Siedmiu policjantów pilnowało 64-letniej Babci Kasi

Siedmiu policjantów pilnowało 64-letniej Babci Kasi

Wczoraj, 1 marca, w Warszawie, z okazji dnia ku pamięci tzw. żołnierzy wyklętych, odbył się marsz środowisk nacjonalistycznych (uczestniczyło w nim ok. 100 osób). W pobliżu miejsca ultraprawicowej manifestacji pojawili się lewicowi aktywiści, którzy postanowili wyrazić swój sprzeciw wobec hołubienia nacjonalistycznych wartości.

 

Wśród zgromadzonych lewicowców znalazła się m.in. 64-letnia Babcia Kasia. Aktywistka, w trakcie trwania demonstracji i kontrdemonstracji, postanowiła wejść na chwilę do cukierni, by tam dokonać zakupu pączka.

W całej sytuacji nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie to, że kobiecie asystowało siedmiu policjantów, którzy czekali przed piekarnią do czasu, gdy skończy ona robić zakupy. Interwencja policji została zarejestrowana na wideo przez red. Włodka Ciejkę.

 

Sytuację, dla „Gazety Wyborczej”, skomentował już rzecznik warszawskiej policji. Przekonuje, że stwierdzenie, iż policjanci pilnowali akurat tej aktywistki, jest błędne.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

W mailu wysłanym do redakcji opozycyjnego dziennika napisał:

Przypominam, że my legendami się nie zajmujemy, a jesteśmy od zapewnienia bezpieczeństwa. Wczoraj mieliśmy 8 zgromadzeń. Niestety, tradycją już jest to, że znajdują się osoby o odmiennych poglądach, które od lat je blokują. Stąd obecność policjantów i to nie jedynie w miejscu wskazanym przez autora filmu, ale na całej trasie przemarszu zgłoszonych zgromadzeń”.

Czy wierzycie w zapewnienia przedstawiciela policji? Czy może po prostu wspomniana Babcia Kasia jest takim zagrożeniem, że musi jej pilnować pododdział?

/nt/

Źródło: wyborcza.pl                                                                                                                    

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
2 marca 2021 17:21

„Sytuację, dla „Gazety Wyborczej”, skomentował już rzecznik warszawskiej policji. Przekonuje, że stwierdzenie, iż policjanci pilnowali akurat tej aktywistki, jest błędne.

I ja panu rzecznikowi policji wierzę. Przecież od razu widać, że to jest sklep z aktywistkami.

Rafapon
Rafapon
2 marca 2021 17:39

To może ją podglądali? Ale zboki.

Andrzej
Andrzej
2 marca 2021 17:53

Przy zdolnościach które ostatnio widzieliśmy w dziennikach telewizyjnych oni potrafią łamać ręce, Dostali zadanie JAK KUPUJE SIĘ W CUKIERNI. Kiedyś milicjant wrócił do domu podrapany, na pytanie żony co się wydarzyło odpowiedział, że uczyli się jeść nożem i widelcem

Andrzej
Andrzej
2 marca 2021 19:15

Czy ktoś jeszcze może uwierzyć ,że jest to normalny kraj ?Bareja z Mrożkiem chowają się po kątach ze wstydu.

Lehoo
Lehoo
2 marca 2021 22:20

Rolą łżeczników prasowych, a policyjnych w szczególności, jest kłamanie, duraczenie, a nawet duraczenie do kwadratu. Taka to parszywa robota.

Marek
Marek
2 marca 2021 22:37

Gdyby był to pierwszy taki przypadek użycia nieproporcjonalnych do prawdziwej wagi zadania sił to może bym miał cień wątpliwości, nawet słuchając takiego kłamcy jak rzecznik milicji. Niestety nie jest to pierwszy przypadek. Można przypominać te najnowsze, gdzie do zabezpieczania pokojowych protestów wysyła się jakieś elitarne antyterrorystyczne oddziały, można te wcześniejsze gdzie by zatrzymać jedną panią oskarżoną o drobny wandalizm wysyła się 3 radiowozy z siedmioma funkcjonariuszami specjalnej grupy wyspecjalizowanej w szukaniu ukrywających się zbrodniarzy. Można przypominać inne, jestem pewien, że każdy ma taki, który najbardziej zapadł mu w pamięci.
A pan rzecznik powinien zacząć wykonywać swoja pracę i być rzecznikiem funkcjonariuszy a nie partii pis, bo na razie jest absolutnie tym drugim. Ta sama retoryka, te same argumenty, te same łgarstwa i propaganda i ta sama arogancka głupota i błędne wyobrażenie, że ludzie są jego sługami a nie odwrotnie i że nic nie mogą mu zrobić.

Tadeusz
Tadeusz
2 marca 2021 23:23

Nowa wersja królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków.
Pewnie byli przekonani że grają siedmiu wspaniałych, Jedyne co mogłoby tłumaczyć takie zgromadzenia policjantów w jednym miejscu to osiągnięcie przewagi intelektualnej nad babcią Kasią. Szacun dla Babci Kasi nawet jeśli IQ babci Kasi przekracza 200 to średnia dla policjantów na kolana nie rzuci, no chyba, że użyją pałki teleskopowej.

Bart
Bart
3 marca 2021 06:46

tchórzliwe milicyjne ćwoki.

Lucek
Lucek
5 marca 2021 19:25

siedmiu debili w akcji

Antoni
Antoni
5 marca 2021 21:35

I to jest super reklama / zachęta dla przyszłych funkcjonariuszy…