Sikorski o Macierewiczu i Hołowni. Padły słowa o „świrze” i „kaznodziei”

Sikorski o Macierewiczu i Hołowni. Padły słowa o „świrze” i „kaznodziei”

Europoseł Radosław Sikorski pojawił się dziś w programie na antenie Radia Zet.

Mówił w nim m.in. o kondycji obecnej dyplomacji w Rzeczpospolitej.

Są nieudacznikami i frajerami w polityce zagranicznej. Polska powinna być jednym z kierowniczych państw UE, w dobrych relacjach z Niemcami i jednocześnie dobrym sojusznikiem USA” – ocenił oficjeli z ramienia PiS.

Dalej ostro zgrillował też Szymona Hołownię i jego centrowy ruch Polska 2050. Powiedział, że sam Hołownia jest tylko „efektywnym kaznodzieją medialnym”, jednocześnie wyrażając rozczarowanie z powodu odejść polityków PO do jego ruchu.

Sikorski, pod koniec programu, odpowiadał już na pytania ze strony internautów.

Jeden z nich wytknął mu to, że często wyzywa przedstawicieli obozu prawicowego. Sikorski, w żartobliwy sposób, zaprzeczył oskarżeniom, uderzając jednocześnie w jednego ze swoich największych oponentów politycznych – Antoniego Macierewicza.

„Nie sądzę, żeby były to wyzwiska. Nazwałem ministra Macierewicza świrem i wiem, że tak samo mówi się o nim w Pałacu Prezydenckim” – podsumował.

Radosław Sikorski, zanim został europosłem z ramienia PO, był wiceprzewodniczącym tej partii oraz szefem MSZ w rządzie PO-PSL Donalda Tuska.

Zostań patronem KODUJ24.PL

nt

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tom
Tom
22 stycznia 2021 14:00

Sypie się ten POtwór przy okazji swojego 20-lecia, oj sypie. Zostanie wam płacz lemingi albo skok w przepaść, w stronę której zmierza PO bez żadnego programu, poza antypis oczywiście.