Sikorski: Jarosław Kaczyński może doprowadzić do Polexitu

Radosław Sikorski nadal żąda przeprosin od prezesa PiS

– „On myśli, że osiąga lepszą umowę z Brukselą. Rozpoczął retorykę oraz ruch polityczny, który ostatecznie może być poza kontrolą” – powiedział o Jarosławie Kaczyńskim były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Spotkał się ze studentami brytyjskiego Uniwersytetu w Greenwich.

Sikorski został zapytany o obecną postawę polskich władz wobec UE. – „Obawiam się, że on [Kaczyński – przyp. red.] może popełnić ten sam błąd, co brytyjscy eurosceptycy. Może doprowadzić do Polexitu, nawet go nie planując” – odparł były szef MSZ. Dziennikarze „Sunday Express” (cytowani przez portal wp.pl) piszą, że to prezes PiS odegrał decydującą rolę w podgrzewaniu eurosceptycznych nastrojów.

Na pytanie, czy inne kraje też mogą pójść śladem Wielkiej Brytanii i opuścić Unię Europejską, Sikorski odparł: – „Oczywiście. Widzimy wynik wyborów we Włoszech, a w Niemczech coraz większe poparcie zdobywa antyunijna partia”.

bt

Źródło: wp.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
WojciechZgredzinkaGrześ Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grześ
Grześ

nie wiem czy Państwo pamiętacie tamte czasy a dokładnie 60 lata XX wieku otóż mówione wtedy że żółta rasa zaleje europę wtedy każdy myślał i interwencji zbrojnej a tu proszę żółta rasa zalała nie tylko Europę ale i świat swoimi tanimi i kiepskim produktami. Mówiło się również że będziemy mieli zjednoczoną Europę ale mały kraj doprowadzi do jej rozbicia, dziś zachodzę do głowy czy to przypadkiem nie chodziło o ,,małą gnidę z żoliborza,, ???

Zgredzinka
Zgredzinka

Jak przewrócą ten europejski „okrągły stół”, to te wszystkie „dumne” państwa … skoczą sobie do gardeł … i będzie to … bój nasz ostatni. Jarozbaw nie ma rodziny, to nie ma się o co bać, ale że normalnych ludzi nie przeraża ta wizja, po tych wszystkich bestialstwach kolejnych światowych wojen, to trudno pojąć. Ludzie mają teraz tak dobrze, dach nad głową z „ciepłą wodą w kranie” oraz kanalizacją, pracę, dobrze zaopatrzone sklepy, rozrywkę i to co najważniejsze … pokój … i jeszcze im źle. Koniecznie chcą sobie przypomnieć jak to jest, gdy każda chwila może być tą ostatnią, a życie… Czytaj więcej »

Wojciech
Wojciech

ONI się już zabezpieczyli:
– 5 miliardów wyprowadzone za granicę
– wyprzedają aktywa /srebrna/
– MON i MSW w rękach zaufanych /zabepieczą ucieczkę/
– nie będzie czym ich gonić
To tylko w razie porażki. Gdy nie uda się zbudować państwa feudalnego złożonego z trzech stanów:
– Stanu kapłańskiego,
– Stanu rycerskiego /członkowie PiS/
– Stanu mieszczańsko-włościańskiego /cała reszta/
Co bardziej cwani ze stanu trzeciego będą przenikać do tych dwóch stanów trzymających władzę i nas wszystkich, na krótkiej smyczy i namordniku.
Wszystko już było !