Sikorski do kurator oświaty Nowak: „Społeczeństwo płaci Pani za przekazywanie wiedzy, a nie wiary”

Sikorski do kurator oświaty Nowak: „Społeczeństwo płaci Pani za przekazywanie wiedzy, a nie wiary”

– „Tak, jak 100 lat temu zarazę bolszewicką pokonaliśmy, bo Polacy zawierzyli Bogu, tak dziś przez wstawiennictwo Patrona naszych czasów św. Andrzeja Boboli, prośmy o uwolnienie Polski od wirusów zła” – napisała wczoraj na Twitterze małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. Zachęcała w związku z tym do oglądania mszy w internecie.

 

Tego było już za wiele dla europosła KO Radosława Sikorskiego: – „Czy jako ministrowi obrony w rządzie PiS Pani Kurator uwierzy mi, że większy wpływ na zwycięstwo miała nasza przewaga techniczna i informacyjna oraz plan operacyjny wykorzystujący błędy ofensywy bolszewickiej? I tak proszę uczyć młodych Polaków, a nie wciskać im ciemnotę”.

Nowak jednak nie odpuściła: – „Panie Ministrze, Pana wiedza jest taka, jaką Pan zaprezentował, ja zaś jestem historykiem i opieram się na źródłach historycznych. Jestem też człowiekiem wierzącym i pokpiwanie ze mnie, nawet tak znanej osoby, jak Pan, nie zachwieje mojej wiary. Obiecuję modlitwę w Pana intencji”.

 

– „Nie wiedziałem, że na podstawie źródeł historycznych można udowodnić nadprzyrodzoną interwencję w przebieg bitwy. Ale społeczeństwo płaci Pani za przekazywanie wiedzy, a nie wiary. Przypominam, że jest Pani urzędnikiem świeckiego państwa. Proszę nie łamać Konkordatu” – celnie podsumował Sikorski.

Internauci też odpowiadali małopolskiej kurator oświaty: – „Czy zapewniliście bezpłatne komputery i dostęp do netu milionom dzieci z ubogich rodzin, czy może Bobola to za was załatwi???”; – „Pani wpisy w połączeniu z funkcją, jaką pani pełni, dają obraz tego, w jak beznadziejnej sytuacji znalazła się Polska”; – „Kurator oświaty, Oświata, jak sama nazwa wskazuje, jest przeciwieństwem obskurantyzmu. Może pani pomyliła instytucje i powinna być silną ręką inkwizycji”; – „Zarazę bolszewicką pokonaliśmy rozumem i karabinami. Pani podobno jest urzędnikiem publicznym, z definicji apolitycznym i areligijnym. To ważne, szczególnie w edukacji”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

23
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
11 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
21 Comment authors
JerrydarooKrzysztofsmętekRobert Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jacek Doliński
Jacek Doliński

Mit o „cudzie nad Wisłą” został stworzony przez niechętnych Piłsudskiemu endeków w celu zanegowania jego roli w osiągnięciu zwycięstwa nad bolszewikami. A pani kurator małopolska jest głupia do spodu, a do tego jeszcze uważa swoją głupotę za mądrość.

HerodAntypis
HerodAntypis

W Hiobowej historii Polski mamy jeden cud na tysiąc klęsk. Skąpy jest ten bóg, albo jakoś Nas Kunwa nie lubi!

Krzysztof
Krzysztof

Lub, co zdecydowanie bardziej prawdopodobne – po prostu go nie ma 🙂

daroo
daroo

Nie no żeby tak od razu… po prostu pojechał na urlop 🙂

Piotr
Piotr

Chciało by się zawołać „lekarza specjalisty! ” ale teraz wszyscy zajęci, więc może taki apel do krawcowych,jak skończą szyć maseczki, to potem kaftany z długimi rękawami pilnie potrzebne!

Janik
Janik

Mądry może udawać głupca. Ale głupiec głupoty nie ukryje.

Dociekliwy
Dociekliwy

B. Nowak idealnie pasuje do pisowskiej mentalności i misji zmiany znaczenia słów i pojęć. Ale ja też wierzę. Wierzę, że nadejdzie czas gdy kurator oświaty będzie kuratorem oświaty, a nie kuratorem zabobonów. Wierzę, że słowom i pojęciom przywrócimy ich znaczenie.

Maciek123454321
Maciek123454321

Kolejny, obok Kaczyńskiego, ciekawy przypadek medyczny. Na szczęście ta pani, wydaje się bardziej śmieszna i żałosna, niż groźna. Cała Małopolska się z niej śmieje.

Agata
Agata

Pasuje do bohaterki filmu czeskiego latalaby jak golebica

Sławek
Sławek

Jeżeli Bóg będzie na pierwszym miejscu, wszystko pozostałe będzie na swoim. Niepodważalną prawda.
Do krytyków którzy nigdy nie poznali pokoju i miłości w czasie modlitwy, a opierających się tylko na historii, czasem sfałszowanej na przestrzeni wieków

Paweł
Paweł

Polska NIE JEST świeckim państwem. Mamy tysiącletnią Tradycję Katolicką. Mimo napadów 3 zaborców, przerażająco silnych Niemiec oraz ZSRR podczas 2 wojny światowej i komunistycznych represji żyjemy obecnie w dobrobycie i Bogu oraz Maryi powinniśmy dziękować za Opatrzność. Wolność nam została dana, abyśmy Im dziękowali, a najważniejszym celem naszego państwa był Bóg, STWÓRCA NAS WSZYSTKICH. Pisanie i to jeszcze z nienawiścią,,,Polska jest krajem świeckim, urzędnik areligijnym” to jest wywalanie Boga z naszej Ojczyzny, łamanie tysiącletniej Tradycji, zadawanie ogromnej rany. Jeśli się nie opamiętamy to znowu pójdziemy w złote kajdany niewoli, tak samo jak w dwudziestoleciu międzywojennym po odzyskaniu wolności zaczęliśmy się… Czytaj więcej »

HerodAntypis
HerodAntypis

Nędzny to bóg, który lubi, jak mu się wchodzi do dupy. Nędzny to ojciec który sprał syna na kwaśne jabłko i każe sobie dziękować, że przestał. Nędzny to bóg, którego trzeba się bać i wiecznie mu udowadniać, że się w niego wierzy. Nędzny jest żywot wyznawcy takiego boga, który żywi się jego strachem i każe to nazywać miłością.

Izabela
Izabela

Miły Panie jest mi przykro, że ludzie niby wierzący sprowadzają Boga – mojego Boga – do tradycji, i kultury narodowej. Tradycją jest lanie wody w Poniedziałek Wielkanocny, a Bóg to wiara, a nie tradycja. Wierząca w Boga

antymoher
antymoher

WIZJONER,Z TYMI TEKSTAMI DO DO tv rydzyka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!tam twoi wyznawcy.

Paulina
Paulina

Twój bożek nie istnieje więc proszę, przestań wciskać nam ciemnogród.

Zwinka
Zwinka

To kajdany niewoli są złote ? Pierwsze słyszę. A tę karę za odwrócenie się od Boga to wymierzył Adolf Hitler, z dewizą „Gott mi uns” i papieskim błogosławieństwem. Niech więc ksiądz zostawi sobie te kazania na niedzielne spotkania z żyjącymi (jeszcze) staruszkami. My jesteśmy uodpornieni na demagogię.

Robert
Robert

ale bozia obecna to u nas przypadkiem się znalazła, w 966 roku Mieszko chciał bzyknąć Dobrawę i go potraktowano wodą święconą przez Czechów. W Poland była religia przodków i tę powinniśmy kultywować a nie pasożytniczą bozię watykańską !

smętek
smętek

Takiego bełkotu to już dawno nie czytałem. O tę Polskę i jej wolność walczyli moi Pradziadowie, Podobnie jak inni przelewali krew i oddawali życie a ty, odpadzie atomowy, powiadasz „wolność został nam dana”. Tobie nie został dany rozum bo gdybyś go miał nie obrażałbyś pamięci milionów Polaków.

mazi432
mazi432

Cieszę się że miałem możliwość nauki w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, dzięki temu miałem możliwość poznania różnych punktów widzenia różnych nauczycieli. Normalny myślący człowiek zawsze analizuje i wyciąga własne wnioski. Nie chodzi mi o samą naukę co o kształtujące nas opinie naszych rodziców i pedagogów. Ludzie, myślmy, to nie boli

Regina
Regina

Nie ma nic złego w wierze w Boga ale to nie Pani kurator ma wygłaszać takie teorie bo jest historykiem a nie teologiem od tego jest kościół a poza tym nie można wmawiać ludziom że wiara ich ochroni bo uwierzą i wylegna na ulice i dopiero się porobi braknie lekarzy i szpitali żeby ich wyleczyc

Zwinka
Zwinka

Właśnie 9 ofiarą stał się ksiądz. Ciekawe, co z jego parafianami, którym już po zakażeniu odprawiał msze i serwował doustnie opłatki …

Maria
Maria

Tylko modlić się za tych nie wierzących wiarą jest darem i mało jest takich dziękuję Bogu za wszystkich wierzach

Jerry
Jerry

Nowaczka powinna doszlusować do do grona „pięknych Polek” w EU!