Silne tarcia w obozie Zjednoczonej Prawicy. „Kaczyński nadal zajęty sobą”

Kaczyński przeciwny wprowadzeniu stanu wyjątkowego i zamknięciu gospodarki

Prezes Jarosław Kaczyński – jak zwykle – zajęty tylko problemami swoimi i partii; w wywiadzie dla „Gazety Polskiej” odniósł się do tarć wewnątrz Zjednoczonej Prawicy.

 

Przywódca PiS, w rozmowie z zaprzyjaźnionym medium, podkreślił, że spory wewnątrz koalicji są rzeczą normalną i już wielokrotnie dochodziło do nich w przeszłości. Jest to spowodowane szeroką formułą Zjednoczonej Prawicy:

Mamy swe skrzydło dość radykalne, ale mamy też drugie – umiarkowane, czy wręcz bardzo umiarkowane, którego przedstawicielem jest Jarosław Gowin” – przyznał.

 

Tarcia między nami nie są, jak sądzę, niczym nowym. Dochodziło do nich w przeszłości, choćby podczas uchwalania reformy sądownictwa. Ta formuła obozu Zjednoczonej Prawicy, choć niekiedy jest problematyczna, jest także źródłem naszego sukcesu. I o tym nie możemy zapominać” – dodał.

Ocenił przy tym, że formuła prawicowego sojuszu jest niekiedy problematyczna, lecz sprawdza się i przynosi pozytywny bilans. Nie wykluczył też dalszych sporów:

Zatem nie mogę wykluczyć, że inne kryzysy wewnętrzne nas nie dotkną, ale mam nadzieję, iż sobie z nimi poradzimy” – podsumował rozmówca „Gazety Polskiej”.

Kaczyński, oprócz zachwalania swojego ugrupowania, wykorzystał też okazję do ataku na opozycję. „Dla większości opozycji demokracja oznacza ich rządy. A jak decyzją wyborców tracą władzę, to nie ma demokracji. Wybory prezydenckie są bowiem dla tej ekipy ostatnią szansą na odzyskanie choćby części wpływów”.

Całość wypowiedzi lidera została trafnie podsumowana przez jednego z użytkowników Twittera. User o nicku „Radio Luxy” napisał:

Kaczyński nadal zajęty sobą. Tylko sobą. Takie rzeczy jak utrata pracy lub dochodów zupełnie go nie obchodzą” – ocenił chłodno internauta.

/nt/

Źródła: gazeta.pl, niezalezna.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
smętek
smętek
10 maja 2020 10:54

To nie jest odkrywcze. Od dawna wiadomo, że wszystkie działania Jarosława nakierowane są na osiągnięcie przez niego pełni władzy dyktatorskiej.

gustaw
gustaw
10 maja 2020 11:53

Głównym zajęciem tego zbrodniarza jest knucie planów i intryg w celu zachowania władzy. Nie ma nawet drobnej empatii w jego wypowiedzi, stosunku do służb medycznych czy ofiar pandemii. O wyborach dzisiejszych również lider PiSu nie wspomina. W normalnym Kraju zwycięzca wyborów jest nieznany , Natomiast termin i zasady wyborów tak. W Państwie Kaczyńskiego jest odwrotnie. zwycięzca jest znany, natomiast termin i zasady, a nawet organizator nie. Przypomina to trochę ostatnie dni III Rzeszy.

Sękaty figurant
Sękaty figurant
10 maja 2020 12:13

Przecież ich wyborcy mają to kompletnie w dupie liczy się tylko przelew i transfery socjalnie. Jeżeli zabraknie kasy to dopiero PiS będzie miał problem ale na radzie tzw. Prezent jedzi i obiecuje że PiS da….