Senator PiS zaprzecza globalnemu ociepleniu, bo… w maju jest zimno

Senator PiS zaprzecza globalnemu ociepleniu, bo… w maju jest zimno

Senator PiS Marek Pęk podzielił się swoimi przemyśleniami na Twitterze. Prawicowiec dodał hasztag „#WyjątkowoZimnyMaj” (odwołanie do piosenki Kory) i dopisał: „Co się stało z globalnym ociepleniem?”.

 

Wątpliwości polityka Zjednoczonej Prawicy rozwiał użytkownik o nicku Neuropa. Dodał on mapę świata i załączył do niej wiele mówiący opis.

Uwaga panie senatorze: jest globalne. Zza okna, mimo szczerych chęci, całej planety nie widać” – napisał żartobliwie sceptyczny internauta.

 

W podobnym tonie wpis senatora PiS skomentował dziennikarz Patryk Strzałkowski, który odesłał konserwatystę na stronę naukaoklimacie.pl, gdzie obalono mit o tym, że skoro jest zimno, to globalnego ocieplenia nie ma lub już się skończyło.

Lokalne i chwilowe fluktuacje to rzecz normalna – pogoda nakłada na długofalowy trend ocieplenia gwałtowne górki i dołki. Owszem, dni wyjątkowo zimne wciąż występują, tyle że rzadziej. Za to rośnie ilość dni rekordowo ciepłych. W ciągu ostatniej dekady dzienne rekordy ciepła pojawiały się 2 razy częściej niż rekordy zimna” – wyjaśniono na przywołanym wcześniej portalu.

Tegoroczny maj rzeczywiście jest jednak wyjątkowo chłodny – ostatni taki był 30 lat temu. To właśnie wtedy Kora nagrała rockowy utwór „Wyjątkowo zimny maj”.

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
31 maja 2020 11:42

Co głupiemu po rozumie…

Janusz Rosa-Rosiński
Janusz Rosa-Rosiński
31 maja 2020 16:16
Reply to  HerodAntypis

Kilka lat temu pan Korwin – Mikke ,zagorzały przeciwnik obecnie rządzących powiedział, że żadnego globalnego ocieplenia nie ma tylko jest globalne ociplenia na temat ocieplenia. Jakiś czas później eksperci przyznali, że z tym ociepleniem to był blef.. Czy może Pan/Pani się do tego odnieść?

HerodAntypis
HerodAntypis
31 maja 2020 21:40

Powoływanie się na JK-M jest równie bez sensu jak sam JK-M. Jego inicjały tylko przypadkiem są zbieżne z Jego Królewską Mością.

Janusz Rosa-Rosiński
Janusz Rosa-Rosiński
31 maja 2020 16:58
Reply to  HerodAntypis

Kika lat temu nielubiący obecnego rządu p. Korwin-Mikke powiedział że nie ma globalnego ocieplenia tylko jest globalne ocipienie z tym ociepleniem. Nieco później eksperci od ocieplenia stwierdzili, że z tym ociepleniem to był blef. Czy może się Pan/Pani do tego odnieść?

Mariola
Mariola
31 maja 2020 11:48

Przyznaję, że trafnie ujął sytuację internauta pisząc „jak jeszcze się Pan nie zmęczy czytaniem”. Obawa bardzo uzasadniona. Jest kilka wypowiedzi pana Pęka, które świadczą, że czytanie a tym bardziej czytanie ze zrozumieniem, jest dla niego dużym wyzwaniem.

smętek
smętek
31 maja 2020 12:03

Nieszczęściem jest niemal powszechny dostęp do internetu więc bezmózgi twór ludzki daje popisy swojej głupoty.

Obserwator
Obserwator
31 maja 2020 14:02
Reply to  smętek

I tu się zgadzam w 100%- człowiek który potrafi w 1 wyrazie (rzut) zrobić trzy błędy ortograficzne jest miarą sukcesu edukacyjnego reformatorów z pisu

Andrzej
Andrzej
31 maja 2020 17:58

Wyjątkowo ograniczony jest ten senator skoro skutki ocieolenia ogranicz do jedengo miesiąca.Nie idzie aby w ślady ojca.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
31 maja 2020 18:21

Bardzo chciałoby się zaprzeczyć istnieniu tego pana, bo nie widać go wszędzie i każdego dnia. Mimo to, niestety, cały czas gdzieś tam się pałęta za kulisami i od czasu do czasu wyskakuje jak filip z konopi.

Janusz Rosa-Rosiński
Janusz Rosa-Rosiński
31 maja 2020 18:27

Dwukrotnie odpowiadałem na komentarz HerodAntypis..
Co było niezgodne z regulaminem forum, że ta odpowiedź nie została opublikowana?

HerodAntypis
HerodAntypis
31 maja 2020 21:55

Komentarze i odpowiedzi „publikuje” żywy człowiek a nie bot, a mamy niedzielę. Katole wywalczyli ten dzień wolnym, więc może admin poszedł do kościoła i ora zamiast labora.

Bart
Bart
1 czerwca 2020 07:03

To oczywiście nie jest przypadek. Prawica na całym świecie neguje ocieplenie, bo inna postawa wymagałaby tego, aby zacząć dbać o środowisko. A to stoi w sprzeczności z religijnym motto „czyńcie sobie ziemię poddaną”, czyli wg prawicowców: śmiećcie, zanieczyszczającie, powodujcie skażenia, rąbcie lasy i wybijajcie zwierzynę.

daroo
daroo
1 czerwca 2020 12:19

Czy on aby nie jest krewnym słynnego pOsła który jakiś czas temu został sfotografowany w trakcie odsypiania na korytarzu hotelu sejmowego imprezy zakrapianej alkoholem? Bo to spojrzenie jakieś znajome jest 😐

Antoni
Antoni
1 czerwca 2020 21:43

Szkoluny a gamoń!!!!