to propaganda pisu im to przypomni i tu nawet fabrykować nie będzie musiała.