Siedziba SLD ostrzelana

W SLD domagają się rezygnacji Czarzastego

Spirala nienawiści nakręcona przez PiS zbiera żniwa – coraz głośniej mówi się o inspirowanych przez prawicowców atakach na LGBT i przeciwników politycznych. Tym razem ekstremiści za cel obrali sobie siedzibę warszawskiego SLD.

 

Nieznany sprawca wystrzelił w okno budynku z broni pneumatycznej kaliber 4,5 mm. O zdarzeniu poinformowała rzeczniczka lewicowej partii Anna Maria Żukowska.

W poniedziałek mój asystent zdejmował z okna plakat Roberta Biedronia i zauważył, że pod spodem jest dziura. Okazało się, że jest ona wynikiem oddania strzału” – poinformowała w rozmowie z PAP przedstawicielka SLD.

 

„Ktoś na pewno celował do plakatów Biedronia, bo policja poinformowała mnie, że wskazuje na to trajektoria lotu, że ktoś tak celował, ale trafił ciut poniżej” – dodała.

Incydent z ostrzałem siedziby SLD nie zagrażał wyłącznie członkom tego ugrupowania. Poniżej, w tym samym budynku, znajduje się bowiem restauracja. Sprawcy mogli więc zranić również bezstronne i niezaangażowane w politykę osoby.

Atak z użyciem broni pneumatycznej został już potwierdzony przez stołeczną policję. „Doszło do uszkodzenia szyby, najprawdopodobniej na skutek strzału z broni pneumatycznej” – przyznał jeden z funkcjonariuszy ze śródmieścia stolicy.

Policja zatrzymała już podejrzanego o atak mężczyznę w średnim wieku. Dotychczas nie poinformowano o żadnych szczegółach dotyczących tego napastnika. Wiadomo jedynie, że w jego mieszkańcu znaleziono dwie sztuki broni i amunicję.

/nt/

Źródło: se.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
MonikaJantarJaninavintdaroo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
daroo
daroo

….W jego mieszkaniu znaleziono dwie sztuki broni i amunicję… Znaczy się broni palnej ? bo chciałbym zwrócić uwagę na fakt iż w polskim prawie (ustawa o broni i amunicji) broń pneumatyczna to wiatrówka o energii powyżej 17 J poniżej tej wartości nie jest to w rozumieniu prawa broń ,więc proponuję nie nakręcać spirali strachu bo to zaszkodzi posiadaczom legalnej broni jako takiej, ponieważ większość polityków najchętniej by nas rozbroiła do zera P.S nie popieram takiej rozrywki w postaci strzelania na ulicy z czegokolwiek bo ktoś postronny może „oberwać”

vint
vint

Jasne. „Niewinny” człowiek strzelił sobie z wiatróweczki do plakatu. Pneumatyczna wiatrówka jest według pana nieszkodliwa. To dlaczego zrobiła dziurę w szybie? Teraz przedstawicielowi suwerena nie spodobał się plakat. A jak mu się nie spodoba prawdziwa osoba? Ale przepraszam, „nie nakręcajmy spirali strachu”. Wszystko jest dobrze! Wszyscy się kochają! Pan wiatrówką tylko wyrażał swoją różnicę poglądów…

daroo
daroo

Przeczytaj jeszcze raz mojego posta ,tylko powoli w miarę możliwości do końca i ze zrozumieniem bo chyba nie zrozumiałeś co czytasz. nigdzie nie jest napisane że pneumatyczna wiatrówka jest nieszkodliwa i niewinny człowiek etc. ale idąc za twoim tokiem rozumowania(?) proca też może zrobić dziurę w szybie i to znacznie większą więc wstawmy ją na listę broni Pozdrawiam 😐

vint
vint

PrzeczytAłam za pierwszym razem i za pierwszym razem również zrozumiałAm (przynajmniej to co się dało, bo z interpunkcją u ciebie niestety nie jest najlepiej!). Niestety, ze zwolennikami legalnego dostępu do broni nie da się logicznie rozmawiać (wiem z własnego doświadczenia). Człowiek wziął wiatrówkę i strzelał w okno do plakatu!! Strzelał! Nie z procy, nie z zabawkowego karabinu na wodę, Z wiatrówki, którą można porządnie „uszkodzić” człowieka. Jakiś nawiedzony przedstawiciel suwerena strzelał sobie w biały dzień do plakatu, a ciebie interesują w tym przypadku jedynie interesy legalnych posiadaczy broni. Słów brak!

daroo
daroo

Odbiję piłkę .Z hoplofobami również nie da się logicznie rozmawiać . I nie czepiaj się interpunkcji bo nie stanowi meritum wypowiedzi .Panie-Pani „PrzeczytAłam ,zrozumiAłam” P.S. powtórzę z procy też można kogoś „uszkodzić” i na koniec : ja nie bronię napastnika żeby to było jasne bo niedopuszczalne jest takie zachowanie i nie ważne z jakich pobudek i przy pomocy czego( broni , wiatrówki obojętnie) to zrobił

Janina
Janina

Każdy tchórz, każda łajza, po prostu zwykły „ciamciaramcia”, jak weźmie w rękę broń, to staje się w swoim mniemaniu supermenem. Bo każdy byle jaki pistolecik, karabinek, czy wiatróweczka jest dla niego przedłużeniem … nie powiem czego, bo jeszcze nie ma godz.23. A ten, który w tym przypadku strzelał, to okazuje się, że to lekarz psychiatra. I to jego sposób na odreagowanie stresu. Chroń, dobry Boże naszych chorych przed takimi terapeutami !

Jantar
Jantar

Ostrzelana siedziba SLD, aresztowana, zakuta w kajdanki i wywieziona nie wiadomo gdzie działaczka na rzecz LGBT, a jeszcze czytam, że w autobusie w Wieliczce napadnięty cudzoziemiec o czarnym kolorze skóry i pobity nauczyciel, który stanął w jego obronie! Oto żniwo PiS-u! I to tylko początek w 2 dni, bo będzie jeszcze więcej napaści, pobić, a w końcu nawet zabójstw. I minister prokurator Ziobro vel Zero nie będzie uważał za stosowne ścigać sprawców, a nawet więcej: prokuratura oznajmi, że winni są napadnięci, bo mają takie poglądy, bo są z grupy LGB, bo mają taki kolor skóry, bo są innego wyznania, a… Czytaj więcej »

Monika
Monika

A ja sądzę, że wy działacie jak sekta. Napadacie na własnych członków by przekonać ich, że zagrażają im ekstremiści z PIS albo katolicy z RM. Można też potrząsnąć kimś, kto jest zbyt malo radykalny i kogo niewolnicza praca jest nam akurat po wrzebna… Zniszczenie życia prywatnego sprawi, że sam będzie chciał robić więcej dla sprawy. Katolicy i narodowcy się was boją, bo w obecnej swej postaci są w porównaniu z wami łagodni jak baranki.