Sikorski dostał wezwanie do opłacenia abonamentu. Polityk nie zamierza płacić

Sikorski o Macierewiczu i Hołowni. Padły słowa o „świrze” i „kaznodziei”

Radosław Sikorski dostał od Poczty Polskiej wezwanie do regulowania abonamentu. Polityk twierdzi, że to głupota, bo w domu nie ma anteny do odbioru telewizji. Wyczerpujące uzasadnienie podał w opublikowanym w sieci liście.

 

Nie mogę zapłacić za korzystanie z mediów, których nie słucham ani nie oglądam, gdyż nie pozwala mi na to klauzula sumienia. Wedle wszelkich relacji w alternatywnych mediach, dawne media publiczne zostały zawłaszczone przez klakierów jednak partii politycznej i służą utrzymaniu tej partii przy władzy, a nie misji, do której zostały powołane” – twierdzi przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej.

Proszę też o uwzględnienie, że jako podatnik i tak już przymusowo finansują TVPiS poprzez dotacje budżetową, która została przeznaczona na tubę propagandową rządu zamiast na służbę zdrowia u progu pandemii” – dodaje Sikorski.

 

Sikorski liczy teraz na pozytywne rozpatrzenie zawartego w liście odwołania. Podkreśla jednocześnie, iż nie ma zamiaru opłacać abonamentu.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Polacy coraz rzadziej ustępują w kwestii abonamentu i niechętnie go opłacają. Niektórzy idą nawet z Pocztą Polską do sądu, by uchronić się przed wydawaniem pieniędzy na toporną propagandę w wykonaniu Telewizji Polskiej i Jacka Kurskiego.

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
29 września 2020 07:21

Duży punkt dla Radka za znalezienie nowego zastosowania klauzuli sumienia. Katole zostali spoliczkowani druga stroną medalu. O drugim końcu kija nie wspominając.

Marek W
Marek W
29 września 2020 08:28

Abonament jest za posiadanie TV a nie oglądanie konkretnego programu . Trzeba było p. Sikorski zmienić ten obowiązek opłaty abonamentu RTV jak był pan „przy władzy”. Mam nadzieję, że skarbówka/komornik ściągnie z pana należność tak jak z wielu np. emerytów.

leo
leo
29 września 2020 11:26
Reply to  Marek W

to zapłać też za lodówkę i pralkę, to też sprzęt agd

Piotr
Piotr
29 września 2020 12:16
Reply to  Marek W

Pier.. koluniu to może płaćmy za wszystko co na prąd jak ja nie cierpię szumowin pisowych

Rafapon
Rafapon
29 września 2020 18:15
Reply to  Marek W

Jeśli abonament ma być za samo posiadanie, to niech płacą również sklepy sprzedające telewizory. Oni mają tego szmelcu od groma.

marco
marco
30 września 2020 10:38
Reply to  Marek W

a ty pisuarowy durniu czytać umiesz ze zrozumieniem? W pierwszym akapicie jest oświadczenie że żądnego odbiornika pan Sikorski nie posiada!!!!!!

Rozbawiony
Rozbawiony
29 września 2020 09:57

„….proszę o wyrejestrowanie starych odbiorników, których mogli używać przed laty moi rodzice kiedy jeszcze tu mieszkali”.
I to jest sedno sprawy – wyrejestrowanie odbiorników leży w interesie abonenta, w tym wypadku Sikorskiego. 🙂

waldemar
waldemar
29 września 2020 20:47

Radek.Czytaj wnikliwie ustawę.Płacisz za posiadanie a nie ogladanie .