Sikorski do kurator oświaty Nowak: „Społeczeństwo płaci Pani za przekazywanie wiedzy, a nie wiary”

Sikorski do kurator oświaty Nowak: „Społeczeństwo płaci Pani za przekazywanie wiedzy, a nie wiary”

– „Tak, jak 100 lat temu zarazę bolszewicką pokonaliśmy, bo Polacy zawierzyli Bogu, tak dziś przez wstawiennictwo Patrona naszych czasów św. Andrzeja Boboli, prośmy o uwolnienie Polski od wirusów zła” – napisała wczoraj na Twitterze małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. Zachęcała w związku z tym do oglądania mszy w internecie.

 

Tego było już za wiele dla europosła KO Radosława Sikorskiego: – „Czy jako ministrowi obrony w rządzie PiS Pani Kurator uwierzy mi, że większy wpływ na zwycięstwo miała nasza przewaga techniczna i informacyjna oraz plan operacyjny wykorzystujący błędy ofensywy bolszewickiej? I tak proszę uczyć młodych Polaków, a nie wciskać im ciemnotę”.

Nowak jednak nie odpuściła: – „Panie Ministrze, Pana wiedza jest taka, jaką Pan zaprezentował, ja zaś jestem historykiem i opieram się na źródłach historycznych. Jestem też człowiekiem wierzącym i pokpiwanie ze mnie, nawet tak znanej osoby, jak Pan, nie zachwieje mojej wiary. Obiecuję modlitwę w Pana intencji”.

 

– „Nie wiedziałem, że na podstawie źródeł historycznych można udowodnić nadprzyrodzoną interwencję w przebieg bitwy. Ale społeczeństwo płaci Pani za przekazywanie wiedzy, a nie wiary. Przypominam, że jest Pani urzędnikiem świeckiego państwa. Proszę nie łamać Konkordatu” – celnie podsumował Sikorski.

Internauci też odpowiadali małopolskiej kurator oświaty: – „Czy zapewniliście bezpłatne komputery i dostęp do netu milionom dzieci z ubogich rodzin, czy może Bobola to za was załatwi???”; – „Pani wpisy w połączeniu z funkcją, jaką pani pełni, dają obraz tego, w jak beznadziejnej sytuacji znalazła się Polska”; – „Kurator oświaty, Oświata, jak sama nazwa wskazuje, jest przeciwieństwem obskurantyzmu. Może pani pomyliła instytucje i powinna być silną ręką inkwizycji”; – „Zarazę bolszewicką pokonaliśmy rozumem i karabinami. Pani podobno jest urzędnikiem publicznym, z definicji apolitycznym i areligijnym. To ważne, szczególnie w edukacji”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
23 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek Doliński
Jacek Doliński
23 marca 2020 21:03

Mit o „cudzie nad Wisłą” został stworzony przez niechętnych Piłsudskiemu endeków w celu zanegowania jego roli w osiągnięciu zwycięstwa nad bolszewikami. A pani kurator małopolska jest głupia do spodu, a do tego jeszcze uważa swoją głupotę za mądrość.

HerodAntypis
HerodAntypis
23 marca 2020 22:15

W Hiobowej historii Polski mamy jeden cud na tysiąc klęsk. Skąpy jest ten bóg, albo jakoś Nas Kunwa nie lubi!

Krzysztof
Krzysztof
24 marca 2020 13:33
Reply to  HerodAntypis

Lub, co zdecydowanie bardziej prawdopodobne – po prostu go nie ma 🙂

daroo
daroo
25 marca 2020 09:26
Reply to  Krzysztof

Nie no żeby tak od razu… po prostu pojechał na urlop 🙂

Piotr
Piotr
23 marca 2020 22:21

Chciało by się zawołać „lekarza specjalisty! ” ale teraz wszyscy zajęci, więc może taki apel do krawcowych,jak skończą szyć maseczki, to potem kaftany z długimi rękawami pilnie potrzebne!

Janik
Janik
23 marca 2020 22:55

Mądry może udawać głupca. Ale głupiec głupoty nie ukryje.

Dociekliwy
Dociekliwy
23 marca 2020 23:06

B. Nowak idealnie pasuje do pisowskiej mentalności i misji zmiany znaczenia słów i pojęć. Ale ja też wierzę. Wierzę, że nadejdzie czas gdy kurator oświaty będzie kuratorem oświaty, a nie kuratorem zabobonów. Wierzę, że słowom i pojęciom przywrócimy ich znaczenie.

Maciek123454321
Maciek123454321
23 marca 2020 23:08

Kolejny, obok Kaczyńskiego, ciekawy przypadek medyczny. Na szczęście ta pani, wydaje się bardziej śmieszna i żałosna, niż groźna. Cała Małopolska się z niej śmieje.

Agata
Agata
23 marca 2020 23:39

Pasuje do bohaterki filmu czeskiego latalaby jak golebica

Sławek
Sławek
24 marca 2020 05:39

Jeżeli Bóg będzie na pierwszym miejscu, wszystko pozostałe będzie na swoim. Niepodważalną prawda.
Do krytyków którzy nigdy nie poznali pokoju i miłości w czasie modlitwy, a opierających się tylko na historii, czasem sfałszowanej na przestrzeni wieków

Paweł
Paweł
24 marca 2020 07:18

Polska NIE JEST świeckim państwem. Mamy tysiącletnią Tradycję Katolicką. Mimo napadów 3 zaborców, przerażająco silnych Niemiec oraz ZSRR podczas 2 wojny światowej i komunistycznych represji żyjemy obecnie w dobrobycie i Bogu oraz Maryi powinniśmy dziękować za Opatrzność. Wolność nam została dana, abyśmy Im dziękowali, a najważniejszym celem naszego państwa był Bóg, STWÓRCA NAS WSZYSTKICH. Pisanie i to jeszcze z nienawiścią,,,Polska jest krajem świeckim, urzędnik areligijnym” to jest wywalanie Boga z naszej Ojczyzny, łamanie tysiącletniej Tradycji, zadawanie ogromnej rany. Jeśli się nie opamiętamy to znowu pójdziemy w złote kajdany niewoli, tak samo jak w dwudziestoleciu międzywojennym po odzyskaniu wolności zaczęliśmy się od Boga odwracać i zostaliśmy ukarani 2 wojną światową. Każdy atom we Wszechświecie to Boże dzieło.

HerodAntypis
HerodAntypis
24 marca 2020 07:50
Reply to  Paweł

Nędzny to bóg, który lubi, jak mu się wchodzi do dupy. Nędzny to ojciec który sprał syna na kwaśne jabłko i każe sobie dziękować, że przestał. Nędzny to bóg, którego trzeba się bać i wiecznie mu udowadniać, że się w niego wierzy. Nędzny jest żywot wyznawcy takiego boga, który żywi się jego strachem i każe to nazywać miłością.

Izabela
Izabela
24 marca 2020 08:11
Reply to  Paweł

Miły Panie jest mi przykro, że ludzie niby wierzący sprowadzają Boga – mojego Boga – do tradycji, i kultury narodowej. Tradycją jest lanie wody w Poniedziałek Wielkanocny, a Bóg to wiara, a nie tradycja. Wierząca w Boga

antymoher
antymoher
24 marca 2020 08:17
Reply to  Paweł

WIZJONER,Z TYMI TEKSTAMI DO DO tv rydzyka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!tam twoi wyznawcy.

Paulina
Paulina
24 marca 2020 08:49
Reply to  Paweł

Twój bożek nie istnieje więc proszę, przestań wciskać nam ciemnogród.

Zwinka
Zwinka
24 marca 2020 10:24
Reply to  Paweł

To kajdany niewoli są złote ? Pierwsze słyszę. A tę karę za odwrócenie się od Boga to wymierzył Adolf Hitler, z dewizą „Gott mi uns” i papieskim błogosławieństwem. Niech więc ksiądz zostawi sobie te kazania na niedzielne spotkania z żyjącymi (jeszcze) staruszkami. My jesteśmy uodpornieni na demagogię.

Robert
Robert
24 marca 2020 12:01
Reply to  Paweł

ale bozia obecna to u nas przypadkiem się znalazła, w 966 roku Mieszko chciał bzyknąć Dobrawę i go potraktowano wodą święconą przez Czechów. W Poland była religia przodków i tę powinniśmy kultywować a nie pasożytniczą bozię watykańską !

smętek
smętek
24 marca 2020 12:40
Reply to  Paweł

Takiego bełkotu to już dawno nie czytałem. O tę Polskę i jej wolność walczyli moi Pradziadowie, Podobnie jak inni przelewali krew i oddawali życie a ty, odpadzie atomowy, powiadasz „wolność został nam dana”. Tobie nie został dany rozum bo gdybyś go miał nie obrażałbyś pamięci milionów Polaków.

mazi432
mazi432
24 marca 2020 08:10

Cieszę się że miałem możliwość nauki w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, dzięki temu miałem możliwość poznania różnych punktów widzenia różnych nauczycieli. Normalny myślący człowiek zawsze analizuje i wyciąga własne wnioski. Nie chodzi mi o samą naukę co o kształtujące nas opinie naszych rodziców i pedagogów. Ludzie, myślmy, to nie boli

Regina
Regina
24 marca 2020 08:24

Nie ma nic złego w wierze w Boga ale to nie Pani kurator ma wygłaszać takie teorie bo jest historykiem a nie teologiem od tego jest kościół a poza tym nie można wmawiać ludziom że wiara ich ochroni bo uwierzą i wylegna na ulice i dopiero się porobi braknie lekarzy i szpitali żeby ich wyleczyc

Zwinka
Zwinka
24 marca 2020 12:11
Reply to  Regina

Właśnie 9 ofiarą stał się ksiądz. Ciekawe, co z jego parafianami, którym już po zakażeniu odprawiał msze i serwował doustnie opłatki …

Maria
Maria
24 marca 2020 08:25

Tylko modlić się za tych nie wierzących wiarą jest darem i mało jest takich dziękuję Bogu za wszystkich wierzach

Jerry
Jerry
26 marca 2020 23:25

Nowaczka powinna doszlusować do do grona „pięknych Polek” w EU!