Senator PiS: kobiety powinny mieć pretensje do natury, nie do polityków 

Senator PiS Jackowski nagle przypomniał sobie, że nie głosował za Banasiem – „Czas spóźnionych bohaterów…”

Wypowiedź senatora PiS Jana Marii Jackowskiego ma szansę zapisać się niechlubnie na kartach historii. Jackowski – w rozmowie z „Rzeczpospolitą” – został zapytany, jak będą się czuły kobiety, które – w myśl projektu „Zatrzymaj aborcję” – zostałyby zmuszone urodzić chore dzieci i patrzeć jak umierają. – „Proszę mieć pretensje do natury, a nie do polityków. Tak zostaliśmy stworzeni, że to kobieta jest matką i są różne sytuacje. Mężczyźni żyją statystycznie krócej, a kobiety dłużej. To jest dyskryminacja mężczyzn ze względu na wiek. Czy w związku z tym powinniśmy wprowadzić wyrównanie wieku, żeby to w jakiś sposób rozwiązać?” – brzmiała odpowiedź Jackowskiego.

Senator PiS Jackowski już wcześniej „zasłynął” odpowiedzią na pytanie, czy zmusiłby córkę do urodzenia dziecka z gwałtu: – „Gdyby w mojej rodzinie się taki przypadek przydarzył, to ja bym cieszył się z tego, jeżeli udałoby się uratować życie”.

W Sejmie został złożony projekt ustawy komitetu „Zatrzymaj aborcję”, zakładający zakaz przerywania ciąży ze względu na ciężkie wady płodu. O sprawie informowaliśmy w artykule „Projekt ustawy zaostrzającej przepisy aborcyjne już w Sejmie”. Poparcie dla projektu wyrazili zarówno premier Beata Szydło, jak i prezydent Andrzej Duda.

W ciągu trzech miesięcy Sejm musi rozpocząć nad nim prace. W projekcie nie ma mowy o żadnych rozwiązaniach systemowych, które miałyby pomóc w opiece nad ciężko upośledzonymi lub nieuleczalnie chorymi dziećmi. Ciężarem opieki będą więc obarczone matki i ich rodziny.

bt

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
PatrycjaPlus ujemnyNikaAndrzejDanuta Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Natura stworzyła też impotentów. Niebieskim tabletkom mówimy stanowcze NIE.

Danuta
Danuta

Wszystkie osoby które poparły ten projekt powinny od razu podpisywać deklarację, że pomogą w opiece nad tymi dziećmi i to nie tylko finansowo, ale także odciążając w codziennej opiece.

Andrzej
Andrzej

Jeśli natura nie obdarzyła go rozumem, to piastowane stanowisko do łba mu nie naleje.

Nika
Nika

Jak chce tak naturalnie, to po co schodzil z drzewa? To sie nazywa prosze Pana ewolucja i cywilizacja. Slyszal Pan?

Plus ujemny
Plus ujemny

Pan senator liczy się w ten sam poczet co górale którzy na wzmiankę że Matka Boska była Żydówką biorą się do mordobicia.

Patrycja
Patrycja

Jakie życie chcą oni ratować?….. dziecko z silnym niedorozwinieciem jak może cieszyć się życiem?…..a inne choroby które miasa za sobą ogromny ból!!!!…. a matka jeśli urodzi w wieku dwudziestu paru lat….. ma całe życie stracone …..tzn….. nie będzie mogła żyć tak jakby chciałam a patrzenie na chore dziecko własne to normalnie przekleństwo!!!!!….