Siłownie stają się kościołami. Wszystko, aby uniknąć zamknięcia na czas pandemii

Siłownie stają się kościołami. Wszystko, aby uniknąć zamknięcia na czas pandemii

W czwartek rząd ogłosił wprowadzenie nowych restrykcji dot. pandemii COVID-19. Zdecydowano m.in. o zamknięciu siłowni, klubów fitness oraz basenów.

 

Decyzja ta spotkała się z protestami ze strony fanów sportu i przedsiębiorców. „Decyzja o ponownym zamknięciu branży fitness jest chora. Przestrzegaliśmy reguł i zdaliśmy egzamin, a rząd go oblał. Potraktowano nas jak chłopca do bicia. Zamknięto nas bez żadnego uzasadnienia i dialogu. Chodzi nie tylko o nas, ale o dwa miliony Polaków” – przekazał mediom prezes Polskiej Federacji Fitness.

Kochani Klienci,
wiemy, że czekaliście na naszą decyzję…
My czekaliśmy na Rozporządzenie i mieliśmy cichą nadzieję, że…

Opublikowany przez Atlantic Sports Fitness Siłownia Squash Klub Piątek, 16 października 2020

Ciekawy sposób na wyjście z problemów znalazła siłowa Atlantic Sports z Krakowa. Przedstawiciele przedsiębiorstwa postanowili przekształcić siłownię w… kościół. „Skoro nie mogą funkcjonować zajęcia fitness – od dzisiaj ruszają w naszym klubie zgromadzenia religijne członków związku ‘Kościół Zdrowego Ciała’. Trudno uwierzyć? W tym świecie wszystko jest przecież możliwe. Oświecony Olek i czcigodna Gosia zapraszają dzisiaj na wyjątkowe wydarzenia religijne” – poinformowała swoich klientów krakowska firma.

 

Co ciekawe, podobne kroki podjął Fight Club MMA Furia Bytów & PAPAJ GYM. „Zapraszamy wszystkich na modlitwę w poniedziałki, wtorki i piątki godz.19:00. W zdrowym ciele, zdrowy duch święty” – napisali na Facebooku pracownicy siłowni.

Takie działania skrytykował już na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski: „Jestem przerażony brakiem odpowiedzialności osób prześcigających się w pomysłach na obejście obowiązujących obostrzeń. Nie szkodzicie tylko sobie ale narażacie na niebezpieczeństwo innych – szczególnie osoby z grup ryzyka. To skrajny egoizm”. Czy jednak na pewno można tu mówić o egoizmie?

Zostań patronem KODUJ24.PL

Czy klientami siłowni są osoby ze wspomnianej przez ministra „grupy ryzyka?” Przypuszczalnie stanowią one zdecydowaną mniejszość klientów… Większą liczbę osób z „grupy ryzyka” można z pewnością spotkać w kościołach.

W kontekście zatrważających danych dot. koronawirusa dwa pytania do rządzących. Czy czas z babciami i dziadkami częściej spędzają przedszkolaki i uczniowie podstawówek, czy studenci? I pytanie na szóstkę: seniorzy odwiedzają częściej kościół, czy siłownię?” – zauważył europarlamentarzysta Marek Belka.

To mówicie, że 3 osoby nie mogą wejść na siłownie na 40 minut a tysiąc dzieciaka może wejść do szkoły na 7 godzin?” – skomentowała z kolei Malina Wąsowska.

Jeszcze inni komentujący sprawę zamknięcia siłowni użytkownicy zwrócili uwagę na to, że jeszcze w ten weekend w jednym z kościołów w Krakowie odbył się koncert z okazji wyboru Jana Pawła II na papieża. „Zamknijmy siłownie i baseny, ale w kościele róbmy imprezy, dwuipółgodzinne imprezy. Święte wirusy zakażają mniej!!!” – napisał na Twitterze pochodzący z Krakowa użytkownik portalu.

/nt/

Źródła: onet.pl, dziennik.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ZbyszekHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

A czy powstanie Kościół pod wezwaniem św. Biedronki? Chętnie pomodłibym się tam również w niedziele. Eucharystia w dni powszednie nie syci mego głodu duchowego.

Zbyszek
Zbyszek

Hucpa.