Sezon łowiecki rozpoczęty. PiS poluje na senatorów! Grodzki: „… w 30 sekund dostałbym tekę ministra”

Zawiadomienie do prokuratury w sprawie nagonki TVP na prof. Grodzkiego

Rozpoczęło się polowanie na senatorów. Po niedzielnych wyborach PiS utraciło większość w Senacie, co znacznie komplikuje polityczną układankę i spędza sen z powiek Prezesa Kaczyńskiego.

 

Najprostszym rozwiązaniem tej sytuacji jest przeciągnięcie kilku (wystarczy 3) senatorów na stronę „dobrej zmiany”. Jedną ze stosowanych metod będzie zapewne korupcja polityczna.

„Byłem sondowany, czy nie „wynająłbym się” dla obozu rządzącego na ministra zdrowia” – powiedział w Radiu Plus senator Koalicji Obywatelskiej, chirurg, prof. Tomasz Grodzki.

 

„Przypuszczam, że w 30 sekund dostałbym tekę ministra, gdybym taką wolę wyraził. Nie mogę więcej powiedzieć, fakt taki zaistniał i nie muszę dodawać, że uważam się za człowieka przyzwoitego, więc grzecznie odmówiłem” – dodał Grodzki.

Mając świeżo w pamięci sytuację, o której pisaliśmy w artykule „Kałuża sprzedał sejmik śląski za skromne 12 tysięcy złotych”, Grzegorz Schetyna napisał na twitterze – „Ostrzegam, każda próba korupcji politycznej ze strony PiS wobec wybranych w demokratycznych wyborach z woli suwerena senatorów opozycji będzie ujawniana i piętnowana.”

To będzie trudna i skomplikowana układanka. Mimo, że mówi się o utworzeniu przez opozycję wspólnego klubu, wyłonienie akceptowanego przez wszystkie strony kandydata może nastręczać wiele problemów. Ruszyła już giełda nazwisk. Wśród najczęściej wymienianych są Borusewicz, Brejza i Borowski z KO. Często też pada nazwisko byłego członka PiS, obecnie senatora z ramienia ludowców – Filipa Libickiego, który może byłby akceptowalny także dla Zjednoczonej Prawicy. Broni nie składa też ustępujący marszałek – Stanisław Karczewski z PiS.

/as/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
RysiekewaZbyszekBGmbleLehoo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
daroo
daroo

Jakoś cicho się zrobiło na temat jasnowidzów PiS dwóch przewidziało nr. listy na tydzień przed losowaniem ( słynne banery wyborcze) no i ostatni który na 12 godz. przed PKW podał rozkład miejsc w sejmie . Może warto się zastanowić czy aby na pewno te wybory były uczciwe zamiast zastanawiać się ilu senatorów „weźmie w łapę” i zdradzi swoich wyborców bo to jest IMHO najmniejsze z naszych zmartwień 😐

Marek
Marek

Warto się zastanowić oczywiście. Uczciwe nie były. obserwatorzy zagraniczni już to powiedzieli, ale też nie wygląda by w ordynarny prostacki sposób zostały sfałszowane, czyli przez zmianę kart do głosowania. Ja osobiście nadal uważam je za sfałszowane między innymi z powodu nierównego dostępu i skrajnie stronniczego przekazu mediów publicznych, ale to tylko mój pogląd na te kwestie. Przeważająca większość wyborców (55 do 44%) chciała by pis przegrał, lub wygrał ktoś inny, wielu chciało by problem z autorytaryzmem rozwiązał ktoś inny, lub sam się rozwiązał, ale tak rzadko bywa. Pis po prostu wygrał, dzięki ordynacji, dzięki manipulacji, dzięki propagandzie i dzięki poparciu… Czytaj więcej »

Marek
Marek

Pan Schetyna zamiast dalej być w defensywie, niech pomyśli by nie zadziałać w drugą stronę i nie wyciągnąć na przykład Gowinowców z pisu. Gdyby to się udało, choć oczywiście to niemal niemożliwe, to opozycja zwana demokratyczną z 18stką Gowina ma większość w sejmie.

Lehoo
Lehoo

A wyrwać z PiS-u z tuzin posłów, obiecując im w nowej kadencji zachowanie stanowiska i pełną abolicję.

BGmble
BGmble

Powiem tak:

Ministerstwo Prawdy jest zaklepane dla Ziobry
Ministerstwo Wojny tez nie do ruszenia
Ministerstwo Spraw „Zewnetrznych” (wg TVPiS) – zaklepane
MSWiA – Kaminski nie pusci z lap

Ministerstwo Rolnictwa – gdzie rolnicy od roku nie dostaja dotacji unijnych przez niekompetetnych #misiewicze
Ministerstwo Srodowiska – kasy raczej nie bedzie po wycince lasow i puszczy przez Szyszko…

Ministertwo Finansow, M Edukacji, M Zdrowia jest nawet w PiS uwazane jako „teczka za kare”!

Zbyszek
Zbyszek

I teraz dopiero jest prawdziwy test na patriotyzm i przyzwoitość.

ewa
ewa

PiS mierzy wszystkich swoja miarą dla nich pieniądze sa jedyna siłą

Rysiek
Rysiek

Jeśli piszący będą natrętnie usiłował przekonywać na swoją stronę, to może trzeba będzie in rozkwaszac nosy żeby zrozumieli że,źle postępują