Silne tarcia w obozie Zjednoczonej Prawicy. „Kaczyński nadal zajęty sobą”

Kaczyński o obronie cywilizacji - "Ci, którzy nie walczyli (z LGBT przyp. red.) – przegrali"

Prezes Jarosław Kaczyński – jak zwykle – zajęty tylko problemami swoimi i partii; w wywiadzie dla „Gazety Polskiej” odniósł się do tarć wewnątrz Zjednoczonej Prawicy.

 

Przywódca PiS, w rozmowie z zaprzyjaźnionym medium, podkreślił, że spory wewnątrz koalicji są rzeczą normalną i już wielokrotnie dochodziło do nich w przeszłości. Jest to spowodowane szeroką formułą Zjednoczonej Prawicy:

Mamy swe skrzydło dość radykalne, ale mamy też drugie – umiarkowane, czy wręcz bardzo umiarkowane, którego przedstawicielem jest Jarosław Gowin” – przyznał.

 

Tarcia między nami nie są, jak sądzę, niczym nowym. Dochodziło do nich w przeszłości, choćby podczas uchwalania reformy sądownictwa. Ta formuła obozu Zjednoczonej Prawicy, choć niekiedy jest problematyczna, jest także źródłem naszego sukcesu. I o tym nie możemy zapominać” – dodał.

Ocenił przy tym, że formuła prawicowego sojuszu jest niekiedy problematyczna, lecz sprawdza się i przynosi pozytywny bilans. Nie wykluczył też dalszych sporów:

Zatem nie mogę wykluczyć, że inne kryzysy wewnętrzne nas nie dotkną, ale mam nadzieję, iż sobie z nimi poradzimy” – podsumował rozmówca „Gazety Polskiej”.

Kaczyński, oprócz zachwalania swojego ugrupowania, wykorzystał też okazję do ataku na opozycję. „Dla większości opozycji demokracja oznacza ich rządy. A jak decyzją wyborców tracą władzę, to nie ma demokracji. Wybory prezydenckie są bowiem dla tej ekipy ostatnią szansą na odzyskanie choćby części wpływów”.

Całość wypowiedzi lidera została trafnie podsumowana przez jednego z użytkowników Twittera. User o nicku „Radio Luxy” napisał:

Kaczyński nadal zajęty sobą. Tylko sobą. Takie rzeczy jak utrata pracy lub dochodów zupełnie go nie obchodzą” – ocenił chłodno internauta.

/nt/

Źródła: gazeta.pl, niezalezna.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Sękaty figurantgustawsmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

To nie jest odkrywcze. Od dawna wiadomo, że wszystkie działania Jarosława nakierowane są na osiągnięcie przez niego pełni władzy dyktatorskiej.

gustaw
gustaw

Głównym zajęciem tego zbrodniarza jest knucie planów i intryg w celu zachowania władzy. Nie ma nawet drobnej empatii w jego wypowiedzi, stosunku do służb medycznych czy ofiar pandemii. O wyborach dzisiejszych również lider PiSu nie wspomina. W normalnym Kraju zwycięzca wyborów jest nieznany , Natomiast termin i zasady wyborów tak. W Państwie Kaczyńskiego jest odwrotnie. zwycięzca jest znany, natomiast termin i zasady, a nawet organizator nie. Przypomina to trochę ostatnie dni III Rzeszy.

Sękaty figurant
Sękaty figurant

Przecież ich wyborcy mają to kompletnie w dupie liczy się tylko przelew i transfery socjalnie. Jeżeli zabraknie kasy to dopiero PiS będzie miał problem ale na radzie tzw. Prezent jedzi i obiecuje że PiS da….