Sienkiewicz oskarża PiS o wyhodowanie antyszczepionkowców i płaskoziemców

Bartłomiej Sienkiewicz: po spotkaniu wyborczym umundurowany policjant pytał ochronę obiektu o uczestników z PO i ich auta

Bartłomiej Sienkiewicz (KO) gościł w programie „Fakty po Faktach” w TVN 24. Rozmawiał w nim z dziennikarzem na temat pandemii koronawirusa.

 

Ostro skrytykował działania premiera Mateusz Morawieckiego ws. Sylwestra. Przypomnijmy, że rząd najpierw ogłosił zakaz wychodzenia w noc sylwestrową, by potem pośpiesznie wycofać się z zapowiedzi wprowadzenia „godziny policyjnej”.

Podważa to zaufanie do władzy publicznej i powoduje, że obywatele przestają zwracać uwagę na zakazy. To absolutna kompromitacja w sytuacji obecnego zagrożenia” – surowo ocenił liberalny rozmówca TVN 24.

 

Następnie wypowiedział się też krytycznie na temat ruchów antyszczepionkowych, które, jego zdaniem, zostały „wyhodowane” przez samą Zjednoczoną Prawicę.

Zostań patronem KODUJ24.PL

PiS wyhodował sobie płaskoziemców i antyszczepionkowców. To są zwykle ludzie z prawej, skrajnej strony politycznej. A w PiS jest zasada: nie ma wroga na prawicy. Kampania informacyjna powinna być skierowana do prawej strony sceny politycznej. Ale mam wrażenie, że to nie będzie się działo, bo będą się obawiać o zmniejszenie poparcia politycznego” – kontynuował.

Sienkiewicz, bez ogródek, przyznał też, że po prostu temu rządowi „nie ufa”.

Bartłomiej Sienkiewicz w przeszłości był m.in. funkcjonariuszem UOP i szefem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w trakcie rządów PO-PSL.

/nt/

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stanisław
Stanisław
29 grudnia 2020 09:03

PiS wyhodował sobie płaskoziemców i antyszczepionkowców”- prawda jest taka, że PiS wyhodował tego wirusa, a Kaczyński osobiście go rozsiewa.

Marek
Marek
29 grudnia 2020 13:12

Płaskoziemcy i antyszczepionkowcy to nie kwestia hodowli to kwestia upadku edukacji. Dołożył bym do tego wiarę w cuda ……. , szkodliwość 5G i wi-fi i inne tym podobne brednie. Za to zgadzam się że do głosu doszli oni za sprawa PiS ale też Kukiza. Swoje za uszami ma też niestety kościół któremu wszelki postęp stoi ością w gardle. Dlatego teraz opowiada brednie że szczepionka jest z abordowanych płodów. Niestety ilość kretynów opowiadających niestworzone historie o szczepionkach jest z dnia na dzień coraz większa. Ale przywyknijcie do takich kretynizmów bo za chwilę opuszczą mury szkół absolwenci skrzywieni przez reformę edukacji zalewskiej, Piontkowskiego i Czarnka i będzie gorzej

smętek
smętek
29 grudnia 2020 13:51

Pan Sienkiewicz nie jest odosobniony w nieufności do rządzących.