Siostrzeniec premiera, Franek Broda, pisze list do ministra Piontkowskiego

Siostrzeniec premiera, Franek Broda, pisze list do ministra Piontkowskiego

17–letni siostrzeniec premiera Mateusza Morawieckiego skierował na ręce pełniącego ciągle funkcję ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego list z prośbą „o przemyślenia związane z powrotem do edukacji zdalnej” – czytamy na wp.pl.

 

W ostatnich dniach lawinowo rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. Pojawiają się głosy, że to wrześniowy powrót do szkół jest przyczyną takiego stanu rzeczy. „Niektórzy uczniowie już podjęli działania i zaczęli strajkować. Jak argumentują, chcą wrócić do nauki zdalnej, aby nie narażać swoich bliskich”.

Franek Broda (siostrzeniec premiera) za pośrednictwem mediów społecznościowych sformułował dwa postulaty pod adresem Piontkowskiego. Pierwszy dotyczył prośby o przemyślenie decyzji o zamknięciu szkół „do czasu poprawy obecnej sytuacji”. Wcześniej minister stwierdził, że zdalna edukacja nie jest konieczna we wszystkich szkołach.

 

Drugi postulat dotyczy nominacji Przemysława Czarnka na stanowisko nowego ministra edukacji. „Proszę, aby Pan zaprotestował. Będę z Panem szczery. Nie uważam Pana za świetnego ministra. Natomiast nie chcę dopuścić, aby homofob i mizogin dbał o wykształcenie młodzieży. Jak mamy się czuć, kiedy minister edukacji porównuje ideologie LGBT do faszyzmu” – napisał Franek Broda

Zostań patronem KODUJ24.PL

W czerwcu tego roku Broda dokonał coming outu.

/as/

Źródło: kobieta.wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Bart Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bart
Bart

W tej informacji jedyne co jest ważne i pocieszające to to, że nawet w rodzinie premiera są normalni myślący ludzie. Biedny chłopak, teraz pewnie mu Morawiecki w ramach zemsty nie da prezentu na gwiazdkę, a Ziobro i Kamiński zaczną go prześladować. A jego list… – nie sądzę, by odniósł skutek. Ale dziękuję za tej odważny krok