Senator PiS: „Marszałek Sejmu jest bezwolnym wykonawcą instrukcji politycznych”

Senator PiS: „Marszałek Sejmu jest bezwolnym wykonawcą instrukcji politycznych”

„Mam ogromne pretensje do moich kolegów z rządu, ze służb, że takie relacje, które wydaje się, że były, prezesa NIK-u z przestępcami, że służby o tym nie wiedziały, albo udają, że nie wiedziały” – tak w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” odniósł się do afery Mariana Banasia senator PiS Aleksander Bobko. Dodał, że jest to dla niego „coś niezwykle wprost frustrującego”. – „To pokazuje słabość państwa” – stwierdził.

 

Przypomnijmy, że prof. Bobko nie uzyskał rekomendacji PiS w zbliżających się wyborach. – „Rozmawiałem tylko z panem marszałkiem Karczewskim, który przekazał mi suchą informację, że nie będę na liście” – stwierdził. Uzasadnienia też nie było, ale to o nim pisaliśmy w artykule „Niesłychane – senator PiS rozumie ludzi, którzy protestują przed Sądem Najwyższym!”.

Zapytany, czy żałuje, że jednak głosował w Senacie za kandydaturą Banasia na prezesa NIK, prof. Bobko odpowiedział: – Mając tę wiedzę teraz, trochę tak. Natomiast to była krótka piłka. Myśmy dostali jak zwykle instrukcję. Obyczaj jest taki, że nikt o nic nie pyta. To nie jest dobry obyczaj”.

 

Odniósł się też do błyskawicznego odwołania (na wniosek Banasia) trzech wiceprezesów NIK i powołania nowej wiceprezes. Podpisała się pod tym marszałek Sejmu Elżbieta Witek. – To jest przyczynek, niestety, bardzo smutny do tego, czym jest parlament. Parlament nie jest dzisiaj parlamentem. Marszałek Sejmu nie jest marszałkiem Sejmu. Nie jest podmiotem, tylko jest bezwolnym wykonawcą instrukcji politycznych. Pani pytała, czy ja czuję się jak pionek jako senator. Czy jako posłowie czujemy się pionkami. No czujemy się pionkami. Ale to jeszcze niech będzie. Dzisiaj nie są podmiotowi marszałkowie! Druga i trzecia osoba w państwie. Nie są podmiotowi. To jest bardzo niedobre” – powiedział prof. Bobko.

Senator PiS skrytykował także inną pisowską aferę – akcji dyskredytowania sędziów z udziałem byłego zastępcy Ziobry Łukasza Piebiaka. – „To zdarzenie odbiera nam moralny mandat do stwierdzenia, że my jesteśmy lepsi. Okazuje się, że te osoby, które zostały awansowane przez ministra i miały być właśnie lepsze i miały wprowadzić nowe standardy, mówiąc delikatnie wszystko wskazuje na to, że temu zadaniu sanacji i moralnej nie bardzo podołały” – stwierdził Bobko.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
Sort l lMarekmarekMariuszgboor Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Na co liczy ten skruszony pisowiec? Na status senatora koronnego? Swoją drogą banicja to jedyny skuteczny sposób na wyjście z transu plemiennego.

Zbyszek
Zbyszek

Tak reaguje pożyteczny idiota, nagle i brutalnie oderwany od koryta. Otwierają mu się oczy.

Mariusz
Mariusz

To nie prawda jak na pisowca zawsze wypowiadał się przyzwoicie dlatego się go pozbyli senator to fajny facet przez 4 nie potrafił ukryć wstydu za PiS

Maciek123454321
Maciek123454321

Zacytuję:
„…w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia.” Łk 15, 7

Jacek Doliński
Jacek Doliński

„Myśmy dostali jak zwykle instrukcję. Obyczaj jest taki, że nikt o nic nie pyta.” Kryterium doboru kandydatów na posłów i senatorów PiS: kandydat powinien być wystarczająco inteligentny, aby wiedzieć że kiedy prezes każe głosować „tak” (o czym centrala na Nowogrodzkiej zawiadamia stosownym SMS-em), należy nacisnąć zielony guzik, a jeżeli każe głosować „nie” (o czym… j.w.) – guzik czerwony. Natomiast nadmiar inteligencji dyskwalifikuje kandydata, bo jeszcze mógłby ocenić to, co wyprawia z polskim państwem prezes i zbuntować się, jak to zrobił senator Bobko – szkoda tylko, że tak późno. N.B. to jest dopiero drugi przypadek buntu PiSiego parlamentarzysty w całej kadencji… Czytaj więcej »

Anda
Anda

Nawrócony, Szkoda, że tylko jeden, No i szkoda, że tak późno, Przecież Kaczyński nie od wczoraj jest kanalią (że posłużę się jego ulubioną obelgą kierowaną do oponentów)

paragraf22
paragraf22

Tutaj tylko fragment wywiadu. Na końcu Bobko stwierdza, że Kaczyński jest geniuszem. Gdyby jeszcze dodał, że geniuszem zła to bym jeszcze zrozumiał ale tego już nie powiedział. Ręce opadają. Niby inteligentny człowiek ale zero refleksji.

gboor
gboor

A propos odwołania zastępców Banasia – jakże smutne jest to, co się wydarzyło podczas głosowania w komisji nad odwołaniem jednego z nich. Komisja odrzuciła wniosek (czterech za, czterech przeciw), po czym pisowski przewodniczący, niezadowolony z wyniku, zarządził drugie głosowanie (nad JUŻ ODRZUCONYM wnioskiem), tak by wynik był w końcu po myśli PiS. Smutne jest to, że gdy jakieś 3 lata temu miała miejsce niemal identyczna sprawa w wykonaniu pisowca Asta, afera w mediach trwała dobre kilka dni. Dziś chamskie łamanie prawa i zasad demokracji, samowolne anulowanie wyników głosowania, bo nie były „słuszne” nie wywołuje niemal żadnej reakcji, nawet w mediach… Czytaj więcej »

Marek
Marek

Zgadzam się w całej rozciągłości. Smutne jak już przywykliśmy do bezprawia, łamania prawa i pisowskiej anarchii. Dlatego też wcale mnie nie zdziwi, a tylko jeszcze bardziej zasmuci i oburzy, gdy (właśnie gdy a nie jeśli) pis wybory, w ten czy inny sposób, sfałszuje zafałszuje, nie uzna, a tak zwany naród Polski nie zrobi nic tylko się pogodzi.

marek
marek

wowww! Pan senator wreszcie zobaczył jak wyglada polityka według PiS? Późno, 4 lata mu zajeło
aby dojrzał że jest marionetką i maszynką do głosowania.. Krótko mówiąc pan prof jest zwykły „ckm” i najwyzsza pora aby przestał chwalić się tytułem profesora.. Wywody pana prof sa oczywiscie mało wiarygodne gdy się go nie widzi na listach wyborczych, i niestety wyglada to na „kwik oderwanego od koryta ryja” niż przemiana światopoglądowa

Sort l l
Sort l l

Panie ProfeSsOrze jednak Pan to CKM/ciężko katującą mózgownicach/
Dopiero po 4 latach do pana doszła oczywista oczywistość!!!