Sikorski porównał Kurskiego do nazisty skazanego w Norymberdze. „GNOJKU…”

Sikorski porównał Kurskiego do nazisty skazanego w Norymberdze. „GNOJKU…”

Radosław Sikorski brutalnie uderzył na Twitterze w szefa TVP – Jacka Kurskiego.

Kura, ty pseudokatolicki gnojku, pamiętaj, że Streicher* nikogo nie zabił, robił tylko propagandę a i tak w Norymberdze dostał czapę. Bój się Tuska, bo w Boga nie wierzysz” – napisał eurodeputowany z ramienia KO.

 

Post Sikorskiego stanowił reakcję na propagandowe materiały „Wiadomości” TVP. Pracownicy stacji uderzali w nich w Donalda Tuska i wykorzystali do tego m.in. wyrwane z kontekstu słowa wypowiedziane przez niego w języku niemieckim.

W powtarzających się materiałach stale używano zwrotu Tuska „Für Deutschland”. Słowa padły jednak podczas spotkania z niemieckimi politykami  z ramienia CDU. Tusk powiedział wówczas: „Wasze rządy [CDU] były błogosławieństwem nie tylko dla Niemiec [für Deutschland – red.], lecz dla całej Europy”.

Materiały pojawiły się najprawdopodobniej ze względu na pogłoski na temat powrotu Tuska do polskiej polityki, co – z pewnością – nie jest na rękę politykom PiS.

Atak na Kurskiego nie spodobał się prawicowym internautom, w tym historykowi Sławomirowi Cenckiewiczowi. „Polityka polska, czyli dno” – napisał.

Zgadzam się. Imputowanie byłemu premierowi wolnej Polski, że jest Niemcem, to łajdactwo. I obciąża to Pański obóz polityczny” – odpowiedział Sikorski.

 

Zaszczuwani powinni odpowiadać jak u cioci na herbatce? U nas na bydgoskich podwórkach uczyliśmy się innych zasad” – dodał nieco później.

To nie pierwsza równie ostra wypowiedź Sikorskiego na temat polityka prawicy. Kiedyś nazwał ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza mianem „świra”. Krystyna Pawłowicz, z kolei, została ochrzczona przez niego jako „wariatka”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

*Julius Streicher był nazistowskim politykiem, który prowadził antysemickie pisma. Został za to skazany podczas procesów w Norymberdze na karę śmierci.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl  

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Peter
Peter
10 czerwca 2021 12:47

Brawo dla Sikorskiego za te słowa. Choć nazwanie Kury gnojkiem to w zasadzie eufemizm. Teraz prezes TVP pewnie będzie chlipał i zasmarkiwał się, że jest prześladowany.

Kundzia
Kundzia
10 czerwca 2021 14:33

Wreszcie jedna osoba nazywa rzeczy po imieniu,chociaż nazwanie kury gnojem to dla niego komplement. Przydałoby się mocniejsze określenie Brawo p.Sikorski,tak trzymać. Ale pisdzielcom Donald Tusk stoi w grdyce i nie mogą przełknąć.

szary człowkek
szary człowkek
10 czerwca 2021 17:45

Celnie i mocno! Brawo Sikorski!

Goool
Goool
10 czerwca 2021 21:16

Mocne, jak na męża swojej żony w obszczanych spodniach.

Marek
Marek
10 czerwca 2021 22:15

W istocie, poziom bydgoskiego podwórka.

Stanisław
Stanisław
11 czerwca 2021 08:40
Reply to  Marek

Raczej dworku. W Chobielinie. Jaka szlachta, taki język.

Dron
Dron
11 czerwca 2021 09:20

Żadne, nawet najbardziej wulgarne określenie i tak nie będzie wystarczające i adekwatne do pełnego zobrazowania poczynań parszywej zmiany czy też jej poszczególnych działaczy. Nie powstały jeszcze takie określenia.

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
11 czerwca 2021 16:46

Tak jak pisłałem w innych komentarzach – najgrubsze rury pispropagit, nabite na maksa kalumniami, potwarami i zwykłym propagandowym łajnem – juz zaczęły ostrzał Tuska, bo to śmiertelny wróg nadprezesa. Co do kary dla Kury – żaden z moich pomysłów nie nadaje sie do publikacji. Jedyne cenzuralna propozycja, to zwrot wszystkich apanazy powyżej średniej krajowej za cas na tołku prezesa i zakaz pracy oraz wystepowania w mediach publicznych na lat 15. Straszliwie bolesne! U ojca tadeusz – może co dzień piac na mszę poranną a później biadolic na „komunistów i złodzieji”.