Siedlecka i Frasyniuk a los Kaczyńskiego

„GW” z nowymi nagraniami, a Frasyniuk mówi o prezesie PiS: „Mamy do czynienia z oligarchą”

Publicystka prawna „Polityki” i „Wyborczej” Ewa Siedlecka została wczoraj – podczas zorganizowanej przez Obywateli RP blokady miesięcznicy smoleńskiej – wyniesiona przez policjantów wcześniej niż Władysław Frasyniuk. Była drugą osobą, która przeniesiono z miejsca protestu na miejsce kontrolowane przez policję. Po chwili „dołączył”  do niej i innych przeniesionych legendarny lider „Solidarności”, też przeniesiony Frasyniuk.

Siedlecka opisała, jak przebiegał protest, także opowiedziała o tym portalowi OKO.press tuż po 2-godzinnym „zwolnieniu” jej przez policję. Policji na Krakowskim Przedmieściu było mrowie (zjazd policjantów z całego kraju), można tę ilość porównać do mrowia milicjantów w Grudniu 1970, gdy pacyfikowane były protesty robotników na Wybrzeżu. Nawiasem: przestępcy w tym czasie w całym kraju mają używanie.

Siedlecka opowiada, że nie dopuszczono do nich adwokatów, a to kolejne bezprawne działanie policji. Świadomie używam pojęcia „przeniesieni”, bo to faktycznie był areszt. Siedlecka i Frasyniuk byli izolowani od innych protestujących, byli otoczeni kordonem policji i adwokaci nie mieli do nich dostepu.
Jest to kwalifikacja aresztu. Zarówno Siedlecką, jak i innych postraszono 500 złotowym mandatem, odmówili przyjęcia, więc zostanie uruchomiona procedura sądowa. Frasyniukowi nawet grozi do 3 lat więzienia, bo PiS (przecież nie policja) dopatrzyło się naruszenia „nietykalności policjanta”.

To są strachy na Lachy, bo każdy ma prawo się bronić – szczególnie przed policjantem – gdy ten postępuje brutalnie, albo ofiara może obawiać się użycia paralizatora przez policjanta. Siedlecka zapowiada, iż weźmie udział w takim samym proteście za miesiąc.

Wchodzimy w kolejny etap państwa zarządzanego przez PiS. Magdalena Środa uważa, że pomału przechodzimy z ustroju dyktatorskiego w totalitarny. Nie jest to żadna przesada. Ale ta przemiana ustrojowa świadczy, iż zmierzamy do jakiegoś rozstrzygnięcia. Polska to jednak nie jest Rosja Putina, ani Turcja Erdogana, a to pokazuje kierunek, a w zasadzie los, jaki czeka Kaczyńskiego.

Waldemar Mystkowski
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

19
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
12 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
GrzegorzWojtekZgredzinkajurekVIPera Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
magdalena
magdalena

Kiedyś ludzie nie wytrzymają i zaczną się walki uliczne jak za komuny, a wszystkich nie pozamykają. Zgadzam się z tezą, że dyktatura przechodzi w totalitaryzm. Przykre że PIS zabiera nam wolność, odcina kawałek po kawałku i patrzy, jak daleko może się posunąć, jak się nie przeciwstawimy temu, to kiedyś obudzimy się jako niewolnicy.

Zgredzinka
Zgredzinka

Teraz na „męczennice” powinni stawiać się wszyscy z …. obywatelskiego obowiazku !!!
Myślę, że już najwyższy czas zacząć masowe, zorganizowane protesty, a nie patrzeć biernie jak samotnie walczą za nas Obywateke RP Kasprzaka.
Już czas wesprzeć tę walkę, inaczej nigdy się ta głupawka nie skończy, a nam udzieli się obłęd z góry, Staniemy się jak rodzina alkoholika …. współuzależnieni.

Maciek123454321
Maciek123454321

Ludzie, przecież siedliskiem zła w tym kraju są dwa miejsca – sejm i Nowogrodzka. Gdyby tak obstawić tłum jeden i drugi gmach, i przyszłoby 5-10 tysięcy ludzi, to PISuary ze strachu uchwalą samorozwiązanie sejmu. Bo inaczej będą bęcki. Można mieć bekę z sondaży robionych pod zamówienie PiS-u i odpowiednio spreparowanych. Wiczne narzekanie Polaków na „onych” albo „tamtych” możemy spokojnie przekuć na nasz oręż dostarczając coraz to nowych, PRAWDZIWYCH informacji. Partia zjednoczona stołkami i gigantyczną forsą gnije od środka. Głosy Brudzińskiego, Kempy, Mazurek i innych ścierwojadów brzmią coraz bardziej groteskowo, bardziej jak bredzenie chorych umysłowo. Czy ktoś wystąpi w obronie tych… Czytaj więcej »

Nika
Nika

Jestem za, ale otoczyc trzebaby było jeszcze jedną parcele z Torunia.

Zgredzinka
Zgredzinka

Toruniem i przekrętami tego „świętoszkowatego” kręta powinien w pierwszym rzędzie zająć się Papież, a po zmianie władzy … prokuratura i niezawisłe sądy.

mędrkowski
mędrkowski

Tak, tylko opozycja musiałaby mieć przywódcę wojownika, a nie tylko polityka. Jeżeli już polityk to o wielkiej charyzmie i akceptacji społecznej i o strategicznym myśleniu szachisty. Czy już jest, bo to czasy rodzą bohaterów, a nieudaczników mielą w pył?

Zgredzinka
Zgredzinka

Maćku, a co tak cieniutko liczysz tych wszystkich wkurzonych?
Myślę, że jak się w sieci rozpùści wici, to na następną „męczennicę” stawi się cała armia ludzi, tak jak to miało miejsce na … pierwszym majowym pochodzie KOD-u.
I to będzie początek końca tej smoleńskiej sekty, bo policja z braku odpowiedniej liczby funkcjonariuszy do „dobrotliwego” wynoszenia demonstrantów, będzie musiała zastosować wobec takiej masówki jakieś bardziej radykalne środki, a więc zmuszona będzie opowiedzieć się po którejś stronie i ujawnić prawdziwe oblicze decydentów.

Maciek123454321
Maciek123454321

Zazdroszczę Francuzom……………………………

Zgredzinka
Zgredzinka

Ja też !!!

Wojtek
Wojtek

Zmień lekarza bo bredzisz. Wasza siła do przyczepa pod KPRM i inne babcie w czasie różnych eventów.

Waldemar
Waldemar

Tak trochę a propos rozważań o dyktaturze: polecam wszystkim wazny tekst prof. Klausa Bachmanna w ost. TP. Zadaje tam istotne pytanie, czy demokracja w Polsce jest zagrożona zdaniem partii opozycyjnych. I odpowiada: jesli popatrzec na ich działalnośc, to oczywiście NIE. Bo gdyby była zagrożona, to partie te zamiast ze soba konkurować stworzyłyby razem z samorządami jeden duzy komitet koordynujący działania skierowane przeciw dyktaturze PiS. To wspomogłyby PSL w odzyskiwaniu utraconego elektoratu wiejskiego. To blokowanie sejmu byłoby związane nie z wykluczeniem jednego posła, tylko sparaliżowaniem TK. To pozaparlamentarna lewica, zamiast wypinać się na opozycję, niewiele jej zdaniem różniącą sie od partii… Czytaj więcej »

Zgredzinka
Zgredzinka

I to jest niestety smutna prawda, że nie ma komu przejąć sterów, bo powrotu do tego co było …. też niewielu chce.

bart
bart

Czy kaczyńskiego czego los ceausescu? Proszę zauważyć, że poza Rumunią 1989 odbył się bezkrwawo, ponieważ komuniści zgadzali się w końcu na zmiany. Banda z pisu nie wygląda na takich, którzy będą pertraktować, skoro już stosują rozwiązania siłowe. A przecież nie jest tak, że naród wytrzyma wszystko..
Wśród największych świń komentujących wulgarnie Frasyniuka na twitterze chciałbym wskazać Krzysztofa Feusette. Wyjątkowa kanalia.

Wojtek
Wojtek

Ten Naród, który ma niby czegoś nie wytrzymać wybrał PIS i póki co nie zapowiada się żeby nie wybrał tej partii ponownie. Może to jednak nie Naród tylko hołota oderwana od koryta tupie nóżkami? Waszą „siłę” pokazuje dziadowska przyczepa pod KPRM albo event typu stare babcie w KPRM w czasie nocy muzeów (to wasza młodzieżówka zapewne). Ten Naród to prędzej wam da po łbie i po plecach. Mój komentarz jako nieprawomyślny zaraz zniknie z tej strefy wolności słowa.

Zgredzinka
Zgredzinka

W każdym razie …. powinien zniknąć !!!

VIPera
VIPera

Na razie „tylko” przenoszą i izolują. Za miesiąc będą pałować i gazować. Za trzy miesiące zaczną strzelać do wrogów Wodza Narodu. Otwartą kwestią pozostaje jedynie ta, czy strzelać będzie wyłącznie WOT, czy również policja. Osobiście stawiam na solidarność obu pisowskich formacji. Dwa lata czyszczenia policji ze „złogów postkomuny” i awansowanie miernych ale wiernych musi przynieść pożądane przez fuehrera efekty.

jurek
jurek

10 000 siedzących, będzie ciekawie. Jak skuteczna okazała się jednak determinacja ObywateliRP w stworzeniu nowej formy protestu. Byłem sceptyczny robieniu publicity tzw. miesięcznicom, wyglądało że same zdechną. Fakt, że pozakonstytucyjna ustawa o zgromadzeniach była prowokacją Partii, jedną z wielu, i podgrzała protest. Ciekawe czy to kalkulowali, czy to nienawistne emocje były jej przyczyną, to by dobrze wróżyło.

Czy obudowa adwokacka protestu, to okazja do manifestowania postawy środowiska prawniczego, stanie się WRESZCIE dowodem, że także w obszarach prawa można skutecznie bronić obywateli przed chamską anarchizacją? Oby. Ciągle mam wrażenie, że mądre głowy prawnicze raczej się cofają przed nawałą. Nie znajdują sposobu?

Zgredzinka
Zgredzinka

Akuratnie w tym wypadku „mądre głowy” będą działały także we własnym, a przy okazji naszym, dobrze pojętym interesie.

Grzegorz
Grzegorz

Każdego następnego 10 będzie nas coraz więcej. Karaluch dochodzi , dochodzi i dojść nie może. Tak samo będzie z tym jego zwyciężaniem.