Senator Mężydło poparł kandydaturę Nawrockiego na prezesa IPN. Nie zamierza się tłumaczyć

I Senator Mężydło poparł kandydaturę Nawrockiego na prezesa IPN. Nie zamierza się tłumaczyć

Kiedy w Senacie miało się odbyć głosowanie nad wyborem Karola Nawrockiego na prezesa IPN, KO zobowiązała swoich senatorów do przestrzegania dyscypliny partyjnej.

Jeden z senatorów, Antoni Mężydło, jednak nie zastosował się do niej i wbrew swojemu klubowi, zagłosował za tym kandydatem.

Jak tłumaczy swoją decyzję?

Uważa, że to dobry wybór. Jest też przekonany, że gdy Nawrocki obejmie stanowisko prezesa, to „zerwie się ze smyczy” i pokaże swoją całkowitą niezależność. Uważa, że będzie podobnie jak „z regulatorem rynku telekomunikacyjnego w Wielkiej Brytanii. Margaret Thatcher myślała, że będzie jej słuchał. Tak było, dopóki był w partii. Kiedy dostał niezależne stanowisko, zerwał się z łańcuszka, stał się samodzielny i przeprowadził naprawdę solidną reformę. Mamy też przykłady na własnym podwórku: sędziowie dublerzy. Dwójka z nich się zerwała, ze względu na to, że mają niezależność, kadencyjność”.

Spodobał mu się też program kandydata i ma znaczny dystans do jego wcześniejszych wypowiedzi. Jednocześnie zweryfikował dotychczasowe zarzuty, jakie stawiano Nawrockiemu. „One się nie potwierdzały, niektóre były wręcz absurdalne (…) Nie wiem, czy wypadało nam mówić, że źle wypowiadał się o Pawle Adamowiczu, gdy sami nie byliśmy bez winy: wiadomo, co mówił o nim Sławomir Neumann”.

Tak więc senator Mężydło nie ma sobie nic do zarzucenia.

Wprawdzie za złamanie dyscypliny partyjnej grozi mu jakaś kara, z usunięciem z partii łącznie, ale nie wydaje się, by się tym przejmował. Jak mówi: – „… Nie czuję się winny. Nie wiem, czy będę się tłumaczył”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Tamara Olszewska

Źródło:onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stanisław
Stanisław
26 lipca 2021 14:16

To ten sam polityk, który kiedyś opuścił PiS, by przenieść się do PO. Powiedział wtedy: „nie musiałem zmieniać poglądów”.