Senatorowie Kwiatkowski i Zdrojewski złożyli wnioski ws. udostępnienia im list poparcia dla kandydatów do neoKRS

Zakończył się bój o stanowisko szefa KRS

„Wraz z senatorem Krzysztofem Kwiatkowskim złożyliśmy w piątek wniosek do przewodniczącego KRS Leszka Mazura o możliwość wglądu w listy poparcia pod zgłoszeniami sędziów – kandydatów do KRS” – poinformował senator Bogdan Zdrojewski z KO. Na Twitterze zamieścił zdjęcie tegoż wniosku.

 

Od niedawna obaj – z ramienia Senatu – zasiadają w KRS. Zdrojewski powiedział, że złożył ten wniosek dlatego, iż ma poważne wątpliwości, jak te listy wyglądają.

„Chcemy wiedzieć, czy nie naruszają one przepisów prawa, dlatego postanowiliśmy zobaczyć, jak wyglądają te wnioski wraz z uzasadnieniem, z podpisami i sprawdzić, czy spełniają warunki prawne” – podkreślił.

 

Zdrojewski ma nadzieję, że dostaną odpowiedź na początku przyszłego tygodnia. – „W przyszłym tygodniu też jest posiedzenie Rady, więc liczymy na to, że we wtorek będziemy mieli możliwość wglądu w te listy” – powiedział senator KO.


Obydwaj senatorowie złożyli też wniosek dotyczący cofnięcia delegacji sędziemu Pawłowi Juszczyszynowi przez prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie Macieja Nawackiego. Zapytali Nawackiego, czy była to decyzja jednorazowa czy bezterminowa.

bt

Źródło: interia.pl, onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rafał P
Rafał P
25 stycznia 2020 05:53

Już pytałem się, czy np. senator nie może domagać się ujawnienia formalnie nietajnych dokumentów jak te listy poparcia. Szacun, że znaleźli się tacy. I pytanie: co zrobi Sędzia Najwyższy czyli Zerro? No bo ta cała drobnica pisuarowo-prawnicza pary z pyska nie puści, zanim nie dostanie dokładnej instrukcji.