Sikorski: „Polska prędzej czy później będzie musiała wyjść z Unii Europejskiej”

Zwolennik PiS grozi śmiercią Sikorskiemu. „Hitler wiedział, co robi”

Europoseł KO Radosław Sikorski udzielił wywiadu „Rzeczpospolitej”, w którym wypowiedział się na temat rządów PiS oraz na temat Unii Europejskiej. Jego zdaniem nasz kraj będzie w końcu zmuszony do opuszczenia wspólnoty państw europejskich.

 

Definiując suwerenność, tak jak robi to PiS, tzn. jako wolność Tomku w swoim domku, niezależnie od podjętych zobowiązań prawno-międzynarodowych, Polska prędzej czy później będzie musiała wyjść z Unii Europejskiej, bo nie będzie wypełniała jeszcze bardziej niż dzisiaj kryteriów członkostwa” – powiedział.

Jakby tego było mało, dodał, że Polska – jeśli nie byłaby dzisiaj członkiem UE – to nie zostałaby przyjęta do organizacji ze względu na duże problemy z praworządnością. Rozmówca zauważył również, iż specyficzna postawa polskiego rządu wobec nowego prezydenta USA, Joe Bidena, odbije się na obustronnych relacjach.

Według wizji przedstawionej przez Sikorskiego PiS-owski rząd Polski idzie na coraz większe zwarcie z niemal całym światem zachodnim – USA i UE.

Całość poprowadzonej przez Michała Kolonkę z „Rzepy” rozmowy przesłuchać można na oficjalnej stronie dziennika (rp.pl). Rozmówca dziennikarza mówi w niej również o innych problemach Europy i USA oraz m.in. o relacjach z ChRL.

 

Radosław Sikorski, zanim został posłem do Parlamentu Europejskiego, sprawował m.in. funkcję ministra obrony i spraw zagranicznych oraz pracował w polskim Sejmie. Sikorski w przeszłości był również wiceprzewodniczącym partii PO.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/nt/

Źródło: rp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
22 grudnia 2020 17:41

Scenariusz PiSany cyrylicą, w centrum wojny psychologicznej w Olgino pod Moskwą, jest w trakcie realizacji. W rolach głównych – socjopaci zaślepieni rządzą władzy absolutnej. W rolach drugoplanowych – drużyna Purpurowo – Czarni Watykan. Oraz liczne, śmieszno – straszne epizody w wykonaniu pożytecznych idiotów. Gdy skończy się ta tragifarsa, ruski gaz będzie trochę tańszy.

Last edited 8 miesięcy temu by Wujo Wkurw
Agnieszka
Agnieszka
22 grudnia 2020 22:08
Reply to  Wujo Wkurw

Miejmy nadzieje, ze predzej polacy pogobia pis w piz.du!!!

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
23 grudnia 2020 18:18
Reply to  Agnieszka

Ja też taką nadzieję mam, Agnieszko. Rozumiem, że miało być „pogonią”. Tu można edytować post czekający na moderację.

Stanisław
Stanisław
22 grudnia 2020 20:08

Trzeba się z nim (wyjątkowo) zgodzić. Z Eurokołchozu trzeba się wypisać.

Mariann
Mariann
23 grudnia 2020 21:09
Reply to  Stanisław

Jesteś głupi. Jeśli nie Unia, to tylko Rosja. No ale w Polsce często pojawiali się zdrajcy.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
23 grudnia 2020 22:57
Reply to  Stanisław

Rozumiem, że kremlołchoz pana sercu bliższy? Bo poza tym zostaje jeszcze tylko PGR, czyli Polski GRajdoł. Pod każdym względem.

Jaromir
Jaromir
23 grudnia 2020 07:43

Tak, jak kumple Sikorskiego są przy korycie np. p. Nowak to jest wszystko ok i demokracja złodziejska działa jak trzeba, a jak są PiS – ory już nie. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

aaaa
aaaa
23 grudnia 2020 10:04

to ci patriota z icka kraju