Sikorski o Kowalskim: „Kłamca, ruski agent wpływu, dureń czy kryptogej?”

Mówił „veto albo śmierć”. Teraz już jest mniej skłonny do komentowania

Wiceminister Janusz Kowalski (Solidarna Polska) wziął udział w programie publicystycznym w TVP Info, w którym uderzył w bardzo eurosceptyczne tony.

Jeżeli od 1 stycznia nie będziemy mieć homomałżeństw, jeżeli nie będziemy mieć adopcji dzieci przez pary homoseksualne, jeżeli nie będziemy przyjmować tysięcy imigrantów muzułmańskich, jeżeli nie będziemy uczyć naszych dzieci gender, to te pieniądze, które wynegocjowaliśmy, jeżeli przyjmiemy dzisiaj sposób myślenia Platformy Obywatelskiej, postkomunistów i PSL-u, oznacza, że przyjmiemy budżet z tytułem egzekucyjnym” – nieskładnie powiedział do przedstawicieli opozycji krytycznie podchodzących do zawetowania przez rząd unijnej propozycji budżetu.

 

Czy wy jesteście tak cyniczni, czy po prostu tego nie rozumiecie? (…) Niemcy nas szantażują, szantażują Polskę, zmieniają zasady gry, zmieniają zasady lipcowego porozumienia. Jesteśmy szantażowani jako Rzeczpospolita, chcą nam odebrać miliardy euro, chcą nam odbierać ideologicznie pieniądze, a wy stajecie po stronie Berlina, Brukseli, atakujecie polski rząd, który broni polskiej suwerenności” – Kowalski kontynuował swoją tyradę przeciwko ideologicznym przeciwnikom.

Absurdalna wypowiedź prawicowego polityka spotkała się z odpowiedzią ze strony liberalnego europosła Radosława Sikorskiego (KO), który udostępnił na Twitterze filmik z długim przemówieniem Kowalskiego i zadał internautom pytanie:

Cyniczny kłamca, ruski agent wpływu, dureń, czy kryptogej?”.

 

Wszystkie określenia zostały, oczywiście, użyte przez Sikorskiego w stosunku do osoby Kowalskiego. To nie pierwsze starcie pomiędzy politykami.

W połowie listopada br. Sikorski zakłócił konferencję prasową Solidarnej Polski. Oskarżył wówczas Kowalskiego o kłamstwa i szczucie Polaków przeciwko Europie.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/nt/

Źródła: Twitter, niezalezna.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Predator
Predator
2 grudnia 2020 21:54

Od dawna mówiłem że to neandertalczyk, lecz po ostatniej jego wypowiedzi tym określeniem obrażam neandertalczyków, skłaniam się do tego jak to określił Der Ma Ti. Dodałbym tylko: psychicznie chory szaleniec.

AntyKaczor
AntyKaczor
2 grudnia 2020 23:45

Wszystko …i nic. Jedno wielkie nic!

marian
marian
3 grudnia 2020 07:16

To że ten pan odbiega dość mocno od „normy” człowieka, to widać gołym okiem i nie potrzeba żadnych badań specjalistycznych, ale że jego przełożeni nie widzą jak kompromituje także ich, to cudactwo niepojęte.

Dron
Dron
3 grudnia 2020 10:12

Chłop powinien się natychmiast zacząć leczyć na nogi, bo na głowę o wiele-wiele za późno.

Wow!!!
Wow!!!
3 grudnia 2020 10:21

Widzę, że KaKaO przy nim to liberałowie.

Zwinka
Zwinka
3 grudnia 2020 10:55

Przypadek węgierski dobitnie pokazuje, jak to jest naprawdę z tymi „obrońcami tradycyjnych wartości”. Na razie wyłożył się na ryj tylko Kanthak, ale gdyby tak poskrobać z pewnością znalazłby się nie jeden taki „kwiatek”.

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
3 grudnia 2020 18:29

Panie Radosławie!
Najpewniej wszystkie wymienione przez pana opcje odpowiadają stanowi faktycznemu