Senatorowie PiS wolą wydać kasę na swoje media niż pomóc chorym dzieciom

Senatorowie PiS wolą wydać kasę na swoje media niż pomóc chorym dzieciom

Sytuacja w psychiatrii dziecięcej od lat jest tragiczna.

Nic więc dziwnego, że Senat, głosując nad ustawą budżetową na 2021 rok zgłosił ponad 100 poprawek, w tym propozycję, by właśnie na psychiatrię dziecięcą przeznaczyć z budżetu 80 mln zł.

 

Wydawałoby się, że w sytuacji, gdy rządowy budżet przewiduje 2 mld złotych na TVP i Polskie Radio czy 60 mln złotych na wystawę w muzeum im. św. Jana Pawła II, to nie jest jakaś wygórowana kwota.

A jednak! A jednak nie ochrona zdrowia psychicznego dzieci zupełnie nie ruszyła senatorów spod znaku PiS. Wszyscy oni, poza Alicją Zając, która nie wzięła udziału w głosowaniu, byli na nie.

Mimo takiej postawy tych senatorów, Senat przyjął poprawkę, zakładającą przesunięcie 2 mld zł z mediów publicznych na ochronę zdrowia, w tym te 80 mln na psychiatrię dziecięcą. Szanse, że Sejm zatwierdzi tę poprawkę są raczej nikłe.

 

Zapamiętajmy nazwiska tych, którzy lekką ręką wolą wydać kasę, by wspomóc media rządowe, a pomoc dla potrzebujących ich po prostu nie interesuje. To wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska, Stanisław Karczewski, Grzegorz Czelej, Bogusława Oszechowska, Dorota Czudowska, Margareta Budner i Rafał Ślusarz.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

I to oni mają wykształcenie medyczne!

Co na to internauci?

Na czele z Karczewskim?! Nie jestem zdziwiona. Ci sadyści dziecięcy powinni być pozbawieni uprawnień lekarskich z natychmiastowym skutkiem”, „kto nie miał dziecka w ostrej fazie psychozy – to nic nie wie. Te dranie z PiS-u, lekarze …powinni w wolnej Polsce odebrać im wykonywanie zawodu. To draństwo i bandyctwo PiS-u, w sytuacji , gdy giną nam dzieci…..” czy też „Lekarze z PIS” to oddzielna kasta: najpierw prezes, potem Hipokrates”.

Tamara Olszewska

Źródło: gazeta.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Antykaczor
Antykaczor
13 stycznia 2021 13:52

Ciekawe czym swój wybór uzasadniali? I dlatego trzeba ***** ***

Maciek123454321
Maciek123454321
13 stycznia 2021 16:22

Dr Mengele się kłania…

Rafapon
Rafapon
15 stycznia 2021 01:06

Hipokrates pomylił im się z hipokryzją. Pisuarowe konowały.