Siła „złych obcych” mediów na PiS

Krakowscy sędziowie nie zamierzają odpuścić Mateuszowi Morawieckiemu

Podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Wrocławia premier Mateusz Morawiecki nawiązał do sprawy repolonizacji mediów. W swoim wystąpieniu podkreślił, że większość, bo ponad 80% mediów jest w rękach wrogich koncernów, które wykupiły udziały w „bardzo złych” czasach III RP.

Z tego powodu partia rządząca ma niemały problem, aby przedrzeć się z jedynie słuszną prawdą do wszystkich obywateli. „Staramy się pokazywać, jaka jest prawda, wykorzystując kanały komunikacji bezpośredniej, internetowej, chociaż tu też, główne portale są w rękach zagranicznych. Jednak to kanał bardziej demokratycznego dostępu, szybkiego i jest niełatwo. Właśnie dlatego ta propaganda bardzo często, ta kłamliwa propaganda strony przeciwnej, naszych oponentów, ma ogromną siłę rażenia. 80% mediów wszystkich, radiowych, telewizyjnych, gazet, czasopism i mediów internetowych jest w rękach naszych przeciwników politycznych, którzy we wściekły sposób nas atakują.” – przekonywał w stolicy Dolnego Śląska premier.

Po jego wypowiedzi nie trzeba było zbyt długo czekać na reakcję internautów. „Zna ktoś media finansowane przez inną partię niż PIS. Ewentualnie „publiczną” propisowską tandetną propagandę dla pisowskich tępaków finansowaną z naszych podatków” – pyta na Twitterze internauta Myślimir. Wtóruje mu dziennikarz Konrad Piasecki: „Zupełnie serio – bardzo chciałbym poznać nazwy tych 80% mediów, które „wściekle atakują” rząd PiS”, internauta „Polskawruinie” nazywając wprost wypowiedź Morawieckiego kłamstwem, przedstawia grafikę ukazującą udział polskich i zagranicznych udziałowców w wydawanej prasie.

https://twitter.com/Polskawruinie1/status/1005430710117847042

Nie od dziś wiadomo, że PiS chciałby mieć w rękach wszystkie media, które będą opowiadać się tylko po jednej stronie. Na razie, choć partia rządząca – jak przekonuje premier – mężnie walczy na wielu frontach, to siła „złych obcych” mediów nieustannie niweczy jej sukcesy.

wb

Źródła: 300polityka.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

17
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
9 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
JADWIGAMarekPolka gorszego sortuAndaNika Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
magdalena
magdalena

Prawda jest taka – miało być 6500 złotych kwoty wolnej od podatku dla wszystkich, jest dla studentów dorabiających w weekendy. Co do mediów: macie swoją „dobrą” tvpis, a my mamy swoje „złe obce” media i odp… się od nich.

Zgredzinka
Zgredzinka

I z takimi grafikami przeciwnicy „dojnej zmiany” powinni się meldować na następnych spotkaniach premiera z „suwerenem”, bo tylko rzeczowa dyskusja może zmusić nawet najbardziej „zaczadzonych” do zastanowienia się.

Plus ujemny
Plus ujemny

Rzeczowa dyskusja jest raczej niemożliwa – próbowałem wiele razy. Z nimi trudno było rozmawiać nawet o wzroście cen masła.

Nika
Nika

Rzeczowa dyskusja nie jest możliwa. Tak sie odgradzają, ze prawda nie ma szans sie przebić. To nachalne głoszenie klamstw, w eskorcie agresywnych obrońców to jest gwałt.

Zgredzinka
Zgredzinka

Czyżby ci ludzie chcieli być oszukiwani, czy też są tak głupi, że przemawia do nich tylko mamona? Jak patrzyłam na relacje z akcji koderskich bojówkarzy, to odnosiłam takie wrażenie, że nie tędy droga, że zamiast napastliwych i tendencyjnych pytań, powinny być przedstawiane zebranym spokojnym tonem rzeczowe kontrargumenty. Dyskuja powinna nie tyle toczyć się z prelegentem, co z zebranymi ludźmi. Przykładowo wczoraj, jak słuchałam tej demagogicznej gadki „oborowej z broszką”, przekonującej gdzieś tam gawiedź, że jak nie wygrają ponownie wyborów, to wszystkie wpowadzone przez nich socjalne zmiany zostaną cofnięte, a więc skasowane zostanie 500+ i przywrócony wiek emerytalny, to pomyślałam sobie,… Czytaj więcej »

Marek
Marek

Przecież mowa o ludziach, którzy często bezrefleksyjnie wierzą w różne dogmaty mężczyzny w sukience z ambony. O ludziach o mentalności krzyżowców, dla których wszystko co inne musi być z gruntu złe dlatego, że jest inne. Małostkowość podszyta strachem i (być może ukrytym) niskim poczuciem własnej wartości i niską wartością wyznawanej idei. Mamona nie jest jedyną walutą za którą można takich ludzi kupić, można na przykład dać przyzwolenie do agresji wobec innowierców rozpalając w ten sposób zapał krucjat. Co do wystąpienia elokwentnej osoby, może jest to jakiś pomysł, choć ja bardzo bym się zdziwił gdyby takie wystąpienie zakończyło się czymś innym… Czytaj więcej »

Zgredzinka
Zgredzinka

Przekonałeś mnie.
Szczególnie tym ostatnim przykładem. Faktycznie tak było.
Czyli wychodzi na to, że zamiast przekonywać ” nawiedzonych”, lepiej mobilizować do działania przekonanych.
Jeżeli nie mamy jeszcze państwa policyjnego, a tylko demokraturę, to jedyna nadzieja w naszej liczebności i mobilności.

Zuzanna
Zuzanna

Co to za język- wrogie koncerny ? Oszalało PiS z tą manią prześladowczą i spiskowa teorią dziejów. Wszędzie węszą wroga. W ogóle nie odczuwam, by te „koncerny” traktowały mnie jak wroga, albo że zostałam przez nie podbita jak na wojnie. Normalnie kupuję gazety, oglądam programy i żadnej wojny nie widzę. Niech się ten Morawiecki w końcu opanuje i nie sieje demagogii.

Zgredzinka
Zgredzinka

A trzeba przyznać, że faktycznie w kłamaniu i demagogii jest coraz lepszy.
Szybko się uczy.
Kaczyńskiemu zabrało to 15 lat.

Maciek123454321
Maciek123454321

Tow. Morawiecki doskonale – jak widać – zna retorykę jego protoplastów ideowych z PZPR. Ciekawe, kiedy użyje tego lub podobnego sformułowania – „Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie (…)”(Fragment przemówienia Józefa Cyrankiewicza z dnia 29 czerwca 1956 – po wydarzeniach poznańskich) Hmm, no tak. Problem tylko w tym, że tow. Cyrankiewicz wyprowadził czołgi na ulice Poznania, a gdyby to samo chciał zrobić tow. Morawiecki, to czołgi owszem, pewnie by wyjechały, ale pod siedzibę KPRM. Pajacyk i kłamczuszek z pana, towarzyszu.

Zgredzinka
Zgredzinka

Maćku, wcale nie jestem tego taka pewna.
Popatrz co wyprawia policja, jak dają sobą pomiatać wojskowi.
O jedzących z ręki swego założyciela i dobroczyńcy oddziałach WOT, już nawet nie wspomnę.

Maciek123454321
Maciek123454321

Ja tylko chcę powiedzieć, że PiS na wojsko liczyć w żadnym wypadku nie może. Na policję zresztą także… Dlatego boją się – i będą się bać radykalnych rozwiązań. To duża szansa dla opozycji obywatelskiej.

Waldemar
Waldemar

Jak pisałem wcześniej – to pohukiwanie dotyczy w gruncie rzeczy głównie TVN i dwóch tabloidów, które rozpoczęły aferę rozporkową PiS. Nie wiem czy poradzą sobie ze Springerem, ale depisizacja TVN mozę się nie powieść: już raz kretyńska kara za transmisję „puczu” wywołała potęzny zgrzyt między Waszyngtonem a Warszawą. Oczywiście, miło oglądać paski w rodzaju „Awanturnicy w Sejmie” czy słuchać tokowań Rachonia, ale niestety, będzie musiał pan premier dalej przełykać „Fakty” i „Szkło kontaktowe” (jesli je rzecz prosta ogląda).

Zgredzinka
Zgredzinka

Obyś się nie mylił i Twoje słowa okazały się prorocze, bo inaczej skończymy tak jak Węgry, Russland, Turcja i co tam jeszcze.
Na tej pisowskiej propagandzie zamienimy się w bandę kretynów.
W ogóle nie będziemy wiedzieli co się w kraju wyprawia.
Skoro teraz dochodzi do takich rzeczy, to co to dopiero będzie jak poczują się bezkarni.

Anda
Anda

Wydaje mi się, że zasada jest taka: jeśli pisowiec – dowolnego szczebla – nie skłamie przynajmniej raz dziennie, to dostaje ciężkiego zaparcia. Stąd te ich dziwne miny, gdy występują publicznie. Oni oczami wyobraźni już widzą siebie za kilka godzin, jeśli szybko nie wymyślą jakiegoś kłamstwa.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Rety! Ludzie! Mamy ogromną siłę rażenia! No nie przypuszczałam… 😉

JADWIGA
JADWIGA

80% POLAKÓW NIE CHCE ZŁODZIEI I KŁAMCZUCHÓW TAKICH JA MORAWIECKI I PIS