Senatorowie z USA oskarżają PiS o antysemityzm

Senatorowie z USA oskarżają PiS o antysemityzm

Ponadpartyjna grupa amerykańskich senatorów (z lewicy i prawicy) napisała list do prezydenta Andrzeja Dudy, w którym wezwała go do tego, by jednoznacznie potępił rzekomy antysemityzm w wykonaniu swoich towarzyszy z szeregów PiS.

 

Senatorowie uważają, że partia PiS, w tym Andrzej Duda, odwołują się do retoryki antysemickiej w celach propagandowo-politycznych. Prezydent miał to rzekomo robić w trakcie ostatniej kampanii wyborczej przed wyborami prezydenckimi.

Również PiS i TVP, jak twierdzą senatorzy, miały sięgać po antysemickie argumenty. „W liście podane zostały cztery konkretne przykłady wypowiedzi, które zdaniem grupy reprezentowanej przez senatorów miały charakter antysemicki. Wszystkie cztery przykłady dotyczyły wypowiedzi sugerujących, że Trzaskowski po wygranych wyborach podpisze ustawę zmierzającą do zaspokojenia „żydowskich roszczeń” wobec Polski. Zacytowane zostały wypowiedzi prezenterów i podano daty tychże” – pisze w swoim artykule Wirtualna Polska.

 

Wśród zacytowanych opinii znalazły się słowa prezydenta i prezesa Kaczyńskiego. Ten drugi użył antysemickich argumentów w programie w TV Trwam: „Tylko ktoś bez polskiej duszy, polskiego serca i polskiego umysłu może coś takiego powiedzieć” – tymi słowami lider PiS skomentował pomysł zwrócenia Żydom ich przedwojennego mienia.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Dowodem na antysemicką retorykę prezydenta Dudy maja być natomiast słowa: „Nigdy nie podpiszę ustawy, która mówi, że będziemy traktować dziedzictwo ludzi z jednej grupy etnicznej korzystniej niż z innych”.

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
RafaponKatarzynaMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Jak tylko trump przegra, cała przyjaźń z USA, całe wsparcie, wszystkie umowy i dodatkowe wojsko będą gówno warte. Tak bywa w hazardzie gdy matoł stawia wszystko na jedna niepewną kartę.

Katarzyna
Katarzyna

Nie przepadam za prezydentem Dudą i nie wiem czy tylko tak udaje czy faktycznie jest przeciwny tym wyssanym z chciwego palca żądaniom, ale faktem jest, że 7ydzi stali się do tego stopnia bezczelni, że już w żaden sposób nie kryją się z dążeniem do przejęcia władzy na całym świecie.

Rafapon
Rafapon

Ta hucpa ameryckich politykierów mnie nie dziwi. Przecież USrael to funkcjonalnie Zamorska Kolonia Izraela..