Senator PiS: „Może uczniowie, którzy nie dostali się do żadnej szkoły, mogą poszukać odpowiedniej za granicą”

Senator PiS: „Może uczniowie, którzy nie dostali się do żadnej szkoły, mogą poszukać odpowiedniej za granicą”

Taką „radę” dla młodych ludzi ma senator PiS i wiceminister nauki Andrzej Stanisławek.

Tę opinię wygłosił na łamach „Kuriera Lubelskiego”, kiedy został zapytany, co mają zrobić uczniowie, którzy nie dostali się do wybranych przez siebie szkół. A to wszystko z powodu skumulowania roczników wskutek „reformy” oświaty Anny Zalewskiej.

 

To „cudowne rozwiązanie” poruszyło internautów: – „A czyli 15-latek ma sam wyjechać zagranicę i tam kontynuować naukę lub mają się całymi rodzinami przeprowadzić. A przecież w Polsce jest tak cudownie i miała być odbudowana Polska z „ruiny”;

– „No właściwa osoba na właściwym miejscu! Może by tak wszyscy uczniowie wyjechali z kraju, by Panu Ministrowi głowy nie zawracać!”; – „A śmiali się z Komorowskiego i jego „Weź kredyt”; – „W normalnym kraju za taką wypowiedź minister musiałby podać się natychmiastowo do dymisji. Zalewska za przeprowadzenie tzw. „reformy” została nagrodzona przez wyborców mandatem eurodeputowanej. Teraz poucza prezydenta Trzaskowskiego jak powinien przygotować rekrutacje. Masakra…”.

 

Jeden z internautów cytował z kolei obecnego szefa resortu: – „Jak to dziś minister Piontkowski stwierdził? „Przecież dużo miejsc jest w zawodówkach z szansą na dobrze płatny zawód”.

Stanisławek na Twitterze zamieścił oświadczenie: – „Przepraszam Tych którzy poczuli się dotknięci publikacją prasową, której nie autoryzowałem i z której treścią nie utożsamiam się. W poczuciu odpowiedzialności za dobro obozu Zjednoczonej Prawicy złożyłem  dymisję z funkcji wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego”. Jednak dalej zasiada w izbie wyższej polskiego parlamentu.

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Rafał PJabisMaciek123454321AndyJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Inne złote myśli pisowskich funkcjonariuszy w randze wojewody chyba to : „To wina platformy w tym okręgu..” I genialna myśl wybitnego filozofa UWAGA „Poziom NAUCZANIA nie zależy od nauczycieli tylko od samych uczniów” mistrz. Poziom nauczania nie zależy od nauczających, jako rada dla tych, którzy w wyniku nieprzemyślanej, źle zorganizowanej, niepotrzebnej, ideologicznej i zwyczajnie durnej „reformy” nie dostali się do porządnych szkół tylko do tych najgorszych z najgorszym bydłem. Poziom nauczania zależy od was, sami się nauczajcie (nie mylić z uczcie się), po co wam nauczyciele.. Sami zaraźcie się pasją, sami szukajcie jak można ciekawie przekazywać wiedzę, sami sprawdzajcie dziesiątki… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

Przecież to o to chodzi, żeby suweren był jak najgorzej wykształcony! Wtedy zarówno PiS, jak i księża, będą mogli wmówić im absolutnie wszystko, nawet to, że „ziemia jest płaska”, albo to, że „Słońce krąży wokół Ziemi”, co już dawno zostało udowodnione, że jest inaczej.

ewa
ewa

mało wa jeszcze dowodów na to gdzie PiS ma suwerena, czy wszyscy macie złotówki w oczach

Jantar
Jantar

Pytanie retoryczne, bo oczywistą oczywistością jest, że suweren ma złotówki w oczach.

PiJar
PiJar

Uczniowie, którzy nie dostali się do wybranej szkoły powinni wyjechać za granicę; chorzy, którymi niewydolna służba zdrowia nie może się zająć, niech się leczą sami lub „wyprowadzą” na cmentarz; niepełnosprawni niech siedzą w domu, aby nie psuć obrazu idealnego państwa. Cała reszta dzieciaków niech idzie do zawodówek, gdzie nauczy się przykręcać śrubki i stanie się idealnym elektoratem – niemyślącym, umiejącym się przeżegnać i wiedzącym, że karmi ich ręka partii. Cała reszta niezadowolonych pójdzie do więzień, których budowa na masową skalę wykreuje boom budowlany, zapewniający obecnej ekipie rządy na długie lata. Pieniędzy wystarczy akurat na sute pensje dla „elyty” i na… Czytaj więcej »

Janina
Janina

Na wszelki wypadek dodał, że nie autoryzował swojej wypowiedzi. Czyli mamy rozumieć, że znów winni dziennikarze, albo może cykliści ? Ot, jeden z wielu fałszywych, zakłamanych pisiorów. Już, przymuszony, złożył dymisję z funkcji w resorcie, ale jeszcze czekamy na rezygnację z mandatu senatorskiego.

Andy
Andy

Wina Tusca.

Maciek123454321
Maciek123454321

Co chcecie? Przynajmniej szczery jest.

Jabis
Jabis

Fotka! Fotka z taką trójcą! Pierwszy zamglony; drugi w niego zapatrzony; trzeci zamyślony. Teraz trzeci bęc.
Gensek Polskiej Zjednoczonej Partii Prawa i Sprawiedliwości … pijany nawiedzeniem facio we mgle. P o b u d k a !

Rafał P
Rafał P

Z tego rozwiązania, jak już raczej dość dawno czytałem, korzystają nasi rodacy, w szczególności mieszkający blisko granicy z Czechami. Jeśli dziecko bez większego stresu może ukończyć szkołę w Czechach, a potem znaleźć zatrudnienie, a może i wybrać się na studia na ten tzw, zachód, to bardzo dobrze. Nawet jeśli by to była szkoła z internatem.
Polska szkoła to nie tylko problem ze skumulowaniem się roczników. To kompletny syf.